ویزای انگلستان


ویزای انگلستان

ویزای انگلیس، روش های اخذ ویزای انگلستان، و شرایط و مدارک اخذ ویزای انگلستان در این مقاله مورد بررسی و تحقیق قرار می گیرد. انواع ویزاهای انگلستان کدام است؟ برای اخذ ویزای انگلیس به چه مدارکی نیاز است؟ با کدام یک از انواع ویزاهای انگلستان می توان اقامت و پاسپورت انگلستان را به دست آورد؟ شما می توانید به پاسخ همه این موارد و سوالات با مطالعه این مقاله دست یابید. انگلستان جز کشورهای اروپایی می باشد که متقاضیان اخذ ویزای آن همیشه از درصد بالایی برخوردار بوده است. بعد از جدایی این کشور از اتحادیه اروپا اخذ ویزای این کشور نیز کمی با دشواری مواجه گردیده است. موسسه ویزاتیک در خصوص اخذ انواع ویزاهای انگلستان و مدارک لازم برای سفارت انگلیس در تهران می تواند شما را یاری نماید. شما متقاضیان می توانید با اخذ مشاوره رایگان شرایط خود را جهت مهاجرت به انگلستان بررسی نمایید

 ویزای انگلستان 

ویزای انگلیس، سندی است که به افراد در سراسر جهان اجازه ورود، اخذ اقامت موقت و اخذ اقامت دائم انگلیس را می‌دهد. ویزا معمولا به‌صورت یک تمبر یا برچسب که توسط سفارت یا کنسولگری انگلیس دریافت شده، بر روی پاسپورت شما چسبانده می‌شود. متقاضیان برای ورود به کشور انگلیس در هر یک از موقعیت‌های زیر نیاز به دریافت ویزای انگلیس خواهند داشت:

 • کار و یا کارآفرینی
 • تحصیل
 • سفر و اقامت کوتاه مدت
 • پیوستن به اعضای خانواده خود که در انگلیس اقامت دارند.
 • سفر به کشور دیگر از طریق انگلیس
 • دریافت اقامت دائم انگلیس
 • پناهنده شدن به‌عنوان کسی که به حمایت‌های بشردوستانه نیاز دارد.
 • به‌عنوان کسی که برای دریافت اقامت موقت یا دائم در انگلیس به مجوز نیاز دارد.

انواع ویزای انگلستان

شما از هر روشی که به انگلیس مهاجرت یا سفر کنید، در صورتی‌که از شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، سوییس و کشور‌های مشترک‌المنافع نباشید، نیاز به دریافت ویزا خواهید داشت. سرمایه‌گذاری، تحصیل و کار در انگلیس ویزاهای مختلفی دارند که با توجه به موقعیت خود می‌توانید ویزای مورد نیاز خود را دریافت کنید. ویزاهای انگلیس در ۵ درجه دسته‌بندی می‌شوند.

انواع ویزاهای انگلیس در جزئیات گسترده‌تر به شرح زیر است:

ویزاهای تحصیلی انگلستان

 • ویزای دانش‌آموزی
 • ویزای دانشجویی عمومی
 • ویزای تحصیلی کوتاه مدت

ویزاهای عمومی انگلستان

 • ویزای والدین دانش‌آموز
 • ویزای نامزدی مجاز
 • ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت
 • ویزای گردشگری انگلیس
 • ویزای ازدواج

ویزاهای خانوادگی انگلستان

 • ویزای همسر
 • ویزای والدین
 • ویزای کودک
 • ویزای همراه انگلیس

ویزاهای ترانزیت انگلستان

 • ویزای ترانزیت مستقیم DATV
 • ویزا ترانزیت بازدیدکننده

ویزاهای کاری انگلستان

انگلیس اقتصاد بسیار قوی و فعالی دارد. از این رو این کشور مقصد محبوبی برای کار به‌حساب می‌آید. ویزای کاری انگلیس تنها به یک نوع ختم نمی‌شود، بلکه انواع مختلفی دارد که به شرح زیر است:

 • ویزای گلوبال تلنت انگلستان

این ویزا جایگزین ویزای استعدادهای خاص شده است. انگلیس درصدد جذب نخبه‌ها و افرادی که ارزش بالایی برای کشور خواهند داشت است و به‌همین دلیل ویزای گلوبال تلنت را برای نخبگان و کسانی که پتانسیل نخبه شدن در برخی رشته‌ها را دارند ارائه می‌کند.

 • ویزای کار عمومی (Tier 2)

این ویزا برای افرادی است که جاب آفر دریافت می‌کنند. جاب آفر یا پیشنهاد شغلی، دعوت‌نامه‌ای از سوی یک کارفرمای انگلیسی است که در زمینه شغلی مربوطه دریافت می‌شود. امکان تمدید این نوع ویزا وجود دارد و پس از ۵ سال اقامت موقت از طریق ویزای کار عمومی انگلیس می‌توان برای دریافت اقامت دائم انگلیس اقدام کرد.

 • ویزای انتقال شرکت (Tier 2)

این نوع ویزا شباهت زیادی به ویزای کار عمومی دارد. اما با این تفاوت که از طریق این ویزا افرادی که تجربه بیش‌از یک سال کار در یک شرکت در کشور خارجی را داشته باشند، می‌توانند به شعبه دیگر شرکت مربوطه در انگلیس منتقل شوند.

 • ویزای ورزشکاران حرفه‌ای (Tier 2)

افرادی که تحت این ویزا می‌توانند به انگلیس مهاجرت کنند، باید در یکی از رشته‌های ورزشی نخبه محسوب شده و یا مربی در یکی از رشته‌های ورزشی باشند. این افراد از طریق شخصی به‌عنوان اسپاسنر یا حمایت کننده می‌توانند به انگلیس نقل مکان کنند. هزینه درخواست این ویزا ۶۱۰ پوند است. اعتبار این ویزا به‌مدت حداکثر ۳ سال است و امکان تمدید آن تا ۶ سال وجود دارد.

 • ویزای دین و مذهب (Tier 2)

این نوع ویزا یک ویزای خاص برای افرادی است که یک پیشنهاد شغلی به‌صورت تمام وقت در نهادهای مذهبی انگلیس دریافت می‌کنند. داشتن اقامت موقت به‌مدت ۵ سال از طریق ویزای دین و مذهب اجازه درخواست برای اخذ اقامت دائم انگلیس را به فرد می‌دهد.

 • ویزای کاری موقت (Tier 5)

ویزای کار موقت با اعتبار حداکثر ۲ ساله مخصوص افرادی است که در موقعیت‌های شغلی کار میکنند

افرادی که از طریق این ویزا به انگلیس وارد می‌شوند، می‌توانند علاوه بر اینکه خانواده خود را نیز به‌عنوان همراه بیاورند، بلکه اجازه داشتن شغل دوم را نیز خواهند داشت. هزینه درخواست برای این ویزا ۲۴۴ پوند به ازای هر نفر است. البته بهتر است بدانید که تنها ویزای مربوط به مشاغل فصلی اعتبار ۶ ماهه دارند.

 • ویزای Tier 5 (youth mobility scheme)

شرایط این نوع ویزا نسبت به سایر ویزاها ویژه‌تر است. هدف این ویزا جذب نیروی جوان و ماهر در انگلیس است. این ویزا در حال حاضر برای کشورهای استرالیا، کانادا، نیوزلند، ژاپن، هنگ کنگ، کره جنوبی، تایوان و موناکو قابل دسترس است.

ویزای تجاری انگلستان

ویزاهایی که مربوط به سرمایه‌گذاری، ایجاد کسب‌وکار و ثبت شرکت می‌شوند در این دسته قرار می‌گیرند که در ادامه به توضیح هریک می‌پردازیم.

 • ویزای نوآوری

برای دریافت این ویزا، کسب و کار ایجاد شده باید نوعی نوآوری به‌حساب بیاید و متفاوت از هر کسب و کاری که وجود دارد، باشد. همچنین ایده کسب و کار شما توسط نهاد پشتیبانی تایید شده و جای رشد و پیشرفت داشته باشد. اعتبار این نوع ویزا به‌مدت ۳ سال است و جهت دریافت اقامت دائم می‌توانید ویزای خود را تمدید کنید.

 • ویزای استارت آپ

این ویزا شباهت‌های زیادی به ویزای نوآوری دارد. اما تنها چند تفاوت جزیی در شرایط ایجاد کسب و کار جدید از طریق استارت آپ دیده می‌شود. ایده کسب وکار و یا ثبت شرکت متقاضی باید توسط یک موسسه آموزش عالی بریتانیایی و یک سازمان تجاری با سابقه حمایت از کارآفرینان انگلیس تایید شود. اعتبار این نوع ویزا به‌مدت ۲ سال است، اما امکان تمدید آن وجود ندارد. برای دریافت اقامت دائم باید ویزای خود را به ویزای نوآوری تبدیل کنید.

 • ویزای سرمایه‌گذاری (Tier 1)

سرمایه‌گذاری در انگلیس از طریق سه گزینه صورت می‌گیرد. گزینه‌های سرمایه‌گذاری در انگلیس عبارتند از:

 • سرمایه‌گذاری به مبلغ ۲ میلیون پوند: دریافت اقامت دائم انگلیس پس از ۵ سال (در حال حاضر برنامه سرمایه‌گذاری با مبلغ ۲ میلیون پوند برای ایرانی‌های برداشته شده است.)
 • سرمایه‌گذاری به مبلغ ۵ میلیون پوند: دریافت اقامت دائم انگلیس پس از ۳ سال
 • سرمایه‌گذاری به مبلغ ۱۰ میلیون پوند: دریافت اقامت دائم انگلیس پس از ۲ سال
 • ویزای فارغ‌التحصیلان کارآفرین (Tier 1)

اگر از طریق تحصیل در انگلیس اقامت دارید، می‌توانید پس از فارغ‌التحصیلی ویزای فارغ‌التحصیل کارآفرین دریافت کرده و سپس ویزای خود را به ویزای نوآوری تبدیل کنید. برای این کار باید مبلغ ۵۰ هزار پوند در حساب انگلیسی خود و یک ایده کسب وکار جدید داشته باشید. اگر تبدیل ویزای شما موفقیت‌آمیز باشد، اعتبار ۳ ساله برای اقامت در انگلیس دریافت خواهید کرد. هزینه تبدیل ویزای فارغ‌التحصیل کارآفرین به ویزای نوآوری ۱.۲۷۷ پوند است. همچنین برای ارائه اطلاعات بیومتریک خود موظف به پرداخت هزینه‌ای به مبلغ ۱۹.۲۰ پوند خواهید بود.

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی انگلیس به سه دسته تقسیم می‌شوند. ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت که تا ۶ ماه اعتبار دارد و برای دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت است. این ویزا قابلیت افزایش اعتبار تا ۱۱ ماه را برای متقاضیانی که بالای ۱۶ سال سن داشته و در حال گذراندن دوره‌های زبان انگلیسی هستند را دارد. نوع دوم ویزای کودک Tier 4 یا ویزای دانش‌آموزی و نوع سوم ویزای دانشجویی است.

ویزای توریستی انگلستان

انگلیس مقصد گردشگری محبوبی در میان مردم در سراسر جهان است. هرساله مردم برای بازدید و سفر به انگلیس ویزای توریستی این کشور را برای اقامت کوتاه‌مدت خود دریافت می‌کنند.

بهتر است بدانید که از طریق دریافت ویزای توریستی و اعتبار ۶ ماهه آن اجازه کار در این کشور را نخواهید داشت. درواقع باید قبل از دریافت این ویزا ثابت کنید که تنها به قصد سفر و گردش این ویزا را دریافت می‌کنید.

ویزای خانوادگی انگلستان

ویزای خانوادگی انگلیس برای کسانی ارائه می‌شود که فردی از خانواده آن‌ها در انگلیس اقامت دارد و به قصد دیدن او از طریق ویزای همراه یا خانواده به انگلیس سفر می‌کنند. اعتبار اقامت موقت از طریق دریافت این نوع ویزا نیز به‌مدت ۶ ماه است و همسر، نامزد، فرزندان، والدین و دیگر اعضای خانواده می‌توانند این ویزا را دریافت کنند.

ویزای ترانزیت انگلستان

ویزای ترانزیت نوعی دیگر از ویزاهای انگلیس است. این ویزا برای افرادی است که از ویزای ترانزیت انگلیس برای رسیدن به کشور و مقصد دیگری استفاده می‌کنند. این نوع ویزا، ویزایی کوتاه‌مدت است. اما با ارائه مدارکی مبنی‌بر اینکه برای سفرهای متعدد به کشورهای دیگر نیاز به گذر از انگلیس و اخذ ویزای ترانزیت انگلیس دارید، می‌توان این ویزا را به ویزای بلندمدت تبدیل کنید. همچنین برای اخذ ویزای ترانزیت بلند مدت باید ثابت کنید که قصد اقامت طولانی و کار در انگلیس را نخواهید داشت و صرفا فقط برای گذر از انگلیس از آن استفاده خواهید کرد. چنین ویزای بلند مدتی می‌تواند از یک تا ده سال اعتبار داشته باشد.

ویزای ترانزیت مستقیم  DATV: برای کسانی که بدون خروج از فرودگاه انگلیس قصد تعویض پرواز خود و رسیدن به کشور دیگر دارند.

ویزا ترانزیت بازدیدکنندهبرای کسانی که باید از فرودگاه خارج و سفر خود را از طریق وسیله نقلیه دیگر ادامه دهند. این ویزا تا ۴ روز اعتبار دارد.

ویزای پناهندگی انگلستان

ویزای پناهندگی انگلیس مخصوص افرادی است که به‌دلیل شرایط نامناسب کشور خود برای زندگی در مرزهای انگلیس به این کشور وارد می‌شوند. درخواست برای این نوع ویزا از داخل کشور انگلیس صورت می‌گیرد. ویزای پناهندگی یک نوع دیگر از ویزاهای موقت است که به دارنده آن تا زمانی‌که دیگر خطری از سوی کشور خود تهدیدش نکند، اجازه زندگی در مرزهای انگلیس را می‌دهد. ویزای پناهندگی انگلیس تنها در بریتانیا معتبر است و در هیچ کشور دیگر در سراسر جهان معتبر شناخته نخواهد شد. این ویزا با اعتبار ۲ تا ۶ ساله و با امکان تمدید آن ارائه می‌شود.

اقامت از طریق دریافت ویزای انگلستان

افرادی که قصد زندگی در انگلیس بیش‌تر از ۶ ماه را دارند باید مجوز اقامت بیومتریک انگلیس (BRP) را دریافت کنند. تحصیل، کار و یا هر هدف دیگری جهت ماندن در انگلیس داشته باشید، می‌توانید واجد شرایط دریافت (BRP) شوید. دریافت اقامت دائم انگلیس (ILR) برای افرادی ممکن است که به‌مدت ۵ سال در انگلیس از طریق ویزای موقت خود اقامت دارند. اعتبار ویزاها باتوجه به درجه و نوع مهاجرت متفاوت است. باتوجه به اعتبار هر ویزا می‌توان اقامت خود را تا مدتی که واجد شرایط دریافت اقامت دائم انگلیس شوید، تمدید کنید. افرادی که از طریق پناهندگی قصد دریافت اقامت انگلیس را دارند، باید حداقل به‌مدت ۵ سال در بریتانیا زندگی کرده باشند تا واجد شرایط دریافت ILR شوند.

فرایند درخواست ویزای انگلستان

فرایند درخواست برای ویزاهای انگلیس بستگی به نوع و درجه ویزا دارد. باتوجه به نوع ویزای خود باید تمامی مدارک مورد نیاز را جمع‌آوری کرده و در روز مصاحبه خود ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای انگلستان

همانطور که گفته شد مدارک مورد نیاز براساس نوع ویزا متفاوت است. اما می‌توان گفت به‌طور کلی الزامات هر نوع ویزا به شرح زیر است:

 • فرم درخواست ویزا: با توجه به نوع ویزای خود باید فرم مربوط به ویزای خود را به‌صورت آنلاین در وبسایت Visa4uk پر کنید.
 • دو قطعه عکس: عکس‌ها باید رنگی و در ۶ ماه اخیر گرفته شده باشند.
 • پاسپورت معتبر: پاسپورت باید حداقل تا ۳ ماه قبل از اینکه انگلیس را ترک می‌کنید معتبر بوده و حداقل یک صفحه خالی برای ویزای انگلیس داشته باشد.
 • گواهی اثبات تامین مخارج: اثبات اینکه حساب‌های مالی کافی برای پوشش هزینه‌های زندگی در انگلیس را دارید.
 • مدرک محل اقامت در انگلیس: گواهی که نشان دهنده محل زندگی شما در مدت‌زمان اقامت خود در انگلیس است.
 • اطلاعات سفر: اطلاعاتی همچون تاریخ رفت و برگشت، مکان‌هایی که قصد بازدید از آن‌ها را دارید، آژانس مسافرتی خود و… (این مدرک تنها برای کسانی است که قصد سفر به انگلیس از طریق ویزاهای موقت با اعتبار زیر ۶ ماه دارند. این نوع ویزاها نیازمند اثبات این هستند که قصد کار و یا اقامت طولانی مدت در انگلیس را ندارید.)
 • نتیجه آزمایش سل
 • اطلاعات بیومتریک: اگر از طریق ویزاهایی با اعتبار بیش از ۶ ماه به انگلیس مهاجرت می کنید، ارائه اطلاعات بیومتریک خود مانند اثر انگشت و عکس مورد نیاز خواهد بود.
 • دعوت‌نامه ویزای انگلیس: مخصوص افرادی که از طریق دعوت‌نامه یکی از اعضای خانواده خود که در انگلیس اقامت دارند، به انگلیس سفر می کنند.
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا: هزینه درخواست هر نوع از ویزاهای انگلیس متفاوت است.

مصاحبه برای درخواست ویزای انگلستان

زمانی‌که متقاضی فرم مربوط به ویزا را تکمیل و مدارک لازم را بارگذاری نمود، باید جهت آماده شدن برای مصاحبه در سفارت یا کنسولگری انگلیس در کشور خود، هزینه درخواست ویزا را بپردازند. مصاحبه مرحله آخر از فرایند درخواست ویزای انگلیس است که تعیین می‌کند فرد واجد شرایط دریافت ویزای انگلیس است یا خیر.

هزینه‌ اخذ ویزای انگلستان

با توجه به اینکه هزینه درخواست ویزا در هر نوع متفاوت است، نمی‌توان هزینه ثابتی به ویزای انگلیس اختصاص داد. هزینه درخواست رایج‌ترین ویزاهای انگلیس عبارتند از:

نوع ویزا هزینه درخواست ویزا (دلار آمریکا)
ویزای توریستی ۶ ماهه ۱۳۷ دلار
ویزای نامزدی ۱۳۷ دلار
ویزای خدمات درمانی (۶ الی ۱۱ ماهه) ۲۷۴ دلار
ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت ۲۶۸ دلار
ویزای ترانزیت مستقیم  DATV ۵۰ دلار
ویزا ترانزیت بازدیدکننده: ۹۲ دلار
ویزای والدین دانش‌آموز (۱۲ ماهه) ۷۴۳ دلار
ویزای تحصیلی عمومی ۵۰۱ دلار
ویزای سرمایه‌گذاری ۲۳۳۸ دلار
ویزای نوآوری ۱۴۷۱ دلار
ویزای فارغ‌التحصیلان کارآفرین ۵۲۳ دلار
ویزای گلوبال تلنت ۶۷۵ دلار
ویزای خانوادگی (پیوستن به اعضای خانواده) ۲۱۹۴ دلار

 

 

 

منبع

 

4/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *