ویزای یونان


ویزای یونان

ویزای یونان،انواع ویزای یونان،شرایط اخذ ویزای یونان،هزینه ها و بصورت کامل همه چیز در مورد ویزای کشور یونان در این مقاله کاملا توضیح داده شده است،ممنون از همراهی شما

هرکس که تا حدودی اطلاعات و شناخت از کشور یونان داشته باشد، مطمئنا به شما خواهد گفت که حتی صرف کل عمر آدم هم برای کشف زیبایی های این کشور کفاف نمی دهد، اما تنها لحظه ای بودن در این کشور کافیست تا شما را دیوانه وار عاشق یونان کند.

سفر به یونان، تجربه ای منحصر بفرد و فراموش نشدنی را به افرادی که به این کشور سفر می کنند عرضه می کند. از تماشای غروب زیبای خورشید در جزیره سانتورینی گرفته تا مهمانی ها و دور همی ها در کورفو و میکونس و تاریخ و میراث فرهنگی شگفت آور آتن، سفر به این کشور لذت بخش ترین و به یاد مادنی ترین سفر شما خواهد بود.

 

انواع ویزای یونان

ویزای توریستی یونان یا ویزای نوع C یونان نوعی از ویزای یونان است که برای اهداف گردشگری اخذ می گردد. این نوع ویزا معمولا به مدت اعتبار 180 روزه و مدت مجاز اقامت 90 روزه صادر می شود.

چنانچه متقاضی جهت اخذ ویزای مولتی یونان اقدام نماید، با توجه به اعتبار متقاضی مدت اعتبار ویزای وی از 1 سال تا 3 سال صادر می گردد. چنانچه متقاضی از اعتبار کمتری در سفارت یونان برخوردار باشد، برای وی ویزای سینگل یونان به مدت اعتبار و مدت مجاز اقامت کمتری صادر می گردد.

در کل هیچ ثباتی در مدت اعتبار و مدت مجاز اقامت وجود ندارد، و گاهاً شاهد صدور ویزای یونان به مدت اعتبار 1 ماهه و مدت مجاز اقامت 7 روزه نیز بوده ایم.

 • ویزای تجاری یونان

ویزای تجاری یونان برای افرادی صادر می گردد که هدف از سفرشان کار و تجارت می باشد. جهت اخذ ویزای تجاری یونان متقاضی می بایست دعوتنامه ای از سوی شرکت مورد نظر دریافت نماید.

چنانچه مدارک دیگری دال بر همکاری بین شرکت متقاضی در ایران و شرکت دعوت کننده در یونان وجود دارد، بایستی ارائه شود.

این نوع ویزای یونان برای کسانی که هدف از سفرشان بازدید از یک شرکت، کارخانه، نمایشگاه یا شرکت در یک کنفرانس است صادر می شود.

 • ویزای تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی یونان برای افرادی صادر می گردد که قصد تحصیل در یونان دارند. چنانچه متقاضی قصد تحصیل در یک دوره کوتاه مدت زیر 90 روز دارد نیازی به اخذ ویزای تحصیلی یونان نیست.

برای گرفتن ویزای تحصیلی یونان متقاضی باید از دانشگاه یا موسسه ی مورد نظر خود دعوتنامه دریافت کرده و سپس با ارائه ی دعوتنامه به همراه سایر مدارک خود برای کسب ویزای تحصیلی اقدام کند.

 • ویزای کار یونان

ویزای کار یونان در واقع همان ویزای نوع D یا ویزای ملی یونان است، که جهت کار در یونان اخذ می گردد. اخذ ویزای کار یونان بسیار دشوار است، زیرا زمانی این نوع ویزا برای متقاضی صادر می گردد که شرکت استخدام کننده در یونان به مدت 3 ماه در یونان و اتحادیه اروپا آگهی استخدام  درج کرده باشد و فرد مورد نظر یافت نشده  باشد.

در این صورت استخدام یک فرد از خارج از اتحادیه اروپا بلامانع است. جهت اخذ ویزای کاری یونان متقاضی بایستی پیشنهاد شغلی و دعوتنامه از کارفرمای یونانی دریافت کرده و به سفارت یونان جهت اخذ ویزا ارائه دهد.

ویزای کار یونان یکی از روش های مهاجرت به یونان می باشد، زیرا متقاضی 5 سال پس از شروع به کار در یونان، می تواند جهت اخذ اقامت ( اخذ اقامت دائم یونان ) اقدام نماید.

نوع دیگری از ویزای یونان، ویزای جستجوی کار می باشد، که در این صورت متقاضی بایستی به مدت 6 ماه در یونان به جستجوی کار بپردازد، و اگر در این مدت شغلی نیافت، متقاضی بایستی کشور یونان را ترک نماید.

ویزای پزشکی یونان

ویزای پزشکی یونان برای درمان بیماران در یونان اخذ می گردد. چنانچه بیماری قصد درمان داشته باشد، با ارائه مدارکی همچون مدارک پزشکی (گزارش پزشکی در ایران)، نامه تاییدیه پزشک در ایران در خصوص هماهنگی های انجام شده با بیمارستان در یونان یا پزشک در یونان.

مدارک مالی جهت اثبات توان مالی درمان در یونان ، نامه مرخصی کارمندان یا مدارک شغلی کارفرما، اسناد ملکی، پذیرش بیمارستان از یونان یا گواهی پزشک از یونان (جهت اثبات تاریخ ویزیت دکتر در یونان)، و رزرو هتل یا محل اقامت می تواند جهت اخذ ویزای درمانی یونان اقدام نماید.

ویزای نامزدی یونان

ویزای نامزدی یونان زیر مجموعه ویزای ازدواج قرار دارد. در این نوع ویزا، متقاضی بایستی تا 6 ماه پس از اخذ ویزای نامزدی یونان ، جهت ازدواج با همسر یونانی اقدام نماید. فردی که با یک همسر یونانی ازدواج می کند می تواند در یونان اقامت داشته باشد، و پس از 3 سال جهت اخذ اقامت دائم یونان اقدام نماید.

مراحل دریافت ویزای یونان

مراحل دریافت ویزای یونان از طریق کانال آژانس هواپیمایی سبزینه به شرح ذیل می باشد:

 • بررسی مدارک متقاضی و اعلام درصد شانس ویزای یونان
 • وقت سفارت یونان
 • پر کردن فرم ویزا یونان
 • تهیه مدارک هویتی، شغلی و مالی از بانک و ترجمه توسط دارالترجمه
 • مراجعه حضوری به سفارت یونان در روز وقت سفارت جهت ارائه مدارک، انگشت نگاری و مصاحبه
 • انتظار تا زمان جواب ویزای یونان

مدارک لازم برای اخذ ویزای یونان

مدارک لازم برای اخذ ویزای یونان به شرح ذیل می باشد:

 • تکمیل فرم ویزای یونان که شامل تاریخ ورود و خروج به حوزه شینگن، نوع ویزای یونان مورد درخواست، منابع مالی تامین سفر، مشخصات همراه و مشخصات میزبان در یونان (هتل یا دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق ، و …
 • اصل کارت ملی و شناسنامه
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

***توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان یکی از عوامل بسیار مهم در اثبات توریست بودن متقاضی می باشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد 5/3 در 5/4 ، رنگی ، زمینه سفید 70% زوم چهره و تمام رخ، بدون روتوش
 • گردش حساب بانک (پرینت 3 ماهه حساب جاری) با حداقل 70 میلیون تومان (توجه: گردش حساب بایستی دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای سفارت وجود نداشته باشد.)

***توضیحات:  نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش مالی تاثیرگذار هستند. باید توجه داشت از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نباید بیش از 30 درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام سفارت از بانک وجود دارد.

 • در صورت داشتن سپرده بانکی پرینت گرفته شود.
 • نامه تمکن مالی از بانک (به زبان انگلیسی)، و ذکر موجودی (به یورو)
 • سند ملک (درصورت وجود)

***توضیحات:

–  ارائه سند ملک جهت اخذ ویزای یونان اجباری نیست ، ولی درصد اخذ ویزای یونان را افزایش می دهد.

–  ارائه سند شریکی نیز بلامانع می باشد.

–  ارائه مبایعه نامه با کد رهگیری نیز بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر 18 سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی می باشد.
 • رزرو بلیط هواپیما رفت و برگشت به کشور مورد تقاضا. توجه فرمائید رزرو جعلی منجر به ریجکتی ویزای یونان خواهد شد.
 • بیمه مسافرتی فردی یا جمعی برای کل مدت زمان سفر با حداقل پوشش بیمه به مبلغ 30000 یورو  (50000 یورو برای برخی کشورها) – شرکت بیمه گذار نیز بایستی در کشور مورد تقاضای ویزا نمایندگی داشته باشد. بیمه پاسارگاد یکی از شرکت های بیمه گذار معتبر می باشد که از طریق سایت سبزینه می توانید اقدام به خریداری بیمه پاسارگاد به صورت آنلاین نمائید.
 • واچر هتل ( تأئیدیه رزرو هتل ) برای تمام شب های اقامت، یا “اصل” دعوتنامه شخص دعوت کننده با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. واچر جعلی منجر به ریجکت شدن ویزای یونان خواهد شد. توجه نمائید در صورت اقدام به اخذ ویزای شینگن یونان توسط آژانس هواپیمایی سبزینه، دعوتنامه رسمی به شما تعلق خواهد گرفت.

مدارک برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل ، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با تاریخ شـروع خدمت، اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) با تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات + فیش حقوقی سه ماه اخیر + اصل لیست بیمه سه ماه اخیر (در صورت وجود).

مدارک شغلی برای پزشکان

 • پروانه طبابت، دانشنامه پزشکی از دانشگاه ( برای ویزای یونان )، کارت نظام پزشکی، سوابق بیمه

مدارک شغلی برای مشاغل آزاد

 • جواز کسب یا پروانه کاری/بهره برداری، سوابق بیمه

مدارک شغلی دارندگان شرکت

 • روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی آخرین تغییرات شرکت، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت که درآمد و سمت لحاظ شود.

مدارک شغلی برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی برای ساختمان سازان

 • معرفی نامه، قرارداد کاری، جواز ساخت، روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه حتی اگر اختیاری باشد

مدارک شغلی برای کارمندان آزاد

 • سوابق بیمه، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و درآمد و تعداد روزهای مرخصی، و قرارداد کاری.

مدارک شغلی برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، روزنامه رسمی ،آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهینامه فعالیت صنعتی

مدارک برای بازنشستگان

 • حکم بازنشستگی، فیش حقوق

***توجه: مدارک می بایستی به زبان مورد تایید سفارت ترجمه شود.

مدارک لازم ویزای شینگن می تواند با توجه به شرایط شخص متقاضی و کشور مورد تقاضا متفاوت باشدشرکت سبزینه با تحلیل و بررسی شرایط متقاضی مدارک لازم ویزای شنگن را به متقاضی اعلام می نماید.

توجه فرمایید سفارت متوجه جعل مدارک شغلی خواهد شد و متقاضی را ریجکت و در لیست سیاه قرار خواهد داد.

لازم به ذکر می باشد چنانچه متقاضی از مدارک کامل و شرایط مناسب برخوردار باشد، اخذ ویزا یونان تضمینی خواهد شد.

 

ویزای یونان از ترکیه

ویزای یونان از ترکیه هزینه بیشتری نسبت به اخذ ویزای یونان از سفارت یونان در تهران دارد. همچنین شانس ویزای یونان از ترکیه نسبت به اخذ آن در تهران برای ایرانیان کمتر است.

لذا برای افزایش شانس اخذ ویزای یونان پیشنهاد آژانس هواپیمایی سبزینه این است که طبق دستورالعمل کارشناسان مجرب سبزینه از طریق سفارت یونان در تهران جهت اخذ ویزا یونان اقدام شود.

دریافت وقت سفارت یونان

دریافت وقت سفارت یونان توسط آژانس هواپیمایی سبزینه جهت انگشت نگاری و مصاحبه به صورت عادی و فوری انجام پذیر است. هزینه وقت سفارت یونان در تهران در حال حاضر 150 تومان می باشد و مدت زمان وقت سفارت یونان با توجه به میزان تقاضا و ازدحام متفاوت است.

متقاضیان ویزای یونان بایستی در روز وقت سفارت جهت ارائه مدارک به افسر ویزا، انگشت نگاری و مصاحبه به سفارت یونان در تهران مراجعه نمایند.

مدت زمان صدور ویزای یونان

مدت زمان صدور ویزای یونان از زمان تهیه مدارک لازم توسط متقاضی معمولا حدود 1 تا 5/1 ماه به طول می انجامد. زمان دقیقی برای وقت دهی سفارت نمی توان تعیین کرد، زیرا زمان آن بستگی به میزان تقاضا و ازدحام متقاضیان دارد. مدت زمان رسیدگی به پرونده متقاضی در سفارت یونان 2 هفته به طول می انجامد.

پروسه اقدام برای ویزای یونان از وقت سفارت گرفته تا تکمیل فرم درخواست ویزای یونان ، تهیه کلیه مدارک و ترجمه آن ها، انگشت نگاری، مصاحبه و بررسی مدارک متقاضی در سفارت همگی در تعیین مدت زمان صدور ویزای یونان تاثیرگذار هستند. توصیه می شود متقاضی 3 ماه پیش از سفر خود، نسبت به اخذ ویزای یونان اقدام نماید.

مدت زمان اعتبار ویزای یونان چقدر است؟

مدت زمان اعتبار ویزای یونان بسته به نوع ویزا و اعتبار متقاضی می تواند متفاوت باشد. معمولا ویزای توریستی یونان 6 ماهه و به مدت مجاز اقامت 90 روزه صادر می گردد. ولی چنانچه متقاضی از لحاظ مدارک و سابقه سفر اعتبار بالایی در سفارت یونان داشته باشد، ویزای وی به صورت ویزای مولتی یونان 3 ساله صادر می گردد.

خلاف این مورد نیز صادق است، بدین معنی که اگر متقاضی اعتبار کمی در سفارت یونان داشته باشد، ممکن است ویزای وی به اعتبار 1 ماهه و مدت مجاز اقامت 7 روزه صادر گردد. در کل هیچ ثباتی در مدت اعتبار ویزای یونان و مدت مجاز اقامت آن وجود ندارد.

نحوه پیگیری ویزای یونان از VFS به چه صورت است؟

نحوه پیگیری ویزای یونان از VFS به صورت ایمیل از سفارت یا پیگیری ویزای یونان از طریق درج شماره پاسپورت و کد رهگیری در سایت سفارت یونان می باشد.

دلایل ریجکتی ویزای یونان

ریجکتی ویزای یونان دلایل متعددی دارد، که مهم ترین آن قانع نشدن افسر ویزا از لحاظ بازگشت متقاضی به خاک کشورش می باشد. در مواردی مشاهده شده که متقاضی دارای مدارک کامل و سابقه سفر مناسبی بوده، ولی به دلایلی افسر ویزا پرونده وی را ریجکت کرده است.

مدارک سفر (رزرو هتل و رزرو بلیط هواپیما) و مدارک شغلی و مالی متقاضی به تنهایی کافی نیست، و متقاضی بایستی یک برنامه سفر دقیق را به افسر سفارت ارائه دهد. به عنوان مثال چنانچه متقاضی قصد سفر ترکیبی به سوئیس و ایتالیا دارد، بایستی توضیح بدهد که چند شب در سوئیس و در کدام هتل، و چند شب در ایتالیا و در کدام هتل اقامت خواهد داشت.

بنابراین توضیحات نا کافی درباره برنامه سفر و هدف از سفر یکی از دلایل قانع نشدن سفارت یونان و ریجکت شدن ویزای یونان می باشد.

لازم به ذکر می باشد اخذ ویزای تضمینی یونان از آن فردی می باشد که از شرایط مناسب، از جمله شرایط سنی و سابقه سفر به کشورهای جهان، و مدارک کامل، خصوصاً تمکن مالی و گردش حساب مناسب، برخوردار باشد.

نقص مدارک و ریجکت شدن ویزای یونان

مدارک مالی قوی که نشان دهنده توان مالی متقاضی برای تامین هزینه های سفر باشد، یکی از دلایل قانع کننده برای اثبات توریست بودن متقاضی می باشد.

وابستگی هایی که می تواند موجب بازگشت متقاضی به کشورش شود (از جمله شغل، داشتن ملک، و داشتن خانواده در ایران) می تواند افسر سفارت را قانع به بازگشت متقاضی به کشورش کند.

اقدام برای ویزای شینگن بایستی به همان سفارت کشوری باشد که متقاضی قصد سفر به آن را دارد. به عنوان مثال چنانچه متقاضی قصد سفر ترکیبی به سوئیس (مقصد اول) و ایتالیا (مقصد دوم) دارد، بایستی از طریق سفارت سوئیس جهت اخذ ویزا شینگن اقدام نماید.

هر گونه مدارک جعلی مانند رزرو هتل و رزرو بلیط هواپیما منجر به ریجکت ویزای یونان می شود. متقاضی می بایست مدارک خرید تور از آژانس هواپیمایی را به سفارت یونان ارائه دهد. رزرو هتل و رزرو بلیط هواپیما بایستی برای همه مقاصد سفر تهیه شود. چنانچه متقاضی دعوتنامه از یونان دارد، نیازی به رزرو هتل نیست. واریزهای مبالغ سنگین به حساب باعث می شود افسر سفارت از آن به عنوان حساب سازی برداشت کند.

سابقه کیفری نیز یکی از دلایل ریجکت شدن ویزای یونان می باشد.

گذرنامه آسیب دیده (روی جلد یا صفحات گم شده) یا دارای اعتبار کمتر از 6 ماه (برای برخی از سفارت ها 3 ماه) یکی از دلایل ریجکتی ویزای یونان می باشد.

احتمال ریجکت شدن ویزای یونان برای افراد مجرد زیر 30 سال که مدارک ناکافی دارند بیشتر می باشد. سابقه سفر ضعیف نیز یکی دیگر از دلایل ریجک شدن ویزای شینگن می باشد.

سابقه سفر به هر کشور در جهان (شینگن و غیر شینگن) در اثبات توریست بودن متقاضی و قانع کردن افسر سفارت برای بازگشت متقاضی به خاک کشور بسیار ماثر است.

نحوه اعتراض به ریجکتی ویزای یونان

نحوه اعتراض به ریجکتی ویزای یونان در قدم اول نیاز به دانستن دلیل ریجکتی ویزای یونان از سمت سفارت یونان دارد. دلیل ریجکت شدن ویزای یونان در نامه ای که از سفارت ارسال شده ذکر شده است.

سپس در قدم دوم بایستی نامه ای با فرم و محتوای استاندارد ( نامه اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن ) تهیه نمود، و با دقت تمام در آن دلایلی آورد که نشان دهنده اشتباه سفارت در ریجکتی ویزا باشد. چنانچه دلیل ریجکت شدن ویزای شینگن از سمت سفارت درست باشد، نبایستی نامه اعتراض به رد ویزای شینگن تنظیم نمود.

در این صورت متقاضی بایستی 6 ماه پس از ریجکت شدن ویزای شینگن ، دوباره جهت اخذ ویزای شینگن اقدام نماید. به علت حساس بودن نامه اعتراض به ریجکت شدن ویزای شینگن از لحاظ فرم، محتوا، نگارش و توضیحات متن، توصیه می شود جهت رفع ریجکتی ویزای شینگن توسط کارشناسان مجرب آژانس هواپیمایی سبزینه اقدام شود.

قیمت و هزینه ویزای یونان

قیمت و هزینه ویزای یونان سینگل 350 یورو، و ویزای مولتی یونان 450 یورو می باشد.

جهت کسب اطلاعات کامل لطفا با مشاورین موسسه مهاجرتی ویزاتیک تماس بگیرید

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *