هزینه های زندگی در مجارستان


مهاجرت منطقی و اصولی به کشور مجارستان و زندگی کردن در این کشور مستلزم اخذ اطلاعات صحیح در باب هزینه زندگی در مجارستان و ارزیابی دقیق دارد.

متقاضیانی که قصد دارند به کشور مجارستان مهاجرت کنند بایستی برای اخذ هر نوع از انواع اقامت از خود تمکن مالی نشان دهند. همچنین دانشجویانی که برای تحصیل به این کشور می روند جهت آگاهی بهتر از میزان هزینه ها می توانند این مطلب را با دقت دنبال کنند.

 • میزان هزینه زندگی یک نفر در مجارستان بر اساس آخرین قیمت ها در سال 2022 ماهانه چه مقدار می باشد؟
 • هزینه های تحصیل و زندگی برای یک دانشجوی ایرانی در مجارستان سالیانه چه مقدار برآورد می شود؟
 • میزان درآمد در مجارستان چگونه است؟
 • اجاره بهای یک ملک در مجارستان چقدر است؟

درآمد در مجارستان

یکی از موضوعاتی که در شاخصه های بالا هم می توان قرار داد میزان درآمد و امکان اشتغال در کشور مجارستان است که در آماری که اعلام شده است میزان قدرت خرید مردم بر اساس درآمد در مجارستان 2 برابر ایران است.

حداقل حقوق بستگی به عوامل متفاوتی دارد، در ابتدا می توان گفت که نوع تخصص ملاک هست. اگر در موقعیت کاری که نیاز به هیچگونه صلاحیت و تخصصی لازم نیست حداقل حقوق برای یک هفته ابتدایی به مدت 40 ساعت در سال 2021 مبلغ ناخالص 149000 فورینت، یعنی حدود 460€ (یورو) در هفتهاست، در حالی که حداقل حقوق تضمین شده برای موقعیت هایی که به آموزش متوسطه نیاز دارند، به مقدار 195000 فورینت مجارستان، یعنی حدود 600€ (یورو) در هفته خواهد بود.

بر اساس نوع کار و میزان تخصص مورد نیاز آن کار حقوق هم افزاش می یابد، همانطور هم که مشخص است حقوق یک تحصیلکرده در اکثر کشورها به مراتب بیشتر است.

اما در دنیای امروز کارفرما برایش مهم تخصص فرد است و اگر شما بتوانید در مهارت هایی که با توجه به نیاز روز در یک کشور بیشتر به آن نیاز است خود را مهیا سازید امکان به کار رسیدن بهتر و همچنین بدست آوردن درآمد بیشتر وجود دارد. متوسط درآمد در مجارستان در حدود 1350€ (یورو) در ماه است.

کار در مجارستان

بهترین شرایط برای مهاجرت به این کشور داشتن یک موقعیت کاری است. فرد برای دریافت ویزای کار بایستی مهارت ها و توانایی های خود را در یک زمینه کاری ثابت کند و سپس به دنبال دریافت دعوت نامه کاری از سوی کارفرمای مجاری باشد.

کارفرمای متقاضی می بایست از پیش شغل مورد نظر را در کشور مجارستان و اروپا برای رعایت اصول مهاجرتی و دفاع از حقوق مشخص برای نیروی کار محلی آگهی کند.

حضور فیزیکی در محیط کمک بزرگ به رسیدن به کار در این کشور و یا سایر کشورهای اروپایی می نماید، پس در ابتدا افراد باید به دنبال اخذ ویزایی برای ورود راحت تر به کشور مورد نظر خود باشند.

 

هزینه‌های زندگی در مجارستان و قیمت اقلام غذایی

نام محصول واحد قیمت
شیر ۱ لیتر ۰.۷۰ €
نان تازه ۵۰۰ گرم ۰.۷۰ €
برنج سفید ۱ کیلوگرم ۱.۱۱ €
تخم مرغ ۱۲ عدد ۱.۶۴ €
پنیر محلی ۱ کیلوگرم ۵.۷۹ €
فیله مرغ ۱ کیلوگرم ۴.۲۷ €
گوشت گاو ۱ کیلوگرم ۷.۳۱ €
سیب ۱ کیلوگرم ۱.۳۳ €
موز ۱ کیلوگرم ۱.۲۷ €
پرتقال ۱ کیلوگرم ۱.۴۷ €
گوجه فرنگی ۱ کیلوگرم ۱.۶۲ €
سیب زمینی ۱ کیلوگرم ۰.۸۵ €
پیاز ۱ کیلوگرم ۰.۸۳ €
آب بطری ۱.۵ لیتری ۰.۳۳ €
سیگار ۱ بسته(Marlboro) ۴.۳۰ €
هزینه‌های زندگی در مجارستان و قیمت اقلام غذایی

 هزینه‌های حمل و نقل در مجارستان

حمل و نقل قیمت
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) ۱.۰۰ €
کارت ماهانه (تعرفه معمولی) ۲۷.۲۶ €
شروع تاکسی (تعرفه معمولی) ۲.۰۱ €
تاکسی ۱ کیلومتر (تعرفه معمولی) ۰.۸۶ €
تاکسی ۱ ساعت انتظار (تعرفه عادی) ۱ ۱۲.۹ €
بنزین (۱ لیتر) ۱.۱۵ €
هزینه‌های زندگی در مجارستان و هزینه‌های حمل و نقل

 قیمت خرید و اجاره خانه در مجارستان

شرایط واحد اجاره‌بها
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۳۳۶.۲۲ €
آپارتمان یک خوابه در حومه شهر ۲۶۳.۰۱ €
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۵۹۲.۶۶ €
آپارتمان سه خوابه در حومه شهر ۴۴۶.۲۳ €
هزینه‌های زندگی در مجارستان و قیمت خرید و اجاره خانه
اجاره‌بها قیمت هر مترمربع
هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر ۱.۹۴۳،۸۵ €
هر متر مربع آپارتمان در حومه شهر ۱.۳۳۵،۳۰ €
هزینه‌های زندگی در مجارستان و خرید و اجاره خانه

 قیمت پوشاک در مجارستان

نوع پوشاک قیمت
شلوار جین (Levis یا مشابه آن) ۵۴.۸۰ €
لباس تابستانی (Zara، H&M و…) ۲۶.۳۲ €
کفش اسپورت نایکی ۶۵.۰۴ €
کفش مردانه چرم رسمی ۷۳.۷۸ €
هزینه‌های زندگی در مجارستان و قیمت پوشاک

هزینه‌های زندگی در مجارستان و وام و درآمد ماهانه

وام و درآمد ماهانه میزان
میانگین حقوق ماهانه خالص (پس از کسر مالیات) ۷۴۹.۰۵ €
نرخ بهره وام مسکن به درصد (نرخ ثابت برای ۲۰ سال) ۴.۹۰ €
هزینه‌های زندگی در مجارستان و وام و درآمد ماهانه

اقتصاد در مجارستان

بیشتر افرادی که در مجارستان کار می‌کنند، در بخش خصوصی شاغل هستند که حدود ۸۰٪ از تولید ناخالص داخلی کل مجارستان را تشکیل می‌دهد. بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ به میزان قابل توجهی بر اقتصاد این کشور تأثیر گذاشت.

در سال ۲۰۱۰، دولت رکود اقتصادی را به دست گرفت و تعدادی از تغییرات را اعمال کرد. همراه با این اقدامات، دولت صادرات را نیز افزایش داد و در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱، سرانجام اقتصاد مجارستان بهبود یافت ودر سال ۲۰۱۶ شاهد شکوفایی اقتصادی در این کشور بوده‌ایم.

پس از فاصله گرفتن دولت مجارستان از اقتصاد کمونیستی و معرفی اقتصاد بازار آزاد، نرخ بیکاری در این کشور کاهش چشم‌گیری داشت که از آن زمان تاکنون، نرخ بیکاری در مجارستان به میزان فعلی ۴.۱٪ کاهش یافته است.

اگر بخواهیم تقسیم‌بندی دقیق‌تری در زمینه اقتصادی کشور مجارستان داشته باشیم باید گفت که تمرکز اصلی این کشور بر روی تولید و فعالیت‌های خودرویی و تجهیزات الکترونیکی است. این کشور در زمینه تولید دارو و با بهره‌گیری از سرمایه گذاران خارجی توانسته رشد اقتصادی خوبی را رقم بزند.

 

سیستم تأمین اجتماعی در مجارستان

سیستم تأمین اجتماعی مجارستان حقوق بازنشستگی، بیماری و زایمان، آسیب به کار، بیکاری و کمک‌هزینه خانواده را دربر می‌گیرد. در برخی موارد، قبل از اینکه بخواهید مزایایی دریافت کنید، برای چند سال باید هزینه های تأمین اجتماعی را پرداخت کنید.

همه کارمندان با درصدی از درآمد خود در سیستم تأمین اجتماعی مشارکت می کنند. کسانی که تحت پوشش بیمه اجباری نیستند، می توانند پوشش داوطلبانه خود را انتخاب کنند. مشارکت ماهانه کارمندان به شرح زیر است:

نوع بیمه میزان مشارکت ماهانه
آسیب بازنشستگی و کار ۱۰٪ از درآمد ماهانه اعلام شده
بیماری و زایمان ۲-۴٪ درآمد ناخالص ماهیانه
بیکاری ۵/۱ درصد درآمد ناخالص ماهانه
میزان مشارکت ماهانه

بخاطر داشته باشید که گرچه سیستم تأمین اجتماعی به عنوان یک شبکه ایمنی عمل می کند، اما مزیتی که می‌توانید ادعا کنید همیشه برای ایجاد کیفیت بالا در زندگی کافی است، نیست.

امنیت در کشور مجارستان

وقتی صحبت از زندگی در یک کشور شروع می‌گردد اولین چیزی که در ذهن افراد نقش می‌بندد بحث امنیت در آن کشور است. دولت مجارستان توانسته در زمینه امنیتی وضعیت مناسبی را برای شهروندان خود فراهم سازد و در لیست امن‌ترین کشورهای اروپایی قرار گیرد.

از آن جایی که کشور مجارستان جزو مقاصد محبوب متقاضیان تحصیل و گردشگری به حساب می‌آید، لذا دولت مجارستان حساسیت ویژه‌ای نسبت به امنیت اجتماعی این کشور دارد.

با این حال در کشور مجارستان هنوز هم جرایم کوچک دیده می‌شوند و مشخص است که نگهداری اموال قیمتی در جای امن از دسته موارد بسیار ضروری است که باید رعایت گردد.

در کشور مجارستان شرایط امنیتی به صورت دوره‌ای تغییر می‌کند و از جدیدترین سیستم‌های امنیتی استفاده می‌شود تا این کشور وارد یک فضای امن ترگردد. درنظر داشته باشید که افراد برای رسیدن به امنیت کامل بهتر است که کیف خود را یک فضای مخفی نگاه دارند و بهتر است که شب‌ها را در داخل منزل سر کنند.

حمل و نقل در مجارستان

یکی دیگر از هزینه های زندگی در این کشور هزینه حمل و نقل است. سیستم حمل و نقل در این کشور بسیار پیشرفته است و دارای گزینه های مختلفی شامل قطار، مترو، اتوبوس، تراموا و غیره است

به طور کلی حدود 14% از هزینه های زندگی در این کشور صرف هزینه حمل و نقل می شود. هزینه حمل و نقل ماهانه در این کشور حدود HUF9500 (فورینت مجارستان) در ماه تخمین زده شده است. هزینه یک لیتر بنزین نیز در این کشور حدود HUF393 (فورینت مجارستان) می باشد.

هزینه یک بلیت یک طرفه حمل و نقل عمومی نیز در حدود 300 الی HUF400 (فورینت مجارستان) می باشد. هزینه استفاده از تاکسی در این کشور به ازای 1 کیلومتر حدود HUF300 (فورینت مجارستان) می باشد.

هزینه زندگی در بوداپست مجارستان

بوداپست پایتخت این کشور است و پرجمعیت ترین و بزرگ ترین شهر این کشور نیز شناخته می شود. این شهر همچنین مقصد اصلی مهاجرین به این کشور است.

بوداپست پایتخت این کشور دارای جاذبه های فراوان معماری و فرهنگی است. همچنین با در اختیار داشتن قدیمی ترین دانشگاه های اروپا میزبان دانشجویان بین المللی زیادی است. این شهر دقیقا در قلب این کشور واقع شده و یکی از زیباترین شهرهای اروپا به شمار می رود.

هزینه زندگی در بوداپست در سال 2022 برای یک نفر ماهانه حدود HUF400000 (فورینت مجارستان (با احتساب هزینه اقامت تخمین زده شده است.

علاوه بر این هزینه زندگی در پایتخت مجارستان برای یک خانواده 4 نفره ماهانه HUF780000 (فورینت مجارستان) تخمین زده شده است. طبق بررسی های انجام گرفته بوداپست از 75% از شهرهای جهان ارزان تر می باشد.

در لیست زیر جزئیات هزینه زندگی در این شهر و برخی از مواد غذایی در بوداپست آورده شده است:

 • هزینه یک لیتر شیر در شهر بوداپست: Ft76 (فورینت)
 • هزینه یک شانه تخم مرغ در شهر بوداپست: Ft52 (فورینت)
 • هزینه یک کیلوگرم برنج در بوداپست: Ft21 (فورینت)
 • هزینه یک کیلوگرم سیب زمینی در بوداپست: Ft41 (فورینت)
 • هزینه یک کیلوگرم گوجه در شهر بوداپست: Ft56 (فورینت)
 • هزینه یک کیلوگرم گوشت مرغ در شهر بوداپست: Ft8 (فورینت)
 • هزینه اجاره آپارتمان 1 تخته در مرکز شهر بوداپست: Ft166551 (فورینت)
 • هزینه اجاره آپارتمان 3 تخته در مرکز شهر بوداپست: Ft307782 (فورینت)
 • هزینه حمل و نقل ماهیانه در شهر بوداپست: Ft9500 (فورینت)
 • هزینه 1 لیتر بنزین در بوداپست: Ft23 (فورینت)

هزینه زندگی در پچ مجارستان

شهر پچ Pécs مجارستان یکی از شهرهای این کشور و از شهرهای دانشجویی این کشور است و هر سال دانشجویان مختلفی از کشورها مختلف به این شهر مهاجرت می کنند. این شهر در نزدیکی با مرز کرواسی در جنوب این کشور واقع شده است و حدود سه ساعت با بوداپست از طریق یک قطار فاصله دارد.

پچ مدت هاست که به عنوان یک مرکز چند فرهنگی، اتحادیه صلح مجارستانی ها، کروات ها، صرب ها، آلمانی ها و سایر اقوام است و نام مستعار “شهر بدون مرز” را به دست آورده است.

هزینه زندگی در شهر پچ این کشور ماهانه برای یک نفر حدود HUF209000 (فورینت مجارستان) می باشد. همچنین هزینه ماهیانه زندگی در این شهر برای یک خانواده 4 نفره حدود HUF536000 (فورینت مجارستان) می باشد. هزینه زندگی در این شهر حدود 4.75% بیشتر از هزینه زندگی در تهران است.

هزینه زندگی در سگد مجارستان

سگد این کشور یکی دیگر از شهرهای جنوبی این کشور و همچنین شهر دانشجویی این کشور است. این شهر همچین یکی از شهرهای بزرگ این کشور و با جمعیت حدود 160 هزار نفر جمعیت دارد و پنجمین شهر بزرگ و پرجمعیت این کشور است.

بر اساس آمار های منتشر شده در سال 2022 هزینه زندگی برای یک فرد در شهر پچ این کشور حدود HUF21500 (فورینت مجارستان) در ماه هزینه در پی دارد و برای یک خانواده 4 نفره حدود HUF554000 (فورینت مجارستان) در ماه می باشد. برای درک بهتر میزان هزینه ها در این شهر لیست زیر را مشاهده کنید.

 • هزینه یک لیتر شیر در شهر سگد: Ft215 (فورینت)
 • هزینه یک شانه تخم مرغ در شهر سگد: Ft528 (فورینت)
 • هزینه یک کیلوگرم برنج در سگد: Ft67 (فورینت)
 • هزینه یک کیلوگرم سیب زمینی در سگد: Ft247 (فورینت)
 • هزینه یک کیلوگرم گوجه در شهر سگد: Ft60 (فورینت)
 • هزینه یک کیلوگرم گوشت مرغ در شهر سگد: Ft1368 (فورینت)
 • هزینه اجاره آپارتمان 1 تخته در مرکز شهر سگد: Ft92666 (فورینت)
 • هزینه اجاره آپارتمان 3 تخته در مرکز شهر سگد: Ft159583 (فورینت)
 • هزینه حمل و نقل ماهیانه در شهر سگد: Ft7000 (فورینت)
 • هزینه 1 لیتر بنزین در سگد: Ft95 (فورینت)

هزینه زندگی در دبرسن مجارستان

دبرسن مجارستان با جمعیت 205 هزار نفر دومین شهر پرجمعیت این کشور است و یکی از شهرهای مهم این کشور است. هزینه های زندگی در شهر دبرسن این کشور به شرح زیر است:

 • هزینه زندگی برای یک نفر ماهیانه: حدود HUF240000 (فورینت)
 • هزینه زندگی برای یک خانواده 4 نفره ماهانه: حدود HUF569000 (فورینت)

به طور کلی هزینه زندگی در دبرسن مانند هزینه زندگی در شهر سگد این کشور می باشد و ارزان تر از هزینه زندگی در بوداپست است.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *