اجاره خانه در کانادا


اجاره خانه در کانادا

در مقاله ای که پیش رو دارید موضوع اجاره خانه در کانادا، شرایط آن و قیمت اجاره خانه در کانادا بررسی شده است. علاوه بر این موارد مراحلی که فرد باید برای اجاره خانه در کانادا پشت سر بگذارد، مدارکی که ملزم به ارائه است و قوانینی که باید به عنوان مستاجر رعایت کرده و مسئولیت هایی که صاحبخانه در قبال او بر عهده دارد نیز بیان شده است.

نحوه اجاره خانه در کانادا

برای اجاره خانه در کانادا از سه روش زیر استفاده می‌کنند:

 

 • اجاره خانه از طریق Lease
 • اجاره خانه از طریق Sublet
 • اجاره خانه از طریق Lease transfer

درروش Lease، مستأجر به‌صورت مستقیم، ملک را از مالک و یا نماینده‌ای از جانب وی، اجاره می‌کند. بر این اساس، در صورت هرگونه تعمیرات و تمیزکاری، مالک موظف پرداخت هزینه‌ها است. همچنین ضمن تمدید قرارداد اجاره، اجاره‌بها به میزان ناچیزی (حداکثر تا ۳%)، افزایش می‌یابد. البته با بروز هرگونه مشکلی از سوی مستأجر، وی (مستأجر) موظف است تا پایان قرارداد در آن ملک زندگی کند. در این روش، شخص متقاضی، ملک را برای بازه کوتاه‌مدت یک یا دوماهه از مستأجر قبلی، اجاره می‌کند.

قیمت اجاره خانه در کانادا

بسته به موقعیت، اندازه و امکانات ملک بسیار متفاوت است. به طور کلی، متوسط ​​اجاره ماهانه یک خانه در کانادا حدود 2000 تا 3000 دلار کانادا است. با این حال، این میزان در شهرهای بزرگ مانند تورنتو و ونکوور می تواند به طور قابل توجهی بالاتر باشد، جایی که متوسط ​​اجاره خانه می تواند نزدیک به 3000 تا 4000 دلار کانادا یا بیشتر باشد. در شهرهای کوچکتر و مناطق روستایی، متوسط ​​اجاره خانه ممکن است نزدیک به 1500 تا 2500 دلار کانادا باشد. توجه به این نکته مهم است که اینها فقط میانگین هستند و قیمت واقعی اجاره می تواند بسته به املاک فردی و شرایط بازار بسیار متفاوت باشد.

میانگین اجاره مسکن دوخوابه در شهرهای اصلی کانادا:

 • کلگری ۱۱۴۸ دلار کانادا
 • هالیفکس ۸۳۳ دلار کانادا
 • همیلتون ۸۳۶ دلار کانادا
 • مونترال ۶۵۹ دلار کانادا
 • اتاوا ۹۹۵ دلار کانادا
 • کبک سینی ۶۵۳ دلار کانادا
 • تورنتو ۱۰۹۵ دلار کانادا
 • ونکوور ۱۱۲۴ دلار کانادا
 • وینی پگ ۷۶۹ دلار کانادا

هزینه اجاره آپارتمان در کانادا

قیمت اجاره آپارتمان در کانادا بسته به موقعیت، متراژ و امکانات آپارتمان بسیار متفاوت است. در شهرهای بزرگ مانند تورنتو و ونکوور، متوسط ​​هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه حدود 2000 تا 2500 دلار در ماه است. در شهرهای کوچکتر و مناطق روستایی، هزینه می تواند به طور قابل توجهی کمتر باشد، با اجاره آپارتمان های یک خوابه با مبلغی کمتر از 800 تا 1200 دلار در ماه. توجه به این نکته ضروری است که این قیمت ها فقط متوسط ​​هستند و می توانند بر اساس شرایط بازار در نوسان باشند.

اجاره خانه در کانادا برای تازه واردین

به عنوان یک مهاجر تازه وارد در کانادا یافتن مکانی برای زندگی خود و خانواده تان بخش هیجان انگیز مهاجرت به کانادا است. اما اگر کمی دستپاچه شده باشید قابل درک است. بازار اجاره کانادا در ابتدا پیچیده به نظر می رسد اما مواردی که در این مقاله بیان شده ممکن است بتواند به شما کمک کند.

مدارک لازم برای اجاره خانه در کانادا

از جمله مدارک لازم برای اجاره خانه در کانادا:

 • فرم درخواست اجاره
 • گواهی درآمد (پیش حقوقی، نامه استخدامی یا اظهارنامه مالیاتی)
 • گزارش اعتبار
 • ارجاع از صاحبخانه های قبلی یا مراجع شخصیت
 • کارت شناسایی عکس دار دولتی (گذرنامه، گواهینامه رانندگی و غیره)
 • سابقه اجاره یا اثبات پرداخت های قبلی اجاره
 • نامه استخدام یا پیشنهاد شغل
 • صورت حساب بانکی
 • مدرک بیمه (در صورت نیاز صاحبخانه)
 • هرگونه مدارک اضافی که توسط مالک یا شرکت مدیریت املاک درخواست شود

مراحل اجاره کردن خانه در کانادا

مراحل اجاره خانه در کانادا به صورت زیر می باشد:

 • رویکرد خود برای یافتن یک منزل جهت اجاره – جستجوی شخصی در مقابل مشاور املاک تصمیم بگیرید
 • محله را شناسایی کنید
 • نوع محل اقامت را تعیین کنید
 • تهیه لیست خانه هایی که برای اجاره دنبال می کنید که با انتظارات شما مطابقت دارند
 • اسناد ضروری را آماده کنید
 • قرارداد اجاره را امضا کنید

  سایت‌های اجاره خانه در کانادا

  جهت پیدا کردن گزینه‌های اجاره‌خانه سایت‌های متعددی وجد دارند که مشهورترین آن‌ها عبارتند از:

  سایت VIEW IT

  این جستجوگر هوشمند، با امکان جستجو از طریق فیلترهای شرکت‌های اجاره، محله، قیمت و اولویت‌های نوع اقامت به یک گزینه آنلاین آسان برای جستجو تبدیل‌شده است. اکثر فهرست‌ها با عکس هستند و سایت امکان ذخیره جستجوها و دریافت اعلان های ایمیل را فراهم می‌کند.

  سایت PADMAPPER

  طراحی بر پایه نقشه این سایت واقعاً به جستجوی شما در پیدا کردن آپارتمان در محله‌های مختلف کمک می‌کند. این سایت به شما این امکان را می‌دهد که بر اساس تعداد اتاق‌ها، قیمت و نوع محل اقامت آپارتمان‌ها را فیلتر کنید.

  سایت TORONTO RENTALS

  فیلترهای جستجو بر اساس محدوده قیمت، نوع ملک، اتاق‌خواب‌ها، حمام‌ها، مبله / غیر مبله و حتی دوستدار حیوانات خانگی بودن در دسترس هستند. در این سایت شما می‌توانید صدها واحد را به‌صورت لیست یا فرمت نقشه جستجو کنید.

  سایت BUNZ HOME ZONE

  هرچند که به‌خودی‌خود این‌یک وب‌سایت اجاره نیست اما این گروه فیس‌بوک مکانی عالی برای پیدا کردن آپارتمان است. درخواست برای ورود به گروه و آماده شدن برای بمباران شدن با فهرست‌های مختلف در دسترس است. زمانی که شما مواردی که دوست دارید را انتخاب می‌کنید پیام مستقیم از آگهی اعلان‌شده دریافت می‌کنید.

  سایت RENT SEEKER

  این وب‌سایت نه‌تنها آپارتمان اجاره‌ای و انواع مختلف واحدها در تورنتو را نشان می‌دهد بلکه سه مورد از جزئیات هر واحدی که شما جستجو می‌کنید را برجسته می‌کند از طریق عکس، نقشه آپارتمان و دیگر جزئیات، انتخاب‌های موردعلاقه خود را جستجو کنید.

  سایت CONDOS.CO

  کسانی که به دنبال اجاره آپارتمان هستند، این وب‌سایت می‌تواند به آن‌ها کمک کند که جستجوی خود را بر اساس منطقه موردنظر محدود کنند و به دنبال واحد در همان محل باشند.

  سایت WALK SCORE

  چیزی که این وب‌سایت را از دیگر وب‌سایت‌ها متمایز می‌کند این است که می‌توانید با استفاده از فیلترهای مختلف آپارتمان پیدا کنید. جستجوی آپارتمان بر اساس زمان رفت‌وبرگشت، میزان پیاده‌روی، فاصله تا وسایل حمل‌ونقل عمومی و محله‌های مورد درخواست امکان‌پذیر است.

  سایت CASOLOVA

  جستجوی صدها آپارتمان در تورنتو از طریق این وب‌سایت امکان‌پذیر است. جستجوی انتخاب‌ها را می‌توانید با فیلترهای میزان بودجه، اندازه و عمر ساختمان محدود کنید.

  سایت 4RENT

  واحدهای مختلف اطراف شهر را از طریق لیست یا نقشه این سایت جستجو کنید. شما می‌توانید واحدهای وب‌سایت را ذخیره کنید و نکات مستأجران که برای اجاره‌نشین‌ها عالی است را بخوانید.

  سایت REALTORS

  اگر به دنبال آپارتمان در بنگاه‌های معاملات ملکی هستید ممکن است آن‌ها این وب‌سایت را معرفی کنند. خانه رؤیایی خود را محدود جستجو با اولویت‌ها، بودجه، اتاق‌ها، حمام‌ها و عمر ساختمان پیدا کنید.

  بهترین شهرهای کانادا برای اجاره خانه، شامل:

  • ونکوور

   مزایای زندگی در اینجا این است که شما در نزدیکی منطقه تجاری قرار دارید، به این معنی که شما در قلب مناطق خرید و سرگرمی هستید.

  • تورنتو

   قیمت اجاره خانه در کانادا، در تورنتو نسبت به سایر شهرهای کانادا گران تر است، البته کیفیت زندگی در تورنتو مطمئناً آن را جبران می کند.

  • کلگری

   کلگری قطعا یکی از مقاصد محبوب در میان مهاجران جدید محسوب می شود.

  • ادمونتون

   نرخ پایین جرم و جنایت و ثروت زیاد در محله‌های جنوب و جنوب غربی ادمونتون، آن را برای کسانی که به کانادا مهاجرت می‌کنند، مناسب خانواده و ایمن می‌کند.

  • اجاره خانه در ونکوور کانادا

   اجاره خانه در ونکوور می تواند گزینه ای عالی برای کسانی باشد که به دنبال فضایی بزرگ و خصوصی هستند. محله های زیبای زیادی برای انتخاب وجود دارد که هر کدام جذابیت و امکانات خاص خود را دارند. هنگام اجاره خانه در کانادا در ونکوور، مهم است که عواملی مانند مکان، اندازه و بودجه را در نظر بگیرید. علاوه بر این، تحقیق کامل در مورد بازار اجاره و درک قوانین و مقررات اجاره در بریتیش کلمبیا بسیار مهم است. همکاری با یک آژانس املاک معتبر یا شرکت مدیریت املاک نیز می تواند به تسهیل روند اجاره خانه در ونکوور کمک کند.

  • اجاره خانه در بریتیش کلمبیا کانادا

   اجاره خانه در بریتیش کلمبیا برای کسانی که به دنبال مکانی برای زندگی در این استان زیبا هستند می تواند گزینه بسیار خوبی باشد. گزینه های مختلفی وجود دارد، از خانه های تک خانواده تا آپارتمان ها و خانه های شهری. هنگام اجاره خانه در بریتیش کلمبیا، مهم است که عواملی مانند مکان، اندازه، امکانات رفاهی و بودجه را در نظر بگیرید. همچنین باید برای ارائه مراجع و بررسی اعتبار به عنوان بخشی از فرآیند درخواست آماده باشید.

  • اجاره خانه در مونترال کانادا

   بازار مسکن مونترال از بیش از 50 درصد اجاره‌کنندگان تشکیل شده است. این شهر به گونه ای ساخته شده است که نه تنها ساختمان های بلند، بلکه بسیاری از سبک های مختلف آپارتمانی را در خود جای داده است. به عنوان مثال، استودیو / زیر شیروانی وجود دارد: که به طور کلی یک فضای باز بزرگ با نیم طبقه برای خواب است. آپارتمان دوبلکس و تریپلکس، آپارتمان “معمولی” مونترال با پله های پیچ در پیچ وجود دارد: ساختمان های آپارتمانی دو و سه طبقه که هر واحد ورودی مخصوص به خود را دارد. یک نوع ساختمان کمتر رایج بلوک است. چند ساختمان آپارتمانی با ورودی مرکزی مشترک بین مستاجرین. در نهایت، در حالی که در مونترال بسیار رایج نیست، خانه های کامل نیز برای اجاره در دسترس هستند.

  • اجاره خانه در ریچموند هیل

   اگر به دنبال اجاره خانه در ریچموند هیل هستید، چند مرحله وجود دارد که می توانید برای یافتن ملک اجاره ای عالی انجام دهید. با جستجوی آنلاین در وب سایت های املاک و مستغلات مانند Zillow، Realtor.com یا Rent.com شروع کنید. این وب سایت ها به شما امکان می دهند جستجوی خود را بر اساس ترجیحات خود مانند تعداد اتاق خواب، محدوده قیمت و مکان فیلتر کنید. همچنین می توانید با مشاوران املاک محلی که در زمینه اجاره در منطقه ریچموند هیل تخصص دارند تماس بگیرید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا املاک موجود را پیدا کنید که با معیارهای شما مطابقت دارند و به فرآیند اجاره کمک کنند.

  • اجاره خانه در تورنتو

   اجاره خانه در تورنتو می تواند گزینه بسیار خوبی برای کسانی باشد که به دنبال فضای زندگی بزرگ و خصوصی در شهر هستند. محله های مختلفی برای انتخاب وجود دارد که هر کدام ویژگی ها و امکانات خاص خود را دارند. در نظر گرفتن بازار اجاره در تورنتو نیز مهم است، زیرا قیمت ها بسته به محله و اندازه خانه می تواند بسیار متفاوت باشد. ایده خوبی است که با یک مشاور املاک کار کنید یا از پلتفرم های اجاره آنلاین برای یافتن املاک موجود که با معیارهای شما مطابقت دارند استفاده کنید.

  ارزان ترین مناطق کانادا برای اجاره خانه

  ارزان ترین مناطق کانادا برای اجاره خانه، عبارتند از:

  • ساسکاچوان، در حال حاضر مقرون به صرفه ترین مکان (با بیش از 200000 نفر) برای اجاره در این کشور. زمستان‌ها ممکن است سرد و طولانی باشد، اما اگر به دنبال ترکیب نادری از یک شهر کوچک، مرکز شهر پر جنب و جوش و مسکن ارزان هستید، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که برای ساسکاتون تهیه کنید.
  • بسیاری از مردم ادمونتون را شهری کوچک توصیف می‌کنند که به شهری بزرگ تبدیل شده است. این شهر هنوز حال و هوای شهر کوچک را دارد اما امکانات شهری زیادی دارد. همچنین دارای مقرون به صرفه ترین بازارهای مسکن در هر شهر بزرگی در کشور است. در حالی که قیمت‌ها در همه جاهای دیگر در طول همه‌گیری افزایش یافت، ادمونتون نسبتاً متعادل ماند.
  • مطمئنا، وینی‌پگ ممکن است زمستان‌های سردی داشته باشد، اما اگر به سرما اهمیتی نمی‌دهید، هزینه‌های مقرون به صرفه زندگی ممکن است آن را به مکانی عالی برای شما تبدیل کند. شهرت این شهر به خاطر الهام بخشیدن به شخصیت محبوب وینی پوه است که همنام خود را از یک خرس کانادایی واقعی به نام وینیپگ (به اختصار وینی) ساخته است.و اگر این واقعیت جالب شما را به خود جلب نکرد، ممکن است از دانستن اینکه وینیپگ پایتخت Slurpee در جهان است نیز متعجب شوید. لازم نیست مهمانی فقط به دلیل دمای -40 درجه متوقف شود.
  • کلگری، بزرگترین شهر آلبرتا، نسبتاً مقرون به صرفه در مقایسه با بقیه کشور باقی مانده است. بخشی از این به دلیل رکود در بخش انرژی است که بخش مهمی از اقتصاد محلی است.اما اجازه ندهید قیمت‌های ارزان‌تر شما را گول بزند: کلگری مکانی عالی برای خانه‌نشینی است و اخیراً توسط واحد اطلاعات اکونومیست (همسو با زوریخ، سوئیس) به عنوان سومین شهر قابل زندگی در جهان شناخته شده است.
4.5/5 - (4 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *