ویزای توریستی یونان


ویزای توریستی یونان

 

اتحادیه اروپا می‌تواند با صدور ویزای توریستی شینگن از طریق سفارت یونان، مجوز سفر به این کشور و سایر کشورهای منطقه شینگن را به شما بدهد. شما با در دست داشتن این ویزا احتمالا می‌توانید بین ۹۰ تا ۱۸۰ روز در خاک یونان اقامت کنید.

ویزای توریستی یونان در دسته ویزاهای کوتاه مدت است و در گروه ‌C  قرار دارد. ویزای گروه ‌C  به ویزایی گفته می‌شود که متقاضی با هدف سفر به یک کشورِ عضو حوزه شینگن یا بازدید از اقوام خود در این کشور، آن را دریافت می‌کند.

برای درخواست ویزای گردشگری یونان، باید برنامه سفر خود را از پیش معین کرده باشید و یک بازه زمانی سه ماهه را بر گذراندن مراحل اخذ ویزا، در نظر بگیرید.

مدارک ویزای توریستی یونان

در جدول زیر، مجموعه‌ای از مدارکی که برای ثبت درخواست ویزای گردشگری یونان به آن نیاز خواهید داشت، مشاهده می‌شود.

لیست مدارک توضیحات
فرم آنلاین درخواست ویزای توریستی شینگن فرم را از سایت سفارت در دو نسخه کپی کنید و پس از تکمیل آن را امضا نموده و بارگذاری نمایید.
دو قطعه عکس عکس‌ در ابعاد ۴*۶ باشد و بیش از شش ماه از گرفتن آن‌ها نگذشته باشد.
پاسپورت معتبر پاسپورت باید دست کم شش ماه اعتبار داشته باشد. وجود دو صفحه خالی برای ضمیمه ویزا و ثبت احراز هویت در پاسپورت الزامی است. ضمنا یک کپی از صفحه اول و آخر تهیه کنید.
پاسپورت‌های قدیمی پاسپورت های قدیمی را باید به سفارت تحویل دهید.
شناسنامه و کارت ملی باید ترجمه شناسنامه و کارت ملی (مورد تایید وزارت خارجه یا قوه قضاییه) خود را به همراه کپی ارائه دهید.
نامه یک نامه مختصر بنویسید و در آن درباره یونان و تاریخ‌هایی که قصد اقامت دارید و سایر جزییات سفر را توضیح دهید.
بیمه مسافرتی بیمه برای صدور این ویزا به مبلغ سی‌هزار یورو است و هزینه بستری، خدمات پزشکی و بازگشت به کشور در صورت فوت، از آن تامین میشود.
اثبات محل اقامت ( برگه رزرو هتل) مدرک مورد نیاز برای اثبات محل اقامت، برگه رزرو هتل است. دعوتنامه دوستان و خویشاوندان هم شامل میشود.
رزرو پرواز رفت و برگشت شما باید تاریخ ورود و خروج خود به یونان را پیش از سفر مشخص کنید.
گواهی تمکن مالی این مدارک شامل گردش حساب بانکی در ۳ ماه گذشته و مدارکی برای اثبات وضعیت شغلی، خواهد بود

ممکن است سفارت یونان حین بررسی مدارکتان از شما درخواست کند تا اطلاعات یا اسناد دیگری نیز در اختیار آن ها قرار دهید. مدارکی که در بالا عنوان شد، در میان تمام کشورهای منطقه شینگن مشترک است. اما این اسناد اولیه ضمانتی برای دریافت ویزای گردشگری یونان نیست. بنابراین حتما تمام مدارکی که از شما درخواست می‌شود را در زمان مصاحبه یا دیگر زمان‌های تعیین شده به سفارت تحویل دهید.

 

مراحل دریافت ویزای توریستی یونان

برای دریافت ویزای گردشگری یونان، پس از آماده‌سازی مدارک خود باید تمام مراحل زیر را دنبال کنید.

تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن

پس از این که از زمان و محل اقامت خود در یونان مطمئن شدید، باید درخواست خود را ارسال کنید. در ابتدا به سایت سفارت یونان مراجعه کنید و دستورالعمل‌ ها را به دقت بخوانید. پس از تکمیل فرم مورد نظر به صورت آنلاین وارد مرحله بعدی شوید.

عیین وقت مصاحبه ویزا

برای دریافت ویزای گردشگری یونان، نیاز به یک مصاحبه حضوری دارید. تعیین وقت قرار برای مصاحبه در همان وب‌ سایتی که فرم را تکمیل کردید، انجام می‌گیرد. پس از اتمام درخواست، تاریخ مصاحبه را دریافت خواهید کرد.

اسناد پشتیبانی برای درخواست ویزای یونان

مهم‌ترین قسمت درخواست شما برای دریافت ویزای گردشگری یونان، تکمیل پرونده‌ای است که باید حاوی اسناد پشتیبان باشد. مدارک مورد نیاز را طبق جدولی که در عنوان قبل به آن اشاره شد جمع‌آوری کنید. اگر در حین تکمیل مدارک به مشکل یا پرسشی برخورد کردید، تلاش کنید که در ابتدا با خود سفارت ارتباط برقرار کنید و سوالاتتان را بپرسید.

شرکت در مصاحبه ویزا

در جلسه مصاحبه طبق تاریخ مشخص‌ شده شرکت کنید. این مصاحبه جلسه‌ای میان شما و افسر سفارت است. در این گفتگو شما باید به سوالاتی درباره سفر خود به یونان پاسخ بدهید. سعی کنید پاسخی که می‌دهید کاملا صحیح و صادقانه باشد. در روز مصاحبه، شما مدارک خود را به سفارت تحویل می‌دهید. ممکن است درباره مدارکتان نیز سوالاتی از شما بپرسند.

احراز هویت

اگر در ۵ سال گذشته وارد کشورهای حوزه شینگن نشده باشید، می‌بایست در روز مصاحبه خود در سفارت، احراز هویت شوید. احراز هویت بر اساس تصویر صورت شما و دریافت اثر انگشتتان انجام می‌شود.

هزینه‌ ویزای توریستی یونان

به عنوان بخشی از فرآیند درخواست ویزای یونان، باید هزینه مشخصی را به سفارت بپردازید. در عنوان بعدی درباره هزینه ویزای گردشگری یونان توضیحاتی به شما داده خواهد شد. بر اساس تصمیم سفارت، شما در نهایت می‌بایست پرداخت خود را به یکی از این سه شیوه انجام دهید:‌ پرداخت آنلاین، پرداخت بانکی، پرداخت نقدی درسفارت.

هزینه ویزای توریستی یونان

هنگام درخواست ویزای یونان، بدون توجه به نوع ویزا باید مبلغ مشخصی را به سفارت پرداخت کنید. این مبلغ برای تامین هزینه های رسیدگی به درخواست شما در سفارت یونان است. هزینه ویزا غیرقابل استرداد است. حتی اگر درخواست شما رد شود یا در حین رسیدگی به آن، از تصمیم خود پشیمان شوید.

مبلغی که برای ویزای یونان پرداخت می‌کنید بسته به نوع ویزای درخواستی، سن، ملیت و مدت اقامت شما در یونان متفاوت است. اگر متقاضی ویزای اقامت کوتاه مدت هستید، می‌بایست قیمت ویزای توریستی یونان را به شرح زیر بپردازید:

  • افراد بین ۶ تا ۱۲ سال: ۴۰ یورو
  • افراد بالای ۱۲ سال: ۸۵ یورو
  • کودکان زیر ۶ سال از پرداخت هزینه معاف هستند.

لیست زیر، دسته‌بندی متقاضیانی است که ممکن است طبق کد ویزای شینگن از پرداخت قیمت ویزای توریستی یونان معاف شوند:

  • شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شهروندان سوییس
  • دانش‌آموزان، دانشجویان کارشناسی و تحصیلات تکمیلی، اساتید و معلمانی که اقامتشان در این دوره به منظور تحصیل یا آموزش است.
  • محققان کشورهای خارج از منطقه شینگن که با هدف انجام تحقیقات علمی کوتاه مدت به یونان سفر می‌کنند.
  • افراد زیر ۲۵ سال که نمایندگان یا شرکت‌کنندگان سمینارها، کنفرانس‌ها، مسابقات ورزشی، فرهنگی و آموزشی که از سوی موسسات غیردولتی برگزار می‌شوند، هستند.
  • دارندگان گذرنامه‌های دیپلماتیک

وقت سفارت یونان

شرکت VFSGlobal درایران مسئول اعطای ویزای یونان می‌باشد. برای دریافت ویزای یونان نیازی به مصاحبه ندارید و برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید در دفتر این کارگزاری حضور داشته باشید. 2 هفته پس از ارسال درخواست، نتیجه به شما اعلام می شود. اگر دارای دعوتنامه پزشکی باشید حداکثر ۲ روز آینده برای شما وقت تعیین می شود.

آدرس دفتر VFSGlobal یونان: تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی، مجتمع تجاری هروی، طبقه 4 است که در روز‌های یکشنبه تا پنجشنبه ساعات ۸ تا ۱۷ می‌توانید به این دفتر مراجعه کنید.

رفع ریجکت ویزای توریستی یونان

فراموش کردن یک سند یا ارسال یک فرم درخواست ناقص، منجر به ریجکت ویزای توریستی یونان می‌شود. اثبات واقعی بودن دلایل سفر، بسیار حائز اهمیت است.

افسر صادرکننده ویزا باید قانع شود که قصد مهاجرت، پناهندگی یا کار در یونان را ندارید. عوامل دیگری مانند فقدان مدارک، نامعتبر بودن پاسپورت و مدارک، عدم برخورداری از تمکن مالی یا وجود سوابق کیفری نیز از جمله عوامل ریجکتی هستند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *