سرمایه گذاری در انگلستان


سرمایه گذاری در انگلستان

کشور انگلستان، همواره در نظام اقتصادی جهان نقش تعیین کننده‌ای را ایفاء نموده است. همچنین ثبات اقتصادی این کشور یکی از دلایل گرایش افراد به سرمایه گذاری در انگلستان است.

سرمایه‌گذاران همواره تمایل دارند با سرمایه گذاری در کشوری مناسب علاوه بر تامین امنیت سرمایه خود بتوانند به سودآوری قابل توجهی نیز دست پیدا کنند.

ما به شما مژده می‌دهیم که با سرمایه گذاری در انگلستان می‌توانید به تمام اهداف خود از یک سرمایه گذاری مناسب دست پیدا کنید و علاوه بر آن‌ها اقامت این کشور را نیز اخذ کنید؛ اما از آنجایی که سرمایه گذاری امری حساس و پیچیده است افراد نباید به تنهایی و بدون مشورت با وکلای مجرب در این زمینه اقدامی را انجام دهند.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خرید ملک

گرچه از طریق خرید ملک در برخی کشورهای دنیا، امکان اخذ اقامت وجود دارد؛ اما این امر در کشور انگلستان امکان پذیر نیست و از این طریق نمی توان به اقامت کشور انگلستان دست یافت.

از امن ترین روش های سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خرید ملک می باشد و شخص نگرانی از بین رفتن سرمایه خود را نخواهد داشت بنابراین شخص سرمایه گذار از طریق خرید ملک، با افزایش قیمت ملک و دریافت اجاره ملک می تواند علاوه بر آنکه سرمایه خود را بدون ریسک افزایش دهد، سود آن را نیز دریافت کند.

همان طور که اشاره شد خرید ملک در کشورهایی مانند پرتغال، یونان و قبرس منجر به اخذ اقامت این کشورها می شود اما این امکان در کشور انگلستان فراهم نیست و برای اخذ اقامت آن، باید از سایر روش ها اقدام کرد. سرمایه گذاری در انگلیس و خرید ملک در انگلستان برای اتباع خارجی امکان پذیر است و حتی نیاز به داشتن اقامت و یا زندگی کردن در این کشور وجود ندارد.

افرادی که علاقمند به اخذ اقامت کشورهای اروپایی از طریق خرید ملک می باشند، می توانند به لینک های ذیل مراجعه کرده و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهند.

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق ثبت شرکت

یکی از روش های سرمایه گذاری در انگلستان از طریق ثبت شرکت در انگلستان است. ثبت شرکت در برخی کشورها قابلیت اخذ اقامت به طور مستقیم را دارد و با ثبت شرکت در کشورهایی نظیر اوکراین، مجارستان و اسلواکی می توان اقامت گرفت و با پرداخت مالیات به صورت سالیانه، این اقامت را تمدید کرد تا به اقامت دائم دست یافت.

در برخی کشورها نظیر آلمان، هلند و انگلستان نیز امکان اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت وجود دارد ولی صرف ثبت شرکت منجر به اخذ اقامت نمی شود و نیاز به ارائه مدارک و اخذ تأییدیه هایی نیز می باشد. همانطور که اشاره شد چند روش اخذ اقامت در انگلستان وجود دارد که در روش هایی نظیر استارت آپ و یا ویزای نوآوری، شخص نیاز به ثبت شرکت و ایجاد کسب و کار دارد ولی در کنار این روش باید طرح تجاری مورد نظر خود را نیز ارائه دهد و تأییدیه طرح تجاری خود را دریافت کند تا واجد شرایط اقامت انگلستان باشد.

سرمایه گذاری در انگلیس از طریق نوآفرینی

برای درخواست سرمایه گذاری در انگلیس از طریق نوآفرینی باید مانند ویزای سرمایه گذاری انگلیس از طریق استارتاپ یک ایده نوآورانه ارائه دهید، اما نکته مهم در ویزای نوآفرینی انگلیس این است که ایده‌ای که قرار است ارائه دهید باید جدید باشد که هیچ کسب و کار مشابهی به آن نپرداخته باشد به عبارتی باید اولین در رشته خود باشید. باید ثابت کنید که کسب و کار شما شرایط زیر را دارد:

 • ایده شما یک ایده جدید باشد و هیچ تجارتی در حال حاضر آن را اجرا نکرده باشد
 • ایده شما یک ایده نوآورانه باشد
 • شما باید حداقل یک نفر انگلیسی را در آن استخدام کنید
 • باید دانش انگلیسی خود را ثابت کند و یا مدرک مربوطه را ارائه دهد تا واجد شرایط دریافت ویزای Innovator باشید
 •  با دریافت ویزای این شما میتوانید به مدت سه سال انگلیس اقامت داشته باشید در صورتی که کسب و کار شما همچنان رونق داشته باشد آن را تمدید کنید در غیر این صورت بعد از سه سال ویزای شما منقضی خواهد شد و باید برای اقامت مجدد درخواست ویزای جدید بدهید تا بتوانید در این کشور اقامت داشته باشید.

سرمایه گذاری در انگلیس از طریق استارت آپ

در ارتباط با ویزای استارتاپ انگلیس اگر شما می خواهید سرمایه گذاری در انگلیس از طریق استارت آپ باشید باید:

 • کسب و کار شما یک کسب و کار نوآورانه باشد که توسط نهادهای کسب و کار انگلستان تایید شود به عبارتی شایستگی طرح و ایده شما توسط نهادهای مربوطه بررسی می‌شود و اگر ایده شما ایده نوآورانه که پتانسیل رشد داشته باشد و یک ایده ای باشد که بتواند در بازار رقابت دوام بیاورد پذیرفته خواهد شد
 • برای دریافت این ویزا شما باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشی و توانایی تسلط خود به زبان انگلیسی را ثابت کنید در غیر این صورت واجد دریافت ویزا نخواهید بود

اگر شما تمام شرایط لازم را داشته باشید می‌توانید ویزای کاری دریافت کرده و به مدت سه سال اجازه اقامت در انگلستان را خواهید داشت و اگر بعد از سه سال همچنان ایده شما یک ایده کارآمد باشد، ویزای شما تمدید خواهد شد در غیر این صورت این ویزا منقضی خواهد شد و اجازه اقامت شما لغو می شود.

برای درخواست ویزای استارت آپ انگلستان اگر شما در داخل بریتانیا باشید می توانید به صورت حضوری درخواست داده و زمان ملاقات های حضوری خواهید داشت. اما اگر در خارج از بریتانیا باشید، می توانید به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کنید.

تا مورد بررسی قرار بگیرد معمولاً ۸ هفته بررسی درخواست شما طول خواهد کشید. هزینه های پرداختی شما برای ویزای در حالت کلی برای متقاضی اصلی 1036 پوند، ۱۲۹۲ پوند برای شریک زندگیتان و ۱۲۹۲ پول به ازای هر فرزند باید پرداخت نمایید. همچنین بعد از اینکه درخواست ویزای شما پذیرفته شد ملزم به پرداخت هزینه های جانبی از جمله هزینه های بهداشت نیز هستید.

سرمایه گذاری در انگلیس از طریق ویزای TIER1

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در انگلیس از طریق ویزای TIER1 می باشد این روش به کسانی که تمکن مالی مالی بالایی دارند توصیه می شود زیرا برای درخواست ویزا متقاضی لازم است ۲ میلیون پوند هزینه کند و یک بیزینس فعال انگلیس را خریداری کند.

کسانی که موفق به دریافت ویزای TIER1 از طریق سرمایه گذاری دو میلیون پوندی میشوند بعد از مدت ۵ سال می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند. البته اگر مبلغ سرمایه گذاری خود را افزایش دهد یعنی مبلغ خود را از ۲ میلیون پوند به ۵ میلیون و ۱۰ میلیون پوند افزایش دهند، می توانند بعد از مدت سه سال و دو سال درخواست اقامت دائم را بدهند و پس از آن بعد از یک سال به پاسپورت انگلیس دست پیدا کنند.

هزینه دریافت انگلیس ۱۶۲۳ پوند می باشد زمان لازم برای صدور این ویزا 3 ماه است که اگر شما ۵۰۰ پوند اضافه‌تر پرداخت کنید می‌توانید درخواست دهید که به پرونده شما سریعا رسیدگی شود که در این صورت نهایتا ظرف مدت ۵ هفته کار ویزای شما انجام می شود. متقاضی درخواست ویزای TIER1 باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • سن متقاضی بیش از ۱۸ سال باشد
 • متقاضی باید ثابت کند که مبلغ دو میلیون پوندی که ارائه می دهد برای خود او و یا همسر او می باشد و به صورت قانونی کسب کردند.
 • این مبلغ 2 میلیون پوند باید در یک حساب بانکی فرد متقاضی باشد
 • متقاضی باید بتواند مبلغ دو میلیون پول را به یکی از حساب های انگلیس منتقل کند و برای انتقال مبلغ سرمایه گذاری باید یک حساب بانکی در انگلیس باز کند

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق کارآفرینی

در سالیان گذشته سرمایه گذاری در انگلستان از طریق کارآفرینی شرایط مناسبی داشت و با سرمایه گذاری 200 هزار پوندی در انگلستان و کارآفرینی در انگلستان و استخدام افراد انگلیسی، امکان اخذ اقامت در این کشور وجود دارد. در صورت سود دهی بیزنس این روش برای افراد خارجی ممکن می شود.

شرایط اخذ اقامت انگلستان از کارآفرینی به ویزای نوآوری و استارت آپ تقسیم شد که با تغییراتی روبرو شد. در کارآفرینی شرایط طرح تجاری با سخت گیری کمتری همراه بود و نیاز به سرمایه گذاری 200 هزار پوندی داشت؛ اما در روش نوآوری و استارت آپ، سخت گیری روی طرح تجاری و نو آوری کسب و کار مورد نظر بیشتر شده و حداقل سرمایه مورد نیاز کاهش یافته است.

برای ایجاد کارآفرینی یا فعالیت Innovative و همچنین استارتاپ (Start-Up) در انگلستان، متقاضیان می بایست حداقل 945 پوند در حساب بانکی خود داشته باشند. در این راستا متقاضیان برای ایجاد کسب و کار در انگلستان باید حداقل 50 هزار پوند سرمایه داشته باشند. این موضوع، نشان دهنده تغییر سیاست اداره مهاجرت در خصوص جذب سرمایه گذاری می باشد که دارای ایده های نوآورانه باشد. البته با توجه به پیشرفت چشم گیر صنعت و تکنولوژی و رشد ایده های جدید، این تغییرات قابل پیش بینی بود.

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خرید اوراق قرضه می باشد. اوراق قرضه دولتی موجب حفظ سرمایه و کسب سود در یک کشور می شود؛ اما بحث اقامت از خرید اوراق قرضه و یا سهام متفاوت است.

در برخی کشورهای دنیا مانند انگلستان امکان اخذ اقامت با خرید سهام و یا اوراق قرضه دولتی وجود دارد و حتی در برخی کشورها نظیر حوزه دریای بالتیک، امکان اخذ اقامت و سود همزمان امکان پذیر فراهم است.

در این روش سرمایه گذاران می توانند با خرید حداقل 2 میلیون پوند اوراق قرضه و یا با سرمایه گذاری در شرکت های ثبت شده در انگلستان اجازه اقامت برای کل خانواده خود را ظرف مدت ۸ هفته دریافت نمایند. لازم به ذکر است که سرمایه گذاران می توانند پس از ۵ سال اقامت دائم و پس از 6 سال تابعیت انگلستان را به دست آورند.

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خودحمایتی

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری و خود حمایتی یکی از بهترین روش های اخذ اقامت و از بهترین زیرشاخه های سرمایه گذاری می باشد که در برخی کشورها مورد حمایت قرار گرفته و اجرا می شود. برخی مواقع افراد از تمکن مالی مناسبی برخوردار می باشند، اما تخصص و یا هدف راه اندازی کسب و کار خاصی ندارند و یا حتی آمادگی انتقال سرمایه به یک کشور خارجی را نداشته و تمایل دارند که پس از اخذ اقامت و زندگی در کشور مورد نظر و بررسی محیط، در صورت ایجاد اشتیاق و علاقه سرمایه گذاری انجام دهند. برای چنین افرادی، روش اقامت خودحمایتی یک روش سرمایه گذاری منطقی و مناسب می باشد که منجر به اخذ اقامت نیز می شود.

خودحمایتی به معنای اخذ اقامت بدون اجازه کار است و افراد با هزینه خود در کشور مقصد زندگی می نمایند. این قانون در تمامی کشورهای دنیا وجود ندارد و تنها در برخی کشورها امکان اخذ چنین اقامتی وجود دارد. این روش در کشور انگلستان نیز امکان پذیر نیست و متأسفانه اقامت به نام و حتی شبیه خود حمایتی و یا تمکن مالی وجود ندارد و متقاضیان این روش اقامتی باید قوانین کشورهای اتریش، سوئیس، فرانسه، اسپانیا را در این زمینه بررسی کنند.

حداقل سرمایه گذاری در انگلستان

روش های سرمایه گذاری دارای زیرشاخه های متعددی می باشد و همین موضوع موجب شده تا افراد بیشتری را واجد شرایط سرمایه گذاری در انگلیس کند. اولین مولفه مهم و ضروری برای ویزای سرمایه گذاری انگلیس، برخورداری از یک حداقل هایی می باشد. این حداقل ها شامل: سرمایه، رزومه، مدرک تحصیلی و… می شود. داشتن سرمایه و منابع مالی باعث می شود تا افراد به فکر سرمایه گذاری در هر کشوری به خصوص انگلستان باشند. حداقل سرمایه گذاری در انگلستان، متغیر است اما به طور کلی هر فرد برای برخورداری از شرایط سرمایه گذاری در انگلیس، حداقل باید دارای یک سرمایه 50 هزار پوندی باشند. البته که این مبلغ کافی نبوده چرا که سرمایه گذاری، هزینه های جانبی دیگری را هم در بر دارد که فرد باید از عهده آن برآید. اما شروع سرمایه گذاری در انگلیس با مبلغ 50 هزار پوند است. و شما به واسطه کاری که در شرکت می کنید حدود 22 الی 30 هزار پوند حقوق دریافت می کنید.

بهترین سرمایه گذاری در انگلیس

شاید برای شما سوال باشد که از بین روش های سرمایه گذاری، بهترین سرمایه گذاری در انگلیس کدام روش می باشد؟ بیان اینکه به صورت کلی کدام روش به روش دیگر برتری دارد اشتباه است. به عبارتی باید شرایط شما بررسی شود و بهترین روش برای هر شخص گزینش شود، درست ترین مسیر است. یعنی بهترین روش سرمایه گذاری در انگلیس به شرایط خود فرد بستگی دارد. اما به طور به صورت کلی برخی از روش هایی که نیاز به سرمایه کمتری دارند بیشتر مورد استقبال متقاضیان قرار می گیرد. روش ثبت شرکت،  روش استارت آپ، روش نوآفرینی از جمله روش هایی هستند که نیاز به سرمایه گذاری کمتری دارد و بیشتر مورد استقبال متقاضیان قرار می گیرند.

هزینه سرمایه گذاری در انگلستان

علاوه بر مبلغی که به عنوان سرمایه برای فرد سرمایه گذار نیاز است تا بتواند سرمایه گذاری موفقی در انگلستان داشته باشد. در این راه هزینه های دیگری نیز وجود دارد که نمی توان آن را نادیده گرفت. این هزینه ها شامل مواردی بسیاری همچون: خرید بلیط، هزینه اقامت، هزینه درخواست، ویزای همراهان و مواردی این چنینی می باشد که برای هر متقاضی، متفاوت خواهد بود و همگی در لیست هزینه سرمایه گذاری در انگلستان قرار می گیرد. هزینه های یکسان و مشابه دیگری وجود دارد که همه متقاضیان با آن روبرو شده و باید آن را پرداخت نمایند. جزییات این هزینه ها در جدول زیر ذکر شده است:

نوع هزینه مبلغ (پوند)
بیمه درمانی برای شروع سرمایه گذاری 1400
بیومتریک 19.20
درخواست ویزا برای اولین بار 1623

معایب سرمایه گذاری در انگلستان

در کنار مزایای زیاد باید به معایب سرمایه گذاری در انگلستان آن نیز اشاره کرد. برخی از این معایب در این بخش اشاره شده است ولی در مجموع شاید در هر کسب و کار و هدف شخص، مزایا و معایب متفاوت باشد. بنابراین با توجه به این که در این بخش به طور کلی به معایب سرمایه گذاری در انگلستان پرداخته می شود، بهتر است که قبل از هر گونه اقدام، با وکلای متخصص امور سرمایه گذاری مشورت صورت گیرد تا منجر به بیشترین منفعت و سود شود. معایب سرمایه گذاری در انگلستان عبارتند از:

 • مالیاتی که صاحبان املاک در مقابل اجاره دریافتی پرداخت می کنند بالا می باشد.
 • صاحب ملک در کشور انگلستان و مالکیت املاک، مسئولیت هایی در این کشور در قبال مستأجر دارد.
 • سرمایه گذاری در این کشور نیاز به سرمایه بسیار بالاتر نسبت به برخی کشورها دارد و سرمایه گذاری همیشه ریسک های خود را دارد.
 • شرایط محدود و سخت اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری که می توان گفت بزرگترین نقطه منفی سرمایه گذاری می باشد.

مزایای سرمایه‌گذاری در انگلستان

انگلستان کشوری دارای اقتصاد پیشرفته و با درآمد بالا است. مزایای سرمایه‌گذاری در این کشور به شرح زیر است:

 • امکان اخذ پاسپورت انگلستان در عرض ۵ الی ۶ سال
 • امکان اخد تابعیت انگلستان برای تمامی اعضای خانواده
 • امکان زندگی در کشور قابل اعتماد
 • امکان دسترسی بدون نیاز به ویزا به ۱۳۶ کشور در سراسر جهان
 • برخورداری از کیفیت بالای زندگی در انگلستان
 • برخورداری از امکانات پیشرفته آموزشی و درمانی
 • امکان برخورداری از فرصت‌های تجاری گسترده
 • امکان راه‌اندازی و اداره شرکت
 • وجود حداقل موانع برای کارآفرینی
 • وجود نیروی کار پر کار و ماهر
 • برخورداری از سود مالیات برای افراد غیر مقیم
 • وجود مالیات ساده برای تجارت‌های کوچک
 • وجود صنعت گردشگری سودآور
 • برخورداری از شبکه حمل‌ونقل پیشرفته

 

منابع

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *