تمکن مالی یونان


تمکن مالی یونان

دریافت اقامت اروپا و رسیدن به اقامت دائم اروپا در مدت زمان کوتاه، آن هم به صورت خانوادگی، مهم‌ترین دلیلی است که باعث شده افراد مشهور زیادی در ایران مانند بازیگران و صاحبان مشاغل بزرگ و پردرآمد در ایران، اقامت کشور اروپایی یونان را در سال‌های اخیر (2023 و 2024) دریافت کنند.

به طور قطع سریع‌ترین و کم دردسرترین راه برای دریافت کارت اقامت اروپا، از طریق کشور یونان است که در سال‌های 2021 تا 2023، رتبه 7 معتبرترین پاسپورت‌ها را از بین دیگر کشورهای جهان اخذ کرده است. اقامت کشور یونان از طریق تمکن مالی (بدون سرمایه‌گذاری) دلایل زیادی برای پرطرفدار بودن دارد.

اقامت یونان از طریق تمکن مالی به چه معناست؟

یکی از روش‌های مهاجرت به کشور یونان و دریافت اقامت، از طریق تمکن مالی است. به کمک این روش، متقاضی می‌تواند علاوه بر سکونت در یونان به کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز سفر کند و از هر ۶ ماه سال، سه ماه را در این کشورها بماند.

بر طبق قانون این کشور، افرادی که دارای تمکن مالی بالا هستند و در کشورهای عضو اتحادیه اروپا ساکن نیستند، می‌توانند برای گرفتن اقامت کشور یونان با تمکن مالی اقدام کنند. لازم به ذکر است این افراد باید درآمد کافی برای تأمین هزینه‌های زندگی خود و همراهانشان را در یونان داشته باشند و همچنین دولت مجوز کار به آن‌ها نخواهد داد اما می‌توانند در یونان سرمایه‌گذاری کرده و با توجه به حوزه سرمایه‌گذاری خود کسب درآمد یورویی داشته باشند.

اقامت یونان از طریق تمکن مالی یکی از بهترین راه‌های مهاجرت نسبت به سایر کشورهای اروپایی می‌باشد. با این روش متقاضی کارت اقامت دو ساله دریافت کرده و ساکن یونان می‌شود و فرزندان وی اجازه تحصیل رایگان در این کشور را دارند.

در اخذ اقامت تمکن مالی یونان شما به راحتی می‌توانید اقامت خود را تمدید کنید و مانند گلدن ویزای یونان نیازی به حضور مداوم و سکونت در کشور یونان ندارید. دیگر اینکه امکان رفت و آمد به کشورهای حوزه شینگن را دارید و از پرداخت مالیات معاف می‌باشید.

تمکن مالی یونان در سال 2024

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، تمکن مالی یونان برای آن دسته از افراد مناسب است که از توانایی مالی بالایی برخوردار هستند و می‌توانند هزینه‌های اسکان خود و خانواده خویش را تامین کنند. شما باید اثبات کنید که توانایی زندگی در یونان بدون انجام هیچگونه فعالیت اقتصادی را دارید. با ارائه مدارکی نظیر درآمد ثابت ماهانه یا پس‌انداز می‌توانید موفق به دریافت این نوع اقامت شوید. درآمد ثابت ماهانه شما باید بین 2000 تا 2500 یورو باشد.

مزیت دریافت اقامت تمکن مالی یونان

با اخذ ویزای تمکن مالی یونان و پس از آن دریافت کارت اقامت این کشور، امتیازات ویژه‌ای در اختیار شما قرار می‌گیرد که به شرح زیر هستند:

معایب اخذ اقامت تمکن مالی یونان

  • سرمایه شما برای اثبات تمکن مالی یونان برای ۲ سال باید به سیستم بانکی یونان واریز شود.
  • حق کار کردن در مدت زمان اعتبار ویزای تمکن مالی (FIP) در یونان را ندارید.
  • بروکراسی در یونان کند است.
  • یادگیری زبان یونانی سخت است.
  • گران بودن مناطق توریستی
  • فرهنگ و عرف متفاوت با فرهنگ ایرانیان
  • عدم امکان تحصیل رایگان فرزندان در مدارس دولتی

با نیم نگاهی به مزایای متنوع اشاره شده در بالا می توان به راحتی متوجه این موضوع شد که چرا اقامت یونان برای ایرانیان گزینه مناسبی است و طی چند سال گذشته استقبال فوق العاده ای از آن به عمل آمده است. شما می توانید در صورت تمایل با کارشناسان ما درموسسه ویزاتیک تماس گرفته و با بالاترین کیفیت و سریع ترین شکل ممکن برای اخذ کارت اقامت یونان اقدام نمایید.

4.3/5 - (6 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *