ویزای تحصیلی یونان


شرایط ویزای تحصیلی کشور یونان

متقاضیان اتحادیه اروپا و کشورهای شمالی وسوئیس که قصد تحصیل در یونان را دارند برای تحصیل در یونان نیازی به مجوز ورود ندارند. این در حالی است که اتباع خارجی می بایست مجوز ورودی را دریافت نمایند. ویزای تحصیلی یونان مجوزی برای ورود دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در یونان را دارند. اقامتی که در این مجوز ارائه می گردد اقامت از نوع D است.

این اقامت تحت عنوان اقامت های بلند مدت میباشد. پس در سال 2022 نیز قابلیت تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری را دارد. از جمله مواردی که در باب اخذ ویزای یونان می بایست مدنظر قرار داد نامه پذیرش از دانشگاه های یونان است.

متقاضیان می توانند در خصوص اخذ پذیرش از دانشگاه به صورت مستقل اقدام نمایند. تمامی دانشجویانی که قصد تحصیل در یونان را دارند می بایست علاوه بر اخذ پذیرش، بیمه نامه و تمکن مالی را ارائه دهند..

مدارک لازم جهت درخواست ویزای تحصیلی یونان

دانشجویان و متقاضیانی که شهروند کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هستند، برای مهاجرت به یونان از طریق ویزای تحصیلی این کشور باید مدارک و اسناد مورد نیاز را به طور کامل تهیه کنند.

این اسناد عبارتند از:

 • فرم درخواست ویزا برای اقامت طولانی در یونان، کاملاً پر و امضاء شده (فرم درخواست شخص زیر 18 سال باید توسط والدین یا توسط سرپرست قانونی امضا شود.)
 • 1 عکس با اندازه گذرنامه و رنگی (جدید)
 • نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر در یونان
 • *گذرنامه معتبر
 • گواهی سوابق کیفری
 • پرونده سوابق تحصیلی
 • پرونده سوابق کاری (تحقیقاتی، پژوهشی، کارآموزی یا غیره)
 • گواهی پزشکی برای اثبات سلامت کامل
 • بیمه پزشکی مسافرتی
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • مدرک زبان معتبر (مدرک زبان انگلیسی)

*گذرنامه متقاضی باید دارای اعتبار بیش از 3 ماه از تاریخ پایان اعتبار ویزا داشته باشد. حداقل 2 صفحه خالی داشته باشد و طی 10 سال گذشته صادر شده باشد.

علاوه بر موارد ذکر شده، دانشجویان و متقاضیان باید نکات مهمی را در نظر داشته باشند و در صورت نیاز، مدارک و اسناد اضافی ارائه دهند.

این نکات و اسناد اضافی عبارتند از:

نکات اسناد اضافی
اسناد ارسالی باید همراه با یک نسخه کپی باشند. نامه ثبت نامه و پرداخت هزینه
کلیه اسناد باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند. گواهی وزارت آموزش و پرورش (تایید مدارک)
شرکت در مصاحبه (سفارت) در صورت نیاز اثبات دانش کافی زبان یونانی
در صورت امتناع ویزا هزینه ویزا مسترد نمی شود. اثبات توان مالی کافی (از جمله بورس تحصیلی)

ویزای تحصیلی یونان و بورسیه تحصیلی

کشور یونان دارای نظام آموزش بولونیایی(پروسه یکپارچه نمودن سطوح آموزش عالی و هم راستا نمودن نهادهای مربوطه در 48 کشور اروپایی) می باشد و با توجه به این نظام دارای یک سیستم آموزش عالی بوده و هر ساله کمک هزینه های تحصیلی را در اختیار دانشجویان دارای ویزای تحصیلی یونان قرار می دهد.

در این کشور تمامی دانش آموزان تنها با ارائه فرم درخواست می توانند جهت دریافت بورسیه اقدام نمایند.این بنیاد، درخواست ها را بررسی نموده  و غالبا به دانشجویان کشورهای در حال توسعه که دارای ویزای تحصیلی یونان می باشند، کمک هزینه هایی را اهدا می نماید.علاوه بر این، بر اساس قوانین کشور یونان دانشگاه ها  می توانند بر اساس توانایی و شایستگی دانشجویان دارای رزومه علمی و تحصیلی عالی، بورسیه هایی را برای آنان در نظر بگیرند.

متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی یونان و بورسیه تحصیلی این کشور باید مدارکی نظیر ریز نمرات تحصیلی، رزومه قوی تحصیلی و علمی، انگیزه نامه، مدرک زبان و توصیه نامه از جانب اساتید دانشگاه پیشین را ارائه نمایند.

ویزای تحصیلی یونان و اقامت و تابعیت یونان

متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی یونان که تمایل دارند پس از فراغت از تحصیل در این کشور مانده و اقامت و تابعیت یونان را دریافت نمایند، باید به این نکته توجه داشته باشند که تحصیل در کشور یونان و داشتن ویزای تحصیلی یونان خود به تنهایی باعث اقامت و تابعیت این کشور نمی گردد.

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، بالاخص در رشته هایی نظیر حسابداری، حقوق، فروش و تکنسین، که کشور یونان نیازمند نیرو در این رشته ها می باشد، و با تسلط به زبان یونانی، می توانند کار پیدا نمایند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهند.بر اساس قوانین موجود در کشور یونان در صورتی که دانشجویی پس از فراغت از تحصیل موفق به یافتن کار و بستن قرارداد کاری با کارفرما شود، می تواند اقات تحصیلی و ویزای تحصیلی یونان را به اقامت کاری و ویزای کاری یونان تغییر دهد.

و پس از 5 سال کار کردن و پرداخت مالیات به اقامت دائم کشور یونان، و پس از 7 سال زندگی مداوم در این کشور، در صورت تسلط کامل به زبان یونانی و همچنین قبول شدن در آزمون های مربوط به تابعیت و پاسپورت این کشور دست پیدا نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *