تحصیل در انگلستان


تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلیس، هزینه های تحصیل در انگلستان اخذ ویزای تحصیلی انگلیس و ادامه تحصیل در انگلیس را در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار خواهیم داد. تحصیل در انگلستان  از جمله مباحثی است که در حوزه مهاجرت های تحصیلی متقاضیان زیادی دارد چرا که انگلیس یکی از کشورهای خوب اروپایی می باشد و از لحاظ علمی و آموزشی هم در سطح خوبی قرار دارد. همواره سوالاتی در زمینه تحصیل در انگلیس برای متقاضیان پیش می آید از جمله اینکه دوره های A-Level و Foundation چه تفاوت هایی با هم دارند؟ شرایط تحصیل در مدارس انگلیس به همراه ویزای همراه چگونه است؟ شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان به چه صورتی است؟ آیا می توان از بهترین دانشگاه های انگلیس جهت تحصیل در این کشور پذیرش و ویزا اخذ نمود؟ در این مقاله  قصد داریم به این سوالات و سایر موضوعات مرتبط پاسخ دهیم. شما عزیزان در صورت نیاز به اخذ راهنمایی بیشتر در زمینه تحصیل در انگلستان و شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان می توانید از طریق راه های تماس، با موسسه ویزاتیک حاصل نموده و از مشاوره حرفه ای رایگان ما بهره مند شوید.

تحصیل در انگلستان در یک نگاه

مقطع تحصیلی در انگلستان بازه سنی هزینه تحصیل (سالانه) شانس دریافت بورسیه نمره زبان موردنیاز
پیش دبستانی ۵ الی ۷ سال مدارس دولتی رایگان
مدارس خصوصی ۷ هزار الی ۱۲ هزار پوند
ابتدایی ۷ الی ۱۱ سال مدارس دولتی رایگان
مدارس خصوصی ۵ هزار الی ۱۸ هزار پوند
متوسطه اول ۱۱ الی ۱۴ سال مدارس دولتی رایگان
مدارس خصوصی ۷ هزار الی ۲۰ هزار پوند
متوسطه دوم ۱۴ الی ۱۸ سال مدارس دولتی ۴ هزار الی ۱۰ هزار پوند
مدارس خصوصی ۱۲ هزار الی ۲۵ هزار پوند
کارشناسی ۱۸ الی ۲۵ سال ۱۱ هزار الی ۳۵ هزار پوند کم آیلتس: حداقل ۶.۵
تافل حداقل: ۸۰
کارشناسی ارشد ۲۳ الی ۳۰ سال ۱۵ هزار الی ۳۸ هزار پوند متوسط آیلتس: حداقل ۶.۵
تافل: حداقل ۹۰
دکتری ۲۷ الی ۴۰ سال ۲۵ الی ۴۰ هزار پوند زیاد آیلتس: حداقل ۷.۵
تافل: حداقل ۱۱۰

مزایای تحصیل در انگلستان

دانشگاه‌های انگلستان  به عنوان با کیفیت‌ترین دانشگاه‌های جهان شناخته می‌شوند. همچنین ارائۀ رشته‌های مختلف سبب شده است که تحصیل در انگلستان بین بسیاری از دانشجویان بین‌المللی محبوب باشد و سالانه 442,000 دانشجوی خارجی در بریتانیا مشغول به تحصیل شوند. از مزایا و دلایل تحصیل در انگلیس 2020 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سیستم آموزش عالی انگلستان

تحصیل در انگلیس یعنی تحصیل در کشوری که یکی از برترین سیستم های آموزشی دنیا را دارد. سیستم آموزش عالی انگلستان از بهترین نظام‌های آموزشی جهان به شمار می‌رود و همواره در رده‌بندی‌های جهانی موفق به کسب جایگاه‌های بسیار خوبی شده‌است. دانشگاه‌های انگلستان در رده‌بندی جهانی کیو‌اس (QS) در سال 2021، موفقیت‌های زیر را کسب کردند:

کسب 4 مقام برتر در بین 10 دانشگاه برتر جهان در سال 2021 (دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج، دانشگاه یو سی ال (UCL) و دانشگاه امپریال کالج لندن و به ترتیب رتبه‌های چهارم، هفتم، هشتم و نهم جهان را در سال 2021 کسب کردند.)

کیفیت بالای تحصیلی در انگلستان

تضمین کیفیت تحصیلی دانشگاه‌‌های انگلستان در جهان مشهور است. همۀ دانشگاه‌‌ها و کالج‌‌های انگلستان براساس استانداردهای دقیقی اداره می‌شوند که دولت وضع‌ می‌کند، بنابراین می‌توان اطمینان داشت که بهترین خدمات آموزشی، پشتیبانی تحصیلی و منابع در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.

همچنین به دلیل شهرت انگلستان در انجام بهترین پژوهش‌‌های جهان، می‌توان در دانشگاه‌‌های این کشور به به‌روزترین امکانات دسترسی داشت. انگلستان به لحاظ کیفیت آثار پژوهشی رتبۀ اول را در جهان کسب کرده و از آمریکا پیشی گرفته‌استشاهد این امر کسب تقدیرنامۀ موضوعی است که به‌عنوان شاخص کیفیت آثار پژوهشی در نظر گرفته می‌شود. عملکرد قیاسی بین‌المللی پایگاه پژوهشی انگلستان، گروه کسب‌وکار، نوآوری و مهارت.

مدت تحصیل در انگلستان

دورۀ لیسانس در اکثر کشورها ۴ سال است، در حالی که تحصیل در انگلستان در مقطع لیسانس فقط ۳ سال به طول می‌انجامد و تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد، فقط ۱ سال به درازا می‌کشد که این مسئله از لحاظ شهریه و هزینۀ زندگی به نفع شماست.

رضایت‌مندی دانشجویان از تحصیل در انگلستان

انگلستان با کسب رضایتِ بیش از ۹۰ درصد از دانشجویانش در حوزۀ تجربیات دوران دانشجویی در میان کشورهای انگلیسی‌زبان موفق به کسب بیشترین امتیاز در حوزۀ رضایتمندی دانشجویان خارجی شده‌ است.

آیندۀ روشن شغلی با تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلیس، با تجارب متحول‌کننده‌ای که برای دانشجویان می‌سازد، موفقیت آنان را در زمینۀ آیندۀ شغلی‌شان تضمین می‌کند.

 

مقاطع تحصیلی در انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل، رویای بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویانی است که هدف آن‌ها اخذ مدارک تحصیلی در سطح جهانی است. دانش‌آموزان در کشور انگلستان، قبل از ورود به دانشگاه یا کالج، به تحصیل در مدارس به‌مدت ۱۲ سال می‌پردازند. مقاطع تحصیلی این کشور، به ۵ بخش تقسیم می‌شود. این ۵ بخش شامل سال‌های اولیه تحصیل، ابتدایی، متوسطه، آموزش عالی قبل از دانشگاه (FE) و آموزش عالی دانشگاهی (HE) است. در انگلیس تحصیل برای کودکان ۵ تا ۱۶ سال اجباری است. مقطع آموزش عالی پیش از ورود به دانشگاه، برای همه اجباری نیست و برای آن دسته از دانش‌آموزانی است که تحصیلات دبیرستان آن‌ها در سطح A-Level نباشد.

آموزش عالی دانشگاهی در انگلستان، شامل مقاطع تحصیلی لیسانس، ارشد، دکتری و پست دکتری می‌شود. معادل این مقاطع در تمامی کشورها وجود دارد. برای ورود به مقطع لیسانس انگلستان، دانش‌آموزان موظف‌اند تا امتیاز A-level را در دوران دبیرستان بدست بیاورند. درغیراین‌صورت، باید دوره ۱ ساله در کالج را بگذرانند. در ادامه با تحصیل در مدارس کشور انگلستان بیشتر آشنا خواهید شد.

سطح A-Level برای تحصیل در انگلستان سطح پیشرفته، که در دانشگاه‌ها باعنوان A-Level شناخته می‌شود، یک سطح کیفی تحصیلی است که توسط موسسات آموزشی در انگلستان ارائه می‌شود. سطح A-Level، به دانش‌آموزان ممتاز دوره دبیرستان با نمرات دیپلم بالا یا از طریق گذراندن یک دوره دو ساله تحصیلی در کالج‌های انگلستان ارائه می‌گردد. با شرکت در آزمون A-LEVEL، دانشگاه‌ها صلاحیت دانش‌آموزان را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارزیابی می‌کنند.

دوره Foundation

دوره فاندیشن (Foundation Program) دوره‌ای تمام وقت برای دانشجویان خارجی است كه دوره دبیرستان را پشت سر گذاشته اند و در دوره دیپلم نمره‌های خوبی گرفته اند. اين دوره فاندیشن برای افرادي هم توصیه می‌شود که مایلند مستقيم به دانشگاه های انگلستان وارد شوند و به دلیل تفاوت‌های سیستم آموزشی انگلستان و ایران واجد شرايط نيستند. دورهIFP (International Foundation Program) دانشجو را برای ورود به دانشگاه، در رشته های كارشناسی آماده می كند و مجموعه ای است از تحصیل در دروس دانشگاهی انتخابی دانشجو و هم چنین انگلیسی در سطوح دانشگاهی و مهارت های تحصیلی.

دانشجو در انتهای هر دوره، در درس مد نظر آگاهی لازم را خواهد داشت؛ به علاوه توانائی های خود را در زمینه مهارت‌های دانشگاهی و زبان برای ورود به دانشگاه در دوره های كارشناسی افزایش می دهد. دانشجو برای ورود به اين دوره IFP بایستی بتواند مداركی دال بر نشان‌دادن وضعیت هوشی خوب و استاندارد و درجه زيادی از انگیزه و سطح مناسبی از زبان انگلیسی از خود نشان دهد.

دانشجویان خارجی در صورتی كه برای اين دوره اقدام کنند، شانس زیادتری برای ورود به رشته دانشگاهی خواهند داشت، به شرطی كه دوره را با موفقیت و با نمره های لازم پشت سر بگذارند و شرایط ورودی رشته مد نظر را داشته باشند. دوره های پیش دانشگاهی برای دانشجویانی است كه در كشورهایی تحصیل كرده اند كه مداركشان در انگلستان شناخته شده نباشد. دانش آموزان عموماً بايد نمره های خوبی از دروس خود در كشورشان گرفته باشند تا بتوانند برای اين دوره ها اقدام كنند.

تحصیل در مدارس انگلستان

مدارس در انگلستان، به‌دلیل پرورش دانش‌آموزانی با پتانسیل بالا شهرت دارند. جالب است بدانید که مدارس شبانه روزی و همچنین مدارس تک جنسیتی دخترانه یا پسرانه در این کشور وجود دارند. وجود برخی مدارس که بطور تخصصی در رشته‌هایی مانند ورزش، هنر یا موسیقی به پرورش دانش‌آموزان می‌پردازند نیز موجب محبوبیت مدارس کشور انگلستان برای پدر و مادران شده است.

مدارس بین‌المللی انگلستان

افتن مدرسه مناسب در انگلیس برای فرزندان یکی از نگرانی‌های پدر و مادرانی است که به کشور انگلیس مهاجرت می‌کنند. مدارس و موسسه‌های آموزشی انگلستان، همواره در میان بهترین مدارس جهان و در رتبه‌بندی‌های بالا قرار دارند. جای تعجب ندارد که بیش از ۵۰۰ هزار دانش‌آموز بین‌المللی از ۲۰۰ کشور به انگلستان مهاجرت می‌کنند تا پس از اتمام مقطع متوسطه، تحصیلات عالی داشته باشند. در ادامه لیستی از بهترین مدارس بین‌المللی کشور انگلیس را آورده‌ایم. این مدارس عبارتند از:

 • مدرسه بروکس بریتانیا (Brookes United Kingdom)
 • مدرسه ویندرمر (Windermere School)
 • مدرسه ژانین مانوئل لندن (École Jeannine Manuel London)
 • هاوس برکشایر (Reddam House Berkshire)
 • مدرسه بدفورد (Bedford School)
 • مدرسه فولهام (Fulham School)
 • کالج دخترانه هاروگیت (HarrogateLadies’College)

تحصیل در مدارس ایرانی در انگلستان

خبر خوب برای پدر و مادران ایرانی مهاجر این است که در انگلیس، مدارس ایرانی نیز وجود دارد. این مدارس نیز مانند دیگر مدارس انگلیس به دانش‌آموزان برای دریافت سطوح کیفیتی A-Level و GCSE کمک می‌کنند. مدارس ایرانی موجود در انگلیس عبارتند از:

 • مدرسه ایرانی رستم
 • مدرسه ایرانی هدف
 • مدرسه ایرانی رازی

شهریه تحصیل در مدارس در انگلستان

تحصیل در مدارس دولتی انگلیس برای کسانی‌که تابعیت انگلیس را دارند، رایگان است. اما برای دانش آموزان مهاجر و غیرانگلیسی، حتی مدارس دولتی نیز شهریه سالیانه دریافت خواهند کرد. معمولاً شهریه مدارس دولتی در مقطع ابتدایی سالیانهبین ۱۰ الی ۲۰ هزار پوند است. البته این هزینه بستگی به سطح مدرسه و امکاناتی که ارائه می‌دهد، دارد. دانش‌آموزان مهاجر اکثرا در مدارس خصوصی ثبت‌نام می‌کنند.

شرط ثبت‌نام در این نوع مدارس، وجود قیم قانونی برای دانش‌آموز، در انگلیس است. در غیر این‌صورت تحصیل در مدارس شبانه‌روزی تنها انتخاب باقی‌مانده برای دانش‌آموزان خواهد بود. هزینه تحصیل در مدارس خصوصی یا شبانه‌روزی بیشتر از مدارس دولتی بوده و با توجه تفاوتی که بین هر مدرسه وجود دارد نمی‌شود مبلغ مشخصی به این نوع مدارس اختصاص داد.

تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان

کشور انگلستان دومین مقصد محبوب پس از آمریکا برای دانشجویان بین‌المللی است. دانشگاه‌های این کشور با معماری برجسته ساختمان‌ها، محوطه سرسبز و وجود امکانات جانبی و فعالیت‌های غیردرسی در محوطه دانشگاه‌ها، تاثیر زیادی بر دانشجویان بین‌المللی مایل به تحصیل در انگلیس ایجاد می‌کنند. دانشگاه‌های برتر انگلیس همواره در ستون اول رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان قرار دارند.

دانشگاه‌های برتر کشور انگلستان

در جدول زیر ۱۰ مورد از برترین دانشگاه‌های انگلیس براساس رتبه‌بندی شاخص‌های جهانی آورده شده است:

عنوان دانشگاه رتبه در انگلستان ۲۰۲۳ رنکینگ 2022 TIMES رنکینگ ۲۰۲۰ شانگهای رنکینگ QS 2023

 

رنکینگ US 2021
دانشگاه آکسفورد ۲ ۲ ۹ ۴ ۵
دانشگاه کمبریج ۱ ۳ ۳ ۲ ۹
کالج ایمپریال لندن ۳ ۷ ۲۵ ۷ ۲۰
کالج دانشگاهی لندن UCL ۴ ۸ ۱۶ ۸ ۱۹
دانشگاه ادینبورگ ۵ ۱۶ ۴۲ ۱۶ ۳۰
دانشگاه منچستر ۶ ۲۷ ۳۶ ۲۷ ۶۴
کینگز کالج لندن ۷ ۳۵ ۴۷ ۳۵ ۳۴
دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن ۸ ۴۹ ۱۵۱-۲۰۰ ۴۹ ۲۴۴
دانشگاه بریستول ۹ ۶۱ ۶۴ ۵۸ ۸۶
دانشگاه وارویک ۱۰ ۶۲ ۱۰۱-۱۵۰ ۶۱ ۱۳۵

تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان

دانش‌آموزان می‌توانند پس از تکمیل دوره ۱۲ ساله تحصیل خود، برای تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلیس اقدام کنند. در صورت پذیرفته نشدن مدرک دبیرستان برخی کشورها برای ورود مستقیم به دوره لیسانس، دانشجویان باید دوره‌های a level یا فاندیشن در انگلستان را طی کنند. تحصیل در انگلیس در مقطع لیسانس به‌مدت ۳ سال است. تحصیل ۳ ساله در مقطع لیسانس شامل سمینارها، ورکشاپ‌ها و کنفرانس‌های مرتبط با رشته‌های مختلف است.

البته لازم به‌ ذکر است که تحصیل در برخی رشته‌های کارشناسی مانند علوم پایه و مهندسی به‌مدت ۴ سال طول می‌کشد. با این وجود، برنامه دوره‌های سریع دو ساله وجود دارند که به دانشجویان اجازه می‌دهند تا در عرض دوسال تحصیلات خود را تکمیل کرده و زودتر به‌دنبال کار بروند. البته این دوره‌ها برای تمامی رشته‌ها نیست و دانشجویان ممتاز با نمرات بالا، می‌توانند این دوره‌های دوساله را در مقطع کارشناسی سپری کنند.

علاوه‌بر مدرک لیسانس ۳ ساله، برنامه‌ای به‌نام مدرک دوگانه کارشناسی برای دانشجویان وجود دارد که اجازه تحصیل در دو رشته را در یک دوره تحصیلی می‌دهد. از این طریق فرصت‌های شغلی برای دانشجویان نیز افزایش می‌یابد. دوره دیگر کارشناسی برای تحصیل در انگلیس وجود دارد که به دوره ساندویچی مشهور است. دانشجویان از طریق انتخاب این دوره باید ۴ سال تحصیلی را بگذرانند که یک سال آن به کار کردن در زمینه رشته تحصیلی آن‌ها سپری‌ می‌شود. دوره‌های تحصیلی در مقطع لیسانس به دو قسمت تقسیم می‌شوند که شامل:

 • گواهی آموزش عالی (CertHE): دوره تحصیل به مدت ۱ سال تمام وقت و ۲ سال نیمه وقت است.
 • دیپلم آموزش عالی (DipHE): دوره تحصیل به‌مدت ۲ سال تمام وقت است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان

داشتن مدرک کارشناسی ارشد در انگلیس، یک امتیاز بالا برای پیدا کردن شغل مناسب و کار در انگلیس محسوب می‌شود. همچنین برای دانشجویان بین‌المللی، یک فرصت عالی برای بالا بردن سطح زبان انگلیسی و پیدا کردن شغل جهت اقامت در کشور انگلستان است. تحقیقاتی که توسط آژانس آمار آموزش عالی انجام شد،‌ نشان داد که ۸۶ درصد دانشجویانی که دوره ارشد خود را در انگلستان گذرانده‌اند، در مقایسه با ۷۵ درصد از دانشجویان دوره لیسانس، توانسته‌اند به‌صورت تمام وقت استخدام شوند.

انواع دوره‌های تحصیلی ارشد در انگلیس

 • مستر دانش محور: مدرک مستر دانش محور همانند دوره لیسانس بر پایه آموزش، برگزاری سمینارها و کنفرانس‌ها است و جنبه تحقیقاتی در آن نسبت به مستر پژوهش محور کمتر است. چهارنوع برنامه تحصیلی در دوره مستر دانش محور وجود دارد. این چهارنوع برنامه شامل: ارشد هنر (MA)، ارشد علوم پایه (MSc)، ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) و ارشد مهندسی (Meng) است. تحصیل در هرکدام از برنامه‌ها به‌مدت ۱ تا ۲ سال به‌صورت تمام‌وقت صورت می‌گیرد.
 • مستر پژوهش محورمدرک مستر پژوهش محور به دانشجویان امکان برخورداری از مسئولیت بیشتر برای کار و پژوهش می‌دهد. در این دوره، دانشجویان تحصیل خود را از طریق یک پایان‌نامه و زیر نظر یکی از اساتید دانشگاهی پیش می‌برند. مدت‌زمان تکمیل دوره مستر پژوهش محور، به‌مدت ۲ الی ۴ سال به‌طول می‌انجامد و شامل نوشتن و ارائه یک پایان‌نامه ۶۰ هزار تا ۱۰۰ هزار کلمه‌ای است. مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش در دوره‌ی کارشناسی ارشد در انگلیس عبارتند از:
 • سوابق تحصیلی
 • ریز نمرات
 • مدرک زبان: در دانشگاه‌های انگلیس معمولاً مدرک آیلتس بالای ۷ درخواست می‌شود؛ اما برخی از دانشگاه‌های این کشور مدرک تافل را نیز می‌پذیرند (تافل (IBT):۹۲، تافل (‌PBT):۵۸۰).
 • متقاضیان تحصیل درمقطع کارشناسی‌ارشد در رشته‌های مدیریتی برخی دانشگاه‌های کشور انگلیس، باید علاوه‌بر مدارک فوق، نمره‌ قبولی در آزمون GMAT و GRE را کسب کنند.
 • رزومه‌ تحصیلی و کاری
 • معرفی‌نامه ( توصیه‌نامه): این نامه باید توسط اساتید راهنمای شما در دوره‌ کارشناسی به شما اعطا شود و اهمیت زیادی برای پذیرش در مقاطع بالای تحصیلات دانشگاهی دارد.
 • انگیزه‌نامه

 

تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان

دانشجویان از طریق تحصیل در مقطع دکتری در انگلیس، یک مدرک تحقیقاتی دریافت می‌کنند. تحصیل در مقطع دکتری این کشور، به‌مدت ۳ سال تمام وقت یا ۶ سال نیمه وقت صورت می‌گیرد. برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های انگلیس در مقطع دکتری دانشجویان باید یک پروپوزال تحقیقاتی در هنگام درخواست، ارائه بدهند. پروپوزال دانشجو باید توسط یک متخصص دانشگاهی تایید شود.

نحوه اخذ پذیرش در مقطع دکتری در انگلیس

زمانی‌که زمینه تحقیقاتی متقاضی توسط خود او مشخص می‌شود، باید مدارک ضروری را برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری به دانشگاه موردنظر ارسال کند. مدارک ضروری مقطع دکتری عبارتند از:

 • مدارک تحصیلی پیشین (دیپلم، کارشناسی و کارشناسی ارشد)
 • منابع آکادمیک
 • انگیزه‌نامه
 • پروپوزال تحقیقاتی

تحصیل در انگلیس برای ورود به مقطع دکتری، آزمون ورودی ندارد؛ اما مدرک زبان مورد نیاز آیلتس بالای ۷ یا ۷.۵  است.

مدارک لازم برای پذیرش از دانشگاه های انگلستان

سوابق تحصیلی به همراه ریز نمرات

مدرک زبان آیلتس یا تافل

شرکت در آزمون های مربوطه و قبولی در آن ها

رزومه تحصیلی

توصیه نامه

انگیزه نامه

مدارک شناسایی

تمکن لازم

هزینه تحصیل در انگلستان

 

بخش عمده هزینه تحصیل در انگلستان مربوط به شهریه های تحصیلی می باشد. شهریه ها با توجه به مقطع، دانشگاه، رشته و مقطع می تواند در انگلستان متفاوت باشد. شاید در ابتدا هزینه تحصیل را بالا بپنداریم اما می توان گفت با توجه به مدت تحصیل کوتاه دوره ها این هزینه مقرون به صرفه خواهد بود. میانگین شهریه های تحصیلی برای تحصیل در انگلستان در جدول زیر قرار داده شده است:

مقطع شهریه
مدرسه 17 هزار تا 35 هزار پوند
لیسانس 10 هزار تا 38 هزار پوند
فوق لیسانس 14 هزار تا 22 هزار پوند
دکترا 36 هزار تا 48 هزار پوند

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

 

بخش دیگر هزینه های تحصیل مربوط به هزینه زندگی می باشد که این هزینه شامل هزینه های مسکن، خوراک، پوشاک، حمل و نقل و… است. هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان با توجه به شهر محل اقامت می تواند متفاوت باشد. هزینه زندگی در انگلستان در عموم شهر ها جز لندن حدود 800 تا 1,000 پوند در ماه خواهد بود. متغیر بودن هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان با توجه به کیفیت زندگی هر فرد خواهد بود. معمولاً اقامت در داخل شهر و مرکز شهر هزینه های بیشتری را در پی خواهد داشت.

یکی از مهم ترین مباحث در زمینه تحصیل در انگلیس، ویزای همراه انگلیس است که در این بخش به شرایط اخذ ویزای همراه تحصیلی در انگلستان خواهیم پرداخت. طبق تعاریف بین المللی، همراه شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال دانشجو است و برای دوره های بالای 9 ماه و ترجیحاً بالای 1 سال قابلیت صدور دارد. همراهان می توانند چند ماه پس از ورود دانشجو به انگلیس از طریق ویزای همراه وارد این کشور شوند و تحت شرایطی به کار تمام وقت مشغول شوند.

مدارک اخذ ویزای همراه تحصیلی در انگلستان به شرح زیر است:

سند ملک و املاک در خارج از انگلستان

اثبات توان مالی برای پوشش هزینه های زندگی برای همسر و فرزندان

داشتن سابقه سفر به انگلستان

کپی رزرو بلیط

منابع مالی کافی برای پوشش دادن هزینه های سفر

ویزای همراه والدین انگلیس (گاردین)

شما فقط در صورتی می توانید برای ویزای همراه والدین انگلیس (گاردین) درخواست دهید که فرزند شما ویزای دانش آموزی داشته باشد یا در حال درخواست باشد. یا هم در حال حاضر ویزای Tier 4 (کودک) دارد. هنگام درخواست ویزای همراه والدین انگلیس (گاردین) فرزند شما باید بین 4 تا 11 سال سن داشته باشد و در یک مدرسه مستقل در انگلستان تحصیل کند. شما همچنین باید شرایط زیر را دارا باشید:

تنها والدینی باشید که فرزندتان را در بریتانیا همراهی می کند

پول کافی برای حمایت از خود و فرزندتان در بریتانیا داشته باشید

خانه اصلی خود را در خارج از بریتانیا نگهداری کنید

برای ترک بریتانیا در زمانی که ویزای شما منقضی می شود، برنامه ریزی نمایید

دقت نمایید که برای واجد شرایط بودن برای ویزای همراه والدین انگلیس (گاردین)، باید تنها والدین همراه فرزندتان در بریتانیا باشید. والدین دیگر کودک باید در خارج از این کشور زندگی کنند و نمی توانند برای پیوستن به شما در بریتانیا درخواست دهند. شما تا هنگامی که ویزای تحصیلی فرزندتان منقضی شود یا کودکتان به سن 12 سال برسد، می توانید در بریتانیا اقامت داشته باشید. متقاضیانی که دارای ویزای همراه والدین انگلیس (گاردین) نمی توانند به کار یا تحصیل مشغول شوند.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در انگلیس به دو دسته مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مدارس و تحصیل در مقاطع دانشگاهی تقسیم بندی می شوند که در این بخش به بیان آنها خواهیم پرداخت:

ویزای Tier 4 (child) visa

نامه پذیرش مدرسه

تمکن مالی کافی برای پوشش دادن هزینه های زندگی و تحصیل فرد

شخص باید شهروند کشوری به جز کشورهای منطقه اقتصادی اروپا یا سویس باشد

ویزای Tier 4 (general) student visa

نامه پذیرش تحصیلی

تسلط بر مهارت های چهار گانه زبان انگلیسی

تمکن مالی کافی برای پوشش دادن هزینه های زندگی و تحصیل فرد

این مقدار بنا بر شرایط هر فرد متغیر است

شخص باید شهروند کشوری به جز کشورهای منطقه اقتصادی اروپا یا سویس باشد

 

منبع از سایت: Numbeo

 

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *