ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا

 

ویزای توریستی ایتالیا ، مدارک مورد نیاز و شرایط لازم جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا و روند اخذ آن در این مقاله به صورت علمی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. در این نوشتار سعی بر آن شده تا به تمامی نکات پیرامون اخذ ویزای توریستی ایتالیا به صورت ساده و خلاصه پرداخته شود. همواره سوالاتی در زمینه اخذ ویزای توریستی ایتالیا برای شما عزیزان پیش می آید از جمله اینکه شرایط اخذ ویزای شنگن ایتالیا چیست؟ آیا ویزای توریستی ایتالیا قابل تبدیل و یا تمدید می باشد؟

انواع ویزای توریستی ایتالیا

از نکات مهم سفر به ایتالیا با هدف گردشگری انتخاب صحیح نوع ویزا است. به طور کلی ویزاهای کشورهای عضو شنگن که ایتالیا نیز جز آن ها می باشد بر اساس مدت زمان ویزا و دلیل ورود به کشور مورد مهاجرت به ۴ دسته تقسیم می شوند.

تمکن مالی برای ویزای ایتالیا

 اثبات تمکن مالی شخص جهت دریافت ویزای توریستی ایتالیا از مهم ترین مدارکی است که باید ارائه شود.به هیچ عنوان تمکن مالی و گردش حساب غیر واقعی را به سفارت ایتالیا ارائه ندهید، چرا که مدارک مالی در سفارت کشور ایتالیا به صورت کامل استعلام می‌شود. برای تضمین ویزای توریستی ایتالیا دو روش زیر وجود دارد :

 •  تمکن مالی مناسب

  متقاضیان ویزای توریستی ایتالیا، باید حداقل مانده حسابی بین 200 تا 250 میلیون تومان داشته باشند که تمکن مالی باید به یورو صادر شود.

 • گردش حساب بالا

  برای ویزای توریستی ایتالیا گردش حساب 3 ماه اخیر برای این کشور اهمیت دارد. در گردش حساب فرد، میزان مبالغ ورودی و خروجی و تعداد تراکنشات حائز اهمیت است.

ویزای توریستی ایتالیا با دعوت‌نامه

دعوت‌نامه یک نامه کتبی است که از طرف شخصی که در کشور ایتالیا سکونت دارد و شما قصد اقامت در آنجا را دارید، فرستاده می‌شود. هنگامی که شخصی برای شما دعوت‌نامه ارسال می‌کند در واقع تضمین می‌کند که شما قصد اقامت به‌طور غیرقانونی در این کشور را نخواهید داشت. همچنین فردی که برای شما دعوت‌نامه ارسال می‌کند می‌تواند شرح دهد که اگر در مدت زمانی که در کشور مورد نظر هستید نتوانید هزینه خود را پرداخت کنید او از شما حمایت مالی می‌کند.

داشتن دعوتنامه ویزای توریستی باعث می‌شود که روند دریافت ویزای شما سریع‌تر انجام شده و ریسک ریجکت ویزای کمتری داشته باشد.

هنگامی که دعوت‌نامه خود را دریافت کردید باید آن را به همراه بقیه مدارک خود تحویل سفارت دهید. در واقع می‌توان گفت دعوت‌نامه یک پشتیبان قوی برای درخواست شما محسوب می‌شود، زیرا سفارت قبول می‌کند که شما بدون هدف به یک کشور دیگر سفر نمی‌کنید. این نامه به آن‌ها توضیح می‌دهد که شما به چه هدفی قصد سفر دارید و می‌خواهید چه کسانی را ببینید. همچنین درصورتی که پس از اتمام مدت اقامت خود در ایتالیا، در این کشور بمانید و اقامت غیرقانونی داشته باشید، مقامات این کشور می‌توانند از طریق اطلاعات تماس فرد دعوت‌کننده به راحتی شما را پیدا کنند.

نواع دعوتنامه ویزای توریستی ایتالیا

به طور کلی انواع دعوت‌نامه‌ها برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا شامل موارد زیر هستند:

 • دعوت‌نامه از خانواده یا دوستان برای مقاصد گردشگری؛
 • دعوت‌نامه تجاری برای ویزای شینگن؛
 • نامه اسپانسر برای ویزای شینگن؛
 • دعوت‌نامه دانشگاه یا کالج؛
 • دعوت‌نامه بیمارستان.

ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه

باید بیان شود درخواست ویزای ایتالیا بدون داشتن دعوت نامه نیز امکان پذیر است. درخواست ویزای توریستی بدون دعوتنامه ایتالیا نیازمند تمکن مالی و گردش حساب قوی است. در صورتی که فرد بخواهد جهت ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه اقدام کند حتما باید محل اقامت (هتل، مسافر‌خانه و غیره) از قبل به صورت کاملا واضح مشخص شده باشد.

مدارک لازم ویزای توریستی ایتالیا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا، باید به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

مدارک ویزای توریستی ایتالیا عبارتند از:

 • پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار و یک صفحه خالی
 • کلیه پاسپورت های قبلی متقاضی به همراه ویزا های اخذ شده
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی ایتالیا
 • یک قطعه عکس
 • ترجمه و اصل کلیه اسناد ملکی
 • ترجمه و اصل گواهی اشتغال به کار
 • ترجمه و اصل سوابق بیمه تامین اجتماعی
 • پرینت برگه وقت سفارت
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما به همراه واچر هتل
 • ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)

 

 • از مهمترین مدارک اخذ ویزای توریستی ایتالیا ارائه مدارک شغلی فرد متقاضی است که با توجه به شغل فرد مدارک درخواست می شوند:

الف) پزشکان، وکلا، مهندسین: پروانه مطب یا حکم کارگزینی ، نظام مهندسی ، پروانه وکالت + کارت‌های صنفی مربوطه.

ب) موجر: اجاره نامه معتبر با کد رهگیری + سند املاک مربوطه.

ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی با مهر + آخرین فیش حقوقی با مهر + گواهی اشتغال به کار.

د) بازنشسته­‌ها‌: حکم بازنشستگی یا آخرین حکم افزایش حقوق، آخرین فیش حقوق.

ه) مشاغل غیردولتی‌: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان (حداقل 6ماهه).

و) اعضای هیئت مدیره شرکت‌ها: گواهی اشتغال به کار + روزنامه رسمی (آگهی تاسیس و آخرین تغییرات).

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوق .

ح) دانش آموزان، دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند.

ج) کسبه: جواز کسب یا کارت مباشرت (در صورت داشتن کارت مباشرت اصل جواز کسب الزامی است).

ی) سند ملک (در صورت عدم وجود سند ملک جهت دریافت اطلاعات برای شرایط گرفتن با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید).

 • اصل و کپی گواهی تمکن مالی متقاضی + ترجمه آن به زبان انگلیسی (این موارد شامل گردش مالی سه ماه اخیر + مهر و امضای بانک می باشد.)
 • کپی صفحه اول گذرنامه
 • اصل و کپی بلیت رفت و برگشت به ایتالیا
 • اصل و کپی بیمه مسافرتی متناسب با طول دوره اقامت فرد در منطقه شنگن
 • اصل و کپی رزرو هتل و یا محل اقامت فرد

مدت زمان جواب ویزای ایتالیا


ویزای توریستی ایتالیا 
جزو ویزاهای کوتاه مدت از نوع تایپ C می باشد. مدت زمان پاسخگویی به درخواست ویزای توریستی تقریبا 15 روز کاری است و این زمان ممکن است تا 30 روز افزایش یابد. شایان ذکر است در خصوص پرونده های خاص، جهت بررسی دقیق تر شرایط ممکن است حتی بیشتر از 30 روز نیز زمان صرف گردد.

هزینه ویزای توریستی ایتالیا

هزینه ویزای ایتالیا توریستی در گروه مسافرتی ویزالند، 400 یورو (200 یورو از این مبلغ، پس از ویزا شدن از متقاضی اخذ می‌شود.) است. این همه هزینه نیست و شما مبلغی را نیز باید به سفارت این کشور پرداخت کنید.

در صورتی که وقت سفارت شما معمولی باشد، باید 110 یورو بپردازید و در صورتی که وقت سفارت شما پرمیوم باشد، 140 یورو باید پرداخت کنید. توجه داشته باشید که وقت سفارت معمولی و پرمیوم ایتالیا، در هنگام مشخص کردن زمان وقت سفارت و در سایت کارگزاری ویزای این کشور مشخص می‌شود.

سفارت ایتالیا در تهران و ویزای توریستی

سفارت ایتالیا در تهران در آدرس تهران، خیابان نوفل لوشاتو واقع شده است اما خدمات ویزا و کنسولی این کشور تعطیل می‌باشد و شما باید به دفتر کارگزاری CKGSIR در آدرس ولنجک، خیابان سیزدهم، پاساژ گالریا طبقه چهارم برای انگشت نگاری و تحویل مدارک مراجعه کنید.

4.5/5 - (4 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *