ویزای توریستی مجارستان


ویزای توریستی مجارستان

شرایط اخذ ویزای توریستی مجارستان

تعداد ۲۶ کشور اروپا عضو اتحادیه  اروپا می باشد . با اخذ ویزا شنگن می توان به هر کدام از این ۲۶ کشور سفر کرد. مجارستان نیز یکی از این ۲۶ کشور بوده که در قسمت غربی اروپا با کشور های اتریش و چک همسایه است و به دلیل جاذبه های گردشگری بسیاری که دارد، سالانه مهاجران زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب کرده است.شرایط لازم برای اخذ ویزای توریستی مجارستان به شرح زیر می باشد.

تمکن مالی:تمکن مالی برای مهاجرت به هر کشوری الزامی می باشد چیزی که این میان فرق می کند میزان تمکن مالی با توجه به کشور انتخابی است. تمکن مالی مورد نیاز برای کشور مجارستان حدود 200 میلیون می باشد.

گردش حساب:برای دریافت ویزای توریستی کشور مجارستان باید گردش حساب سه ماه اخیر را به سفارت ارائه دهید.

*لازم به ذکر است برای دریافت ویزای توریستی مجارستان بهتر است به صورت تور گروهی اقدام کنید.

با اخذ ویزای شنگن به شما اجازه سفر به مجارستان برای مدت مشخص داده می شود؛ دریافت این نوع ویزا برای اقامت دائمی نبوده و پس از اتمام مهلت زمانی آن، متقاضی باید نسبت به خروج از کشور اقدام کند. برای دریافت اقامت دائم مجارستان باید در خواست ویزای مجارستان از نوع اقامت بلند مدت (D) را بدهید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی مجارستان

اخذ ویزای توریستی کشور مجارستان نیز همانند ویزای سایر کشور ها نیازمند یکسری مدارک است که در این میان به مهم ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی مجارستان اشاره خواهیم کرد.

 • مهم ترین مدرکی که شما باید به همراه داشته باشید، فرم درخواست ویزای توریستی است. در واقع در این فرم باید تمامی اطلاعات شناسایی متقاضی و همچنین انگیزه او برای مهاجرت به طور کامل شرح داده شود.
 • اصل شناسنامه، کارت ملی و همچنین پاسپورت از دیگر مدارک هویتی مهم برای اخذ ویزای توریستی مجارستان است که باید در زمان ملاقاتی که در سفارت رزرو شده است، به افیسر سفارت کشور مربوطه تحویل داده شود.
 • به منظور اخذ ویزای توریستی مجارستان باید ۳ قطعه عکس به ابعاد ۳۵ در ۴۰ داشته باشید که در شرایط ویژه ای صورت متقاضی به طور کامل معلوم باشد. پس زمینه سفید و فاصله کم از دوربین، این شرایط را مهیا می کند.
 • متقاضی برای اخذ ویزای توریستی مجارستان و حتی سایر کشور های عضو شینگن باید دارای بیمه درمانی معتبر و مورد پذیرش کشور مقصد باشد. اعتباری که برای این بیمه ها در نظر گرفته شده است، باید مبلغ ۳۰ هزار یورو را پوشش دهد.
 • متقاضی که قصد مهاجرت به مجارستان به عنوان توریست را دارد، باید دارای گردش حساب بانکی فعال باشد و این مورد را باید به اثبات برساند؛ برای این منظور ارائه پرینت حساب بانکی برای متقاضی ضروری خواهد بود.
 • از دیگر مدارک مورد نیاز متقاضی برای اخذ ویزای توریستی مجارستان، مدارکی جهت اثبات پرداخت مالیات است. بر این اساس متقاضی باید مالیات حقوق خود را پرداخت کرده باشد و مدارک اثبات آن را به همراه سایر مدارک تحویل دهد.
 • متقاضی ملزم خواهد بود که برای مدت زمانی که قرار است در مجارستان سکونت داشته باشد، بلیط هتل رزرو کند. البته در صورت توانایی اجاره ملک نیز می توان اقدام به ارائه مدارک اجاره نامه کرد.
 • اخذ بلیط رفت و برگشت از دیگر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی مجارستان است.
 • اگر کارمند دولت هستید باید بدانید که ارائه فیش حقوقی و گواهی کار نیز برای اخذ ویزای توریستی ضروری به حساب می آید.
 • توجه داشته باشید که اگر از اقوام درجه یک شما در مجارستان زندگی می کنند، می توانید از جانب آن ها دعوتنامه دریافت کنید؛ با این کار حمایت مالی متقاضی در مجارستان به اثبات رسیده و به دنبال آن شانس دریافت ویزای توریستی افزایش پیدا می کند.
 • گواهی اشتغال به کار در مبدا را می توان از دیگر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا دانست.
 • و در نهایت کارفرما باید موافقت خود با مهاجرت متقاضی را اعلام کند که می توان آن را در قالب یک گواهی مهر و امضا شده تحویل داد.

مراحل اخذ ویزای توریستی مجارستان

به منظور اخذ ویزای توریستی مجارستان لازم است که یک سری اقدامات قانونی را به صورت مرتب و به موقع انجام دهید. اولین مرحله برای اقدام به اخذ ویزا، دارا بودن شرایط عمومی برای این کار است؛ به این معنا که باید دارای تمکن مالی و همچنین بیمه مسافرتی معتبر باشید.

همچنین ‌ پاسپورت، فرم درخواست ویزا و عکس از دیگر مواردی هستند که برای درخواست ویزای توریستی نیاز دارید.

پس از اینکه درخواست ویزای خود را به ثبت رساندید، یک نوبت ملاقات در سفارت مجارستان به شما داده می شود که لازم است با مدارک تکمیلی در زمان تعیین شده در سفارت حضور پیدا کنید. در جلسه حضوری که برای متقاضی تشکیل می شود،

مدارک گفته شده در بالا به سفارت تحویل داده شده و در یک زمان ده دقیقه ای مصاحبه ای به عمل می آید. در این مصاحبه انگیزه سفر، شرایط اقامت در مدت زمان سه ماهه، مدارک تحصیلی، مدت زمان مد نظر برای ماندن در کشور مجارستان و … مورد سوال قرار می گیرد.

همچنین در صورتیکه متقاضی در کشور مجارستان کسی را داشته باشد که از لحاظ مالی بتواند پوشش دهی کند، شانس اخذ ویزای توریستی بیشتر می شود.

حال در صورت تایید مدارک و مصاحبه موفقیت آمیز، در یک بازه زمانی دو هفته ای تا یک ماهه باید منتظر دریافت ویزای خود باشید که در آن، زمانی را که متقاضی باید در مجارستان  حضور پیدا کند، مشخص شده است. فراموش نکنید که تمامی موارد فوق باید به صورت دقیق و بدون کاستی انجام شود تا در نهایت دلیلی برای ریجکت ویزا وجود نداشته باشد.

رزرو وقت سفارت برای ویزای توریستی مجارستان

فراموش نکنید که تمامی مدارک  که در بالا ذکر کردیم، باید به صورت حضوری در سفارت مجارستان تحویل داده شود که برای این منظور باید اقدام به رزرو نوبت از سفارت مجارستان نمایید و در موعد مقرر در این مکان حاضر شوید. نوبتی که به شما داده می شود قابلیت تغییر ندارد و تنها در صورتی می توانید آن را تغییر دهید که درخواست قبلی را لغو کرده و مجددا درخواست رزرو نوبت داده باشید.

فراموش نکنید زمانی را که به سفارت مجارستان برای تحویل مدارک مراجعه می کنید، باید تمامی مدارک گفته شده را به صورت کامل و بدون نقص به همراه داشته باشید چرا که در صورت کاستی در مدارک، رزرو نوبت دیگر برای تحویل مدارک، قطعا زمان بر خواهد بود.

بنابراین به منظور پیشگیری از معطلی های احتمالی سعی کنید تمامی مدارک لازم را به صورت تکمیل شده و در همان زمان مقرر به سفارت مجارستان در تهران تحویل دهید.

مدت زمان درخواست ویزای توریستی مجارستان

معمولا مدت زمانی را توریست می تواند در کشور مقصد بماند، بستگی به شرایط آن کشور و همچنین نظر سفارت دارد اما در مجموع می توان گفت که متقاضی می تواند با اخذ ویزای شینگن به مدت ۹۰ روز در کشور مقصد بماند و پس از اتمام این بازه زمانی به کشور خود بازگردد.

اخذ ویزای توریستی مجارستان معمولا یک پروسه طولانی دارد که به منظور اطمینان از انجام شدن آن در بازه زمانی مورد نظر، بهتر است که حداقل ۹۰ روز قبل از شروع مهاجرت، نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنید. ویزای نهایی معمولا دو هفته پیش از سفر به متقاضی تحویل داده می شود که این ویزا معمولا به یکی از سه نوع زیر صادر می گردد:

یک بار ورود: همانطور که از نام این ویزا مشخص است، متقاضی می تواند در مدت اعتبار ویزای توریستی تنها یک بار به مجارستان و یا سایر کشور های عضو شینگن سفر کند.

دو بار ورود: در ویزای دو بار ورود، به متقاضی اجازه داده می شود که در مدت زمان ذکر شده به تعداد ۲ بار به کشور های عضو شینگن سفر کند.

ورود متعدد: و در نهایت در ویزای ورود متعدد متقاضی می تواند به تعداد چندین بار در بازه های زمانی تعیین شده به مجارستان و یا سایر کشور های عضو شینگن سفر کند و مجدد به کشور مبدأ باز گردد.

تمدید ویزای توریستی مجارستان

گاهی متقاضی به هر دلیلی نمی تواند در مدت زمان تعیین شده ۳ ماهه به کشور مبدأ بازگرد و سعی در تمدید این مدت زمان دارد که این اقدام هم قانونی خواهد بود.

از جمله دلایل موجه به منظور تمدید ویزای توریستی مجارستان می توان به عدم اتمام طول درمان پزشکی و یا پیش آمدن موقعیت کاری احتمالی است که تحت شرایط خاصی قابل اجرا خواهد بود. فراموش نکنید که متقاضی در صورتی می تواند چنین درخواستی داشته باشد که در مدت زمان ۳ ماهه هیچ اقدام خلاف قانون بین المللی نداشته و حال تنها سعی در اتمام کار خود در مجارستان دارد.

علل ریجکتی ویزای توریستی مجارستان

گاهی به دلایل مختلفی، امکان ریجکتی درخواست ویزای متقاضی وجود دارد که از مهم ترین این علل می توان به عدم اطمینان افسر ویزا از بازگشت متقاضی به کشور اشاره کرد؛ در واقع گاهی دلیل قانع کننده ای مانند وجود سرمایه و یا خانواده برای بازگشت متقاضی به کشور وجود ندارد و به همین دلیل ویزای توریستی ریجکت می شود. در صورتیکه که متقاضی با ریجکت ویزا مواجهه شود باید مبلغ ۳۰ یورو را به حساب سفارت برای بررسی مجدد درخواست اخذ ویزای توریستی مجارستان واریز کند.

از دیگر دلایل ریجکتی ویزای توریستی می توان به نداشتن تمکن مالی کافی و یا عدم ارائه مدارک کافی برای اثبات این ادعا دانست‌. همچنین در صورت نداشتن دعوت نامه از جانب کشور مقصد گاهی شانس دریافت ویزا کاهش پیدا می کند.

4.4/5 - (7 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *