کالج های ایتالیا


کالج های ایتالیا

 

یکی از کشورهای بسیار زیبای در قاره اروپا، کشور ایتالیا است. این کشور مراکز تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی دارد. در صورتی که برای تحصیل در کالج های ایتالیا متقاضی هستید، باید بتوانید کالج درستی متناسب با رشته و شرایط خود انتخاب کنید. در‌ کشور ایتالیا برندهای زیادی وجود دارد که موجب شده این کشور‌ مرکز مد و فشن‌ در تمام دنیا شود‌. افرادی که برای‌ تحصیل در کالج های ایتالیا متقاضی هستند، باید این موضوع را بدانند که این کشور اروپایی برای آن‌ها یکسری شرایط خاص را در نظر می‌گیرد، و آن‌ها برای ورود به این کشور و تحصیل در کالج های آن، باید به درستی این شرایط را رعایت کنند.

دوره های زبان انگلیسی در کالج های زبان ایتالیا

برخی از مدارس زبان موجود در کشور ایتالیا، بین‌المللی هستند و دوره‌های مربوط به زبان ایتالیایی ارائه نمی‌دهند اما سایر زبان‌های خارجه را پوشش می‌دهند. مدرسه زبان خانه بین المللی میلان نمونه‌ای از این نوع مدارس زبان در ایتالیا است. دوره‌های ارائه شده در این مدرسه زبان ایتالیایی به شرح زیر است.

 • دوره زبان انگلیسی برای بزرگسالان
 • دوره زبان انگلیسی برای نوجوانان و کودکان
 • دوره زبان انگلیسی برای شرکت‌ها
 • دوره‌های زبان انگلیسی برای مدارس
 • دوره زبان عربی
 • دوره زبان چینی
 • دوره زبان فرانسوی
 • دوره زبان آلمانی
 • دوره زبان اسپانیایی
 • دوره زبان پرتغالی
 • دوره زبان روسی

در جدول زیر هزینه تحصیل در دوره‌های زبان انگلیسی خانه بین‌المللی میلان را مشاهده می‌کنید.

نام دوره هزینه ثبت‌نام برای ۱۲ ماه هزینه کلاس‌های حضوری هزینه کلاس‌های آنلاین
دوره‌های گروهی زبان انگلیسی(۵۰ الی ۱۰۰ ساعت) ۹۰ یورو ۵۳۰ یورو برای ۵۰ ساعت
۱,۰۵۰ یورو برای ۱۰۰ ساعت
۴۸۰ یورو برای ۵۰ ساعت
۹۵۰ یورو برای ۱۰۰ ساعت
دوره‌های انفرادی زبان انگلیسی(۱۵ الی ۲۵ ساعت) ۳۰ یورو ۱,۰۵۰ یورو برای ۱۵ ساعت
۱,۷۵۰ یورو برای ۲۵ ساعت
 ۹۰۰ یورو برای ۱۵ ساعت
۱,۵۰۰ یورو برای ۲۵ ساعت
آموزش انفرادی با ساعت انعطاف‌پذیر ۶۰ یورو ۷۰ یورو برای هر یک ساعت ۶۰ یورو برای هر یک ساعت
آموزش انفرادی از طریق ویدیو زنده با استاد رایگان ۱۵۰ یورو برای ۳ ساعت
دوره‌های مناسب برای کسب آمادگی جهت اخذ مدرک زبان انگلیسی کمبریج ۶۰ یورو ۳۶۰ الی ۹۶۰ یورو برای کل دوره ۹۰۰ یورو برای کل دوره
دوره‌های مناسب برای کسب آمادگی جهت اخذ مدرک زبان انگلیسی آیلتس رایگان الی ۶۰ یورو ۱۰۵۰ یورو برای ۱۵ ساعت ۶۰۰ یورو برای ۱۰ ساعت
۹۰۰ یورو برای ۱۵ ساعت
دوره آیلتس با ساعت انعطاف‌پذیر رایگان ۷۰ یورو برای هریک ساعت ۶۰ یورو برای هریک ساعت
دوره آمادگی Linguaskill رایگان ۲۱۲ یورو برای کل دوره

بهترین کالج های ایتالیا

ایتالیا برنامه‌های دانشگاهی با کیفیت بالا و فرصت‌های تحقیقاتی نوآورانه‌ای را برگزار می‌کند. ۴۲ کشور سیستم آموزشی ایتالیا را به رسمیت شناخته‌اند. به این معنی که مدرک تحصیلی در ایتالیا معادل مدارک تحصیلی در انگلستان، فرانسه، سوئد، دانمارک و دیگر کشورهاست. دانستن زبان ایتالیایی برای تحصیل در بهترین کالج های ایتالیا توصیه می‌شود. با این حال، بسیاری از رشته‌ها به‌طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. در ادامه با چند دانشگاه تراز اول این کشور آشنا خواهیم شد.

۱. دانشگاه بولونیا (UNIBO)

دانشگاه بولونیا قدیمی‌ترین دانشگاه جهان است که در سال ۱۰۸۸ تأسیس شد. این دانشگاه مسئول «فرآیند بولونیا» است؛ یعنی مجموعه‌ای از توافقات بین کشورهای اروپایی که با هدف اطمینان از همکاری و مقایسه سیستم‌های آموزش عالی در اروپا کار می‌کند.

دانشگاه بولونیا در حال حاضر ۲۳۲ رشته تحصیلی دارد که ۸۴ مورد از آن‌ها بین‌المللی هستند و ۶۸ مورد به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. از رشته‌های تحصیلی مهم این دانشگاه می‌توان به پزشکی، ریاضیات، علوم پایه، اقتصاد، مهندسی و فلسفه اشاره کرد. این دانشگاه به‌دلیل فعالیت‌های پژوهشی بسیار خوب و باکیفیت خود در بین دانشگاه‌های برتر اروپا قرار دارد و از این نظر در صدر بهترین کالج های ایتالیا برای دانشجویان بین‌المللی است.

UNIBO پنج پردیس در سراسر ایتالیا و یک شعبه در بوئنوس آیرس دارد و در تمام آن‌ها آموزشی باکیفیت و سطح بالا ارائه می‌دهد. بنابراین دانشجویان آن با خدمات عالی دانشگاهی، امکانات ورزشی و باشگاه‌های دانشجویی از تجربه یادگیری غنی برخوردار خواهند شد.

نام‌های مهمی نظیر توماس بکت (اسقف اعظم کانتربری)، شماری از پاپ‌ها، گوگلیلمو مارکونی (مخترع و مهندس برنده جایزه نوبل) و انزو فراری و جورجیو آرمانی (بنیان‌گذاران برندهای خودروسازی هم‌نام آن‌ها) در فهرست بلند دانش‌آموختگان مشهور این دانشگاه قرار دارند.

۲. دانشگاه ساپینزا رم (Sapienza)

دانشگاه ساپینزا رم در سال ۱۳۰۳ و توسط پاپ بونیفاس هشتم تأسیس شد و قدیمی‌ترین دانشگاه رم به شمار می‌رود. این دانشگاه بزرگ‌ترین دانشگاه اروپا است که حدود ۱۱۵ هزار دانشجو، از جمله نزدیک به ۹ هزار دانشجوی بین‌المللی و تقریباً ۴ هزار کارمند علمی دارد.

این دانشگاه ۲۸۰ رشته تحصیلی و ۲۰۰ دوره تخصصی را در ۶۳ بخش و با بهترین کیفیت به متقاضیان تحصیل ارائه می‌کند. همچنین ۵۰ کتابخانه (بیشترین تعداد در میان بهترین کالج های ایتالیا) و ۱۸ موزه برای استفاده دانشجویان راه‌اندازی کرده است. تاریخ باستان و باستان‌شناسی از رشته‌های برجسته آن هستند. همچنین این دانشگاه مشارکت‌های تحقیقاتی قابل‌توجهی در علوم زیست پزشکی، علوم طبیعی، علوم انسانی و مهندسی دارد.

ساپینزا محل زندگی و تحصیل شخصیت‌های تاریخی برجسته، برندگان جایزه نوبل و بازیگران کلیدی در سیاست ایتالیا بوده است. آموزش و پژوهش برتر در این مؤسسه آن را در بین سه درصد بالای دانشگاه‌های جهان قرار داده است.

۳. مدرسه مطالعات پیشرفته سنت آنا (Sant’Anna de Pisa)

مدرسه مطالعات پیشرفته سنت آنا یکی از بهترین دانشگاه‌های ایتالیا برای دانشجویان بین‌المللی است. این مؤسسه یک مدل پیشرو از مدرسه عالی تحصیلات تکمیلی (grandes écoles) است که به‌عنوان مؤسسه‌ای معتبر و مستقل از دولت عمل می‌کند. سنت آنا در شهر تاریخی پیزا در توسکانی قرار دارد؛ منطقه‌ای که به‌خاطر سواحل و تاکستان‌هایش شهرت دارد.

سنت آنا برای آموزش و تحقیق پیشرفته و فرآیند پذیرش بسیار رقابتی خود شناخته می‌شود و یک آزمون ورودی بسیار سخت دارد. در نتیجه جمعیت دانشجویی آن بسیار کم است و کمتر از هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. اما در صورتی که دانشجویان بتوانند نمرات خوبی کسب کنند و به زبان انگلیسی یا ایتالیایی تسلط داشته باشند، می‌توانند به‌صورت رایگان در آن تحصیل کنند.

مدارک تحصیلی مدرسه مطالعات پیشرفته سنت آنا در رشته‌های علوم بازرگانی، علوم اقتصادی، علوم حقوقی، علوم سیاسی، علوم کشاورزی، علوم پزشکی، مهندسی صنایع و مهندسی اطلاعات اعطا می‌شوند.

۴. دانشگاه پادوآ (UNIPD)

پادوآ یکی از بهترین کالج های ایتالیا برای دانشجویان بین‌المللی است که در سال ۱۲۲۲ میلادی و به‌عنوان یک مدرسه حقوق تأسیس شد. پادوآ دومین دانشگاه قدیمی در ایتالیا و پنجمین دانشگاه در جهان محسوب می‌شود. دانشگاه پادوآ هم‌اکنون از ۳۲ بخش و هشت دانشکده تشکیل شده است.

پادوآ بخشی از شبکه دانشگاه‌های تحقیقاتی تاریخی است که به گروه کویمبرا معروف هستند. گروه کویمبرا شامل ترینیتی کالج دوبلین، دانشگاه هایدلبرگ، کی‌یو لوون و دانشگاه سالامانکا است. امروزه دانشگاه پادوآ مدارک متنوع و چندرشته‌ای، از مهندسی اطلاعات گرفته تا میراث فرهنگی و علوم اعصاب را صادر می‌کند.

پردیس اصلی آن در شهر هنری پادوآ با ساختمان‌های قرون وسطایی قرار دارد که کتابخانه، موزه، یک بیمارستان دانشگاهی و ۱۴ سالن اقامت دانشجویی را در خود جای داده است. این دانشگاه همچنین باغ گیاه‌شناسی پادوآ و رصدخانه نجومی را در آسیاگو اداره می‌کند.

۵. دانشگاه پلی تکنیک میلان (PoliMi)

دانشگاه پلی تکنیک میلان (به ایتالیایی Politecnico di Milano) بزرگ‌ترین دانشگاه فنی ایتالیا است که به آموزش مهندسی، طراحی و معماری اختصاص دارد. این دانشگاه در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS در سال ۲۰۲۳ در زمینه مهندسی و فناوری در رتبه بیستم قرار گرفت. همچنین این دانشگاه در رتبه نهم مهندسی عمران و سازه، مهندسی هوافضا و مهندسی مکانیک، رتبه هفتم در معماری و رتبه ششم در هنر و طراحی قرار دارد.

PoliMi به‌عنوان یکی از بهترین کالج های ایتالیا همواره بر تحقیقات تجربی و تبادل فناوری برای ساخت جهانی بهتر تمرکز کرده است. دانشگاه پلی تکنیک میلان علاوه بر همکاری با مؤسسات آموزشی پیشرو در اروپا، عمق همکاری خود را به کشورهایی از آمریکای شمالی تا آسیای جنوب شرقی هم گسترش داده است. همچنین با بیش از دو هزار ثبت اختراع و ۷۰۰ تحقیق علمی بزرگ در سطح جهان مشارکت داشته است.

شرایط و مدارک اخذ پذیرش در کالج های زبان ایتالیا

 • داشتن حداقل ۱۸ سال سن، در غیر این‌صورت والدین یا قیم شخص برای ثبت‌نام باید درخواست دهد.
 • انجام ثبت‌نام به صورت آنلاین
 • درخواست اخذ پذیرش و پرداخت حداقل ۲۰ درصد از کل هزینه درخواستی به عنوان بیعانه(این مبلغ غیر قابل بازپس‌گیری است)
 • دریافت ایمیل تاییدیه اخذ پذیرش از طرف مدرسه یا کالج زبان انتخابی
 • پرداخت کل هزینه‌ درخواستی حداقل ۱۴ روز قبل از شروع کلاس‌ها از طریق کارت اعتباری و یا حواله بانکی
 • اقدام برای اخذ ویزای ایتالیا برای شرکت در کلاس‌های حضوری
 • متقاضی باید به مدرسه اطلاع دهد که قصد دارد درخواست ویزای تحصیلی یا گردشگری را به کدام سفارت یا کنسولگری ایتالیا ارسال کند. سپس مدرسه از طریق ایمیل یا تحویل پستی مدارک مورد نیاز مثل گواهی ثبت‌نام را به سفارت مورد نظر شما ارسال خواهد کرد.

منابع:

4.7/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *