کشور روسیه را بهتر بشناسیم ! موضوع بحث ما امروز همین است، با آشنایی کامل وارد این کشور شوید. کشور پهناور روسیه عضو ثابت شورای امنیت سازمان ملل است و یکی از نکات قابل توجه برای گردشگران این است که در این کشور امنیت بسیار بالایی برای شما مسافران برقرار است به طوری که آمار اعلام شده از سازمان جهانی جهانگردی نشانگر این است که موارد ناامنی در این کشور نسبت به شهرهای آمریکایی و اروپایی بسیار کم می باشد و این کشور پهناور و ابر قدرت بزرگ دنیا در قسمت شمالی اوراسیا قرار دارد و پایتخت آن شهر پرطرفدار مسکو است و در قسمت اروپایی واقع شده و همچنین بزرگ ترین شهر اروپا به شمار می رود  که مساحتی برابر با 17 میلیون و 75 هزار و 800 کیلومتر مربع می باشد که از شمال آسیا شروع و به اروپا ختم می شود؛ در ضمن این کشور بسیار پهناور و بزرگ است و عرض های جغرافیایی نیمکره شمالی را تقریبا پر کرده است و به دلیل سرمای بیش از حد در بیشتر مناطقی این کشور امکان کشاورزی وجود ندارد، طبق آمار این کشور در سال 2015 میلادی نیز چهارمین کشور پرجمعیت دنیا شد که همانند ایران دارای منابع طبیعی بسیار غنی و از تولید کنندگان بزرگ نفت در جهان است و همانطور که می دانید کرملین در مسکو محل اقامت ریاست جمهور و به معنای قلعه می باشد ، جالب است بدانید اولین ماهواره به نام اسپوتنیک ، بوسیله اتحاد جماهیر شوروی در سال 1957 یعنی سال 1336 شمسی به مدار زمین پرتاب شد

جغرافیای کشور روسیه

کشور روسیه که وسیع‌ترین کشور دنیاست، در شمال اوراسیا قرار گرفته است و با اقیانوس آرام شمالی، اقیانوس منجمد شمالی، دریای خزر، دریای سیاه و دریای بالتیک مرز آبی دارد. از نظر جمعیت، روسیه نهمین کشور پرجمعیت دنیا محسوب می‌شود. قسمت‌هایی از این کشور در آسیا و قسمتی دیگر در اروپا قرار گرفته به طوری که پایتخت آن یعنی مسکو در قاره اروپا قرار دارد و به عنوان بزرگ‌ترین شهر اروپا شناخته می‌شود. بیشتر مناطق روسیه یعنی سرزمین‌های سردسیری آن خالی از سکنه هستند و به همین دلیل، جمعیت این کشور به نسبت مساحت آن کم است. مساحت این کشور دو برابر کشورهای بزرگی همچون کشور چین، کشور کانادا و ایالات متحده آمریکا است.

کشور روسیه در شمال آسیا و شرق اروپا قرار داشته و با ۱۴ کشور دنیا مرز زمینی دارد. از جمله کشورهایی که با روسیه در جنوب شرقی آسیا مرز زمینی دارند، چین، مغولستان و کره شمالی را می‌توان نام برد. کشورهایی که با روسیه در جنوب غربی هم‌مرز هستند شامل جمهوری آذربایجان و گرجستان هستند. هم چنین روسیه در غرب با کشورهای اروپای شرقی از جمله اوکراین، بلاروس، لتونی و استونی، هم‌مرز است. روسیه با ایران نیز از طریق دریای خزر مرز آبی دارد.

کشور روسیه دارای آب‌و هوای بسیار سرد است که حتی برخی از نواحی این کشور قابل سکونت نیستند. در شهرهای پر جمعیت و حتی پایتخت این کشور نیز دمای هوا در زمستان بسیار پایین است به طوری که حتی در شهر سن پترزبورگ دمای منفی ۳۶ درجه نیز ثبت شده است.

تاریخ کشور روسیه

تاریخ روسیه کنونی به متلاشی شدن اتحاد جماهیر شوروی بر می‌گردد. در ۲۵ دسامبر سال ۱۹۹۱ اتحاد جماهیر شوروی به ۱۵ کشور مستقل از جمله آذربایجان، بلاروس، روسیه، اوکراین، گرجستان و… تقسیم شد.

تاریخ پیدایش کشور روسیه به سده ۹ میلادی باز می‌گردد. از قرن نهم ميلادي وارگ‌ها كه تيره‌اي از وايكينگ‌ها بودند به اين سرزمين سرازير شدند و شهر نووگراد توسط یروديك يكي از فرماندهان وايكينگ ساخته شد. پس از اتفاقات فراوان، این حکومت از هم پاشید و در بهار ۱۲۲۳ میلادی ارتش ۳۰ هزار نفره مغول ها سرزمین هایی که در کنار دریای خزر قرار داشت و همچنين منطقه قفقاز را تحت کنترل خود درآورد. بدین ترتیب حکومت مغول ها در روسیه آغاز شد.

پس از درگیری‌های فراوان بین روس‌ها و مغول‌ها، در سال ۱۴۶۰ «ايوان كبير» به قدرت رسيد. پس از ايوان، پسرش واسيلي به حكومت رسيد كه نقشه‌هاي پدر را در قدرت بخشيدن به روسيه دنبال كرد. زمانی که شهر مسکو به عنوان پایتخت تاجران انتخاب شده بود، ایوان چهارم که به دلیل ظلم بیش از حد به ایوان مخوف معروف شده بود، پس از پدرش بر مسکو حکومت می‌کرد. اما پس از چندی رومانُف‌ها کنترل کامل را در دست گرفتند و تا سال ۱۹۱۷ بر سرزمین‌های روسیه حکمرانی کردند.

 

زبان و مذهب روسیه

زبان رسمی روسیه زبان روسی است ولی 27 زبان رسمی دیگر نیز در جمهوری ‌ها و مناطق این کشور وجود دارد ، روسیه کشوری فدرال با تقسیمات کشوری پیچیده ‌است و شامل 83 واحد فدرال از جمله 21 جمهوری مستقل می ‌شود ،  روسیه فرهنگ پرباری دارد و نویسندگان معروفی مانند تولستوی و داستایوفسکی روسی بوده‌اند ، ادیان در روسیه متنوع اند و قانون مصوب 1997 میلادی  مسیحیت ، اسلام ، بوداگرایی و یهودیت را در تاریخ روسیه حائز اهمیت می داند.   دین مسیحیت بزرگترین دین و دین سنتی روسیه است ،  که بخشی از میراث تاریخی روسیه است ، کلیسای ارتدوکس روسی دین غالب در روسیه است و بیش از 95% کلیسا های ارتدکس ثبت شده به کلیسای ارتدوکس روسی وابسته ‌اند و تعداد کمتری کلیسا های ارتدکس دیگر هم وجود دارند ولی به هر صورت اکثریت قاطع مؤمنین ارتدکس هستند و هر روزه به کلیسا نمی ‌روند.

 

فرهنگ و آداب و رسوم مردم روسیه

برای برخورد و یا معاشرت با روس ها و نزدیکی و صمیمیت با آن ها شاما گردشگران نیاز است که برخی از رسوم مردم روسیه را بدانید و به آن ها احترام بگذارید و رعایت کنید ، با دستکش دست ندهید : از نطر روس‌ها به‌شدت غیر‌مودبانه است که هنگام ملاقات کسی، با دستکش دست دهید. بنابراین مطمئن شوید قبل از هرگونه ملاقات و برخوردی دستکش خود را درآورید. همچنین هرگز در ورودی در دست ندهید چون روس‌ها آن را نشانه‌ی بدشانسی می‌دانند. آن‌ها معتقد هستند اگر در درگاه دست بدهید عاقبت کار صحبت با شما به یک مشاجره و دعوا ختم خواهد شد .

خوش لباس باشید : معمولا روس‌ها خیلی خوب لباس می‌پوشند. زنان و مردان روس دوست دارند حتی در کارهای غیر رسمی مثل خرید از سوپرمارکت و رفتن به بانک هم لباس شیک بپوشند. بنابراین دفعه‌ی بعد که به روسیه رفتید، استانداردهای مد و لباس پوشیدن خود را بالا ببرید.

در فضای بسته سوت نزنید : مشابه بسیاری از فرهنگ‌های آسیایی، در روسیه نیز سوت زدن در فضای سرپوشیده بدشانسی می‌آورد. روس‌ها بسیار خرافاتی هستند و باور دارن سوت زدن در داخل ساختمان باعث ورشکستگی مالی، فقر و حمله‌ی سوسک‌ها می‌شود .

دست خالی جایی نروید : اگر برای صرف شام یا ملاقات به منزل کسی دعوت شده‌اید، خیلی بی‌ادبانه است که دست خالی بروید ، یک هدیه‌ی کوچک مثل گل، دسر و یا یک اسباب‎بازی کوچک برای کودکان با خود به همراه داشته باشید. روس‌ها با افتخار برای مهمانان خود وعده‌های غذایی مفصل و پر نقش و نگاری را آماده می‌کنند و دست خالی رفتن، نوعی عدم قدردانی از میزبان محسوب می‌شود.

با کفش وارد نشوید : هرگاه وارد منزل یک روس می‌شوید رسم درست این است که کفش‌های خود را در بیاورید. بسیاری از خانه‌ها با فرش‌های گران‌قیمت ایرانی تزئین شده‌اند که تمیز کردن آن‌ها کار مشکلی است. بعضی میزبان‌ها ممکن است به شما پیشنهاد دهند دمپایی بپوشید. در برخی مهمانی‌ها ممکن است برخی بانوان یک جفت کفش اضافی برای استفاده در داخل خانه بیاورند.

گوشه میز ننشینید : این یکی دیگر از خرافات روس‌ها است. توصیه می‌شود که هرگز در گوشه‌ی میز ناهارخوری ننشینید، به‌خصوص اگر شما یک خانم جوان هستید. گفته می‌شود “کسی‌که در گوشه‌ی میز بنشیند سرنوشت او به‌گونه ‌ای رقم می‌خورد که هرگز ازدواج نکند یا به عشق خود نرسد.”

 

واحد پول روسیه

واحد پول روسیه روبل است ،  روسیه با تولید ناخالص داخلی 2118  میلیارد دلار هشتمین اقتصاد بزرگ جهان وششمین بر مبنای قدرت برابری خرید است . روسیه پس از فروپاشی شوروی به اقتصاد بازار روی آورده‌ است و به منابع طبیعی عظیم خود متکی است ،  درآمد سرانه این کشور سالانه بیش از ۱۸ هزار دلاراست . این کشور یکی از پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل ، عضو گروه هشت ،  شورای اروپا ، سازمان تجارت جهانی ، سازمان همکاری شانگهای و کشورهای مستقل همسود است ، واحد پول روسیه روبل بوده و با نماد “Rub ”  شناخته می ‌شود ، واحد کوچکتر از روبل کوپک می ‌باشد که ارزش هر 100 کوپک برابر با 1 روبل است.

پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، بجای روبل شوروی روبل فدراسیون روسیه به جریان افتاد ، در طی سالهای 1992 تا 1995 میلادی چندین شکل اسکناس به چاپ رسید و به دلیل تورم موجود در آن زمان تعداد صفرهای حک شده بر کالاها حالت نجومی به خود گرفت ، پس از ثبات نسبی روبل در سال 1996  دولت تصمیم گرفت برای حل مشکل ، روبل جدیدی را عرضه کند که ارزش این روبل جدید برابر 1000 روبل قدیم  بود یعنی در واقع سه صفر آخر اسکناس ها حذف شد .

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی روسیه

کشور روسیه سرشار از منابع معدنی است، به همین دلیل اقتصاد این کشور همیشه در حال شکوفایی بوده است. همچنین روسیه یکی از پیشرفته‌ترین دولت‌ها در زمینه تجهیزات نظامی است و در این راستا شرکای تجاری زیادی از کشورهای غربی دارد. این کشور در زمینه تولید نفت و گاز خودکفا است و بخشی از درآمد اقتصادی خود را از طریق صادرات نفت و گاز تأمین می‌کند. این کشور در بخش‌های صادراتی در زمینه‌های مربوط به آبزیان بخصوص خاویار، به سایر کشورهای دنیا هم فعالیت دارد.

بخش کشاورزی روسیه به نسبت سایر کشورهای پیشرفته، قوی نیست و علت این مشکل به سرد بودن آب و هوای آن در طول سال در روسیه باز می‌گردد. همچنین بخش بزرگی از کشور روسیه خالی از سکنه است و به همین دلیل رونق کشاورزی در این کشور، زیاد جدی گرفته نمی‌شود.

روسیه در زمینه‌های مربوط به اقتصادی و سیاسی در دنیا حرفی برای گفتن داشته و شاید اگر کمی با سایر کشورهای بزرگ غربی، روابط بهتری داشت، می‌توانست اقتصاد شکوفاتری را برای خود تجربه کند. دلیل این امر هم به قدرت طلب بودن حاکمان آن و همچنین دارا بودن نظام جماهیر شوری در خون و رگ آن‌ها باز می‌گردد که باعث شده همیشه به فکر توسعه قلمروی خود باشند و این نوع اندیشه در حال حاضر و در قرن بیستم میلادی جایگاه خاصی ندارد.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های روسیه

طبق مطالعات آماری که در سال 2006 در مورد شاخص اقتصادی توسط ژورنال وال استریت انجام شده، کشور روسیه از میان 157 کشور جهان، دارای رتبه 122 است. طبق آمار صندوق بین المللی پول در سال 2006، روسیه از میان تعداد 182 کشور، به رتبه 56 دست یافته است. این آمار در سال 2009 نیز مجدداً بررسی شد و این بار، روسیه در میان 181 کشور جهان به رتبه 8 رسید. آمار شاخص رقابتی جهان در سال‌های 2006 تا 2007 نشان می‌دهد کشور روسیه رتبه 62 را در میان 125 کشور جهان به دست آورده است.

مطالعات جمعیت شناسی بر روی رتبه بندی روسیه نیز اجرا شده است؛ طبق آمار به دست آمده در سال 2006 در مورد شاخص توسعه انسانی، رتبه روسیه برابر با 65 از میان 177 کشور بوده است. آمار زیست محیطی روسیه در سال 2014 نشان داده است این کشور از میان حدود 178 کشور جهان، به رتبه 73 دست پیدا کرده است.

شاخص کیفیت زندگی در کشور روسیه از میان 108 کشور جهان، رتبه 102 را دارد. این مطالعات در سال 2005 به ثبت رسیده است. رتبه کشور روسیه در آزادی بیان در نشریات و روزنامه‌ها از میان 180 کشور جهان، 148 است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی روسیه

تا پیش از قرن 18، کشور روسیه چندان در سطح دنیا مطرح بود، تا این که با تعبیر و اندیشه مردی بزرگ به نام تزار پتر بزرگ، این کشور به یکی از قدرتمندترین امپراتوری‌های جهان تبدیل شد؛ نام این حکومت اتحاد جماهیر شوروی بود. با قدرت گرفتن زیاد این حکومت و نگرانی دولت‌های غربی، بابت تضعیف جایگاه آن‌ها در جهان، اتحادی میان کشورهای غربی به وجود آمد تا این کشور را از کار بیندازند و با طرح یک جنگ سرد بسیار هوشمندانه، این حکومت متلاشی و تبدیل به فدراسیون روسیه کنونی شد.

از آن پس، کشور روسیه با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، منابع اقتصادی خود در زمینه نفت و گاز را  مورد توجه قرار داد، به گونه‌ای که هم اکنون این کشور جز هشت اقتصاد برتر دنیا محسوب می‌شود.

نوع حکومت روسیه، آزادی خواهی است، اما در حال حاضر بر اثر جنگ‌های این کشور با کشورهای همسایه هم چون گرجستان و اوکراین، روابط سیاسی روسیه با کشورهای قدرتمند غربی، تیره شده است. در حال حاضر رئیس جمهوری این کشور بر عهده ولادیمیر پوتین است؛ هم چنین نخست وزیر این کشور دمیتری مِدودف است.

شهر های کشور روسیه

پایتخت و 9 شهر بزرگ روسیه

پایتخت کشور روسیه، شهر مسکو است. مسکو بزرگ‌ترین شهر اروپا و پرجمعیت‌ترین شهر روسیه با جمعیتی معادل 14 میلیون نفر است. همچنین این شهر یکی از شهرهای لوکس در قاره اروپا و یکی از گران ترین ها به شمار می‌رود. از نظر جمعیت، مسکو در رتبه یازدهمین شهر پرجمعیت دنیا قرار دارد. شهر مسکو در زمینه سیاسی و اقتصادی از مهم‌ترین شهرهای قاره اروپا به حساب می‌آید.

شهر مسکو

شهر مسکو، شهر چهار فصل است اما شرایط آب و هوایی آن در فصل‌های مختلف دارای زمستان‌های طولانی با آب و هوایی سرد و برفی و تابستان‌هایی کوتاه با آب و هوایی معتدل است.

شهر مسکو در طول تاریخ، همواره مورد هجوم بیگانگان زیادی قرار داشته به طوری که در سال 1238 میلادی، مغولان این شهر را با خاک یکسان نمودند و مجدداً این شهر را بازسازی کردند.

شهر سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ پس از مسکو در روسیه، مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شهر این کشور است. جمعیت این شهر، معادل 5 میلیون نفر است. مساحت سنت پترزبورگ چیزی در حدود 1431 کیلومتر مربع است. سنت پترزبورگ در کناره‌های رود نوا و در کنار دریای بالتیک قرار گرفته است.

این شهر برای اولین بار و در تاریخ 1703 و به دستور پتر کبیر ساخته شد و تا سال 1918 پایتخت کشور روسیه به شمار می‌رفت. این شهر به عنوان نماد کشور روسیه در میان مردم شناخته می‌شود. از جمله مهم‌ترین وقایع مهم تاریخی سنت پترزبورگ می‌توان به انقلاب سال 1917 و همچنین مقاومت در مقابل نازی‌ها در جنگ جهانی دوم اشاره کرد.

شهر کازان

کازان یا قازان پایتخت جمهوری تارتارستان و یکی از مهم‌ترین شهرهای روسیه است. این شهر جمعیتی بالغ بر 1.200.000 نفر دارد. شهر کازان در بین 2 رودخانه ولگا و قازانکا ساخته شده است.

مهم‌ترین میراث شهر کازان، کرملین قازان است که از میراث جهانی یونسکو به حساب می‌آید و در سال 2005 یونسکو آن را در میراث ملی خود ثبت کرد. کازان یکی از شهرهای مهم در مرز اروپا و آسیا بوده که از لحاظ بازرگانی و فرهنگی اهمیت زیادی دارد.

مردم ساکن در شهر کازان عمدتا از دو نژاد روس و تاتار تشکیل می‌شوند که تاتارها با درصدی اندک از مردمان روس این شهر بیشتر هستند. اقوام اندکی از مردمان اوکراینی و آذربایجانی هم در این شهر سکونت دارند.

شهر سوچی

شهر سوچی، یکی از شهرهای غربی کشور روسیه است که به دلیل شرایط آب و هوایی معتدل و نیمه گرمسیری، هر ساله مقصد گردشگران زیادی است. میزان رطوبت در این شهر بسیار بالا است. پارک‌های ملی و کوهستان‌های شهر سوچی برای گردش و تفریح، مکان‌های مناسبی هستند.

شهر پسکوف

شهر پسکوف، یک شهر تاریخی و باستانی در شمال غربی کشور روسیه است. کلیساهای این شهر از نظر زیبایی معماری و ارزش تاریخی در کل کشور شهرت دارند. تاریخ قرون وسطی را می‌توانید در جاذبه‌های گردشگری این شهر تماشا کنید.

شهر پِرم

یکی از شهرهای شرقی کشور روسیه، شهر پرم است که در نزدیکی کوه‌های اورال واقع شده و یکی از جاذبه‌های گردشگری این کشور محسوب می‌شود. طبیعت منحصر به فرد و چشم نواز شهر پرم در روسیه توجه گردشگران به سمت خود جلب کرده است. بسیاری از آثار تاریخی و باستانی که در این شهر وجود دارند به قرون وسطی باز می‌گردد. این شهر یکی از پربازدیدترین شهرهای روسیه پس از شهر سوچی و مسکو به شمار می‌رود. آب و هوای این شهر، معتدل و مطبوع است. بهترین مراکز علمی و تحقیقاتی را در این شهر می‌توانید مشاهده کنید.

شهر اُمسک

شهر اُمسک، یکی از بزرگ‌ترین شهرهای روسیه و مرکز استان امسک است که در سمت جنوب روسیه واقع شده و مساحتی حدود  573 کیلومتر مربع را در بر می‌گیرد. این شهر یکی از جاذبه‌های گردشگری روسیه در فصل زمستان به شمار می‌رود. مرکز بزرگ حمل و نقل در منطقه سیبری در این شهر واقع شده و به این دلیل، اهمیت زیادی در اقتصاد کشور ایفا می‌کند.

شهر اُمسک در روسیه هر ساله پذیرای تعداد زیادی توریست و گردشگر است. همچنین این شهر به عنوان یک قطب صنعتی شناخته می‌شوند؛ صنایع مهمی نظیر صنعت برق، صنایع تولید مواد غذایى، صنایع چاپ، صنایع شیمیایی، پتروشیمی و هوافضا در این شهر در حال فعالیت هستند.

شهر سوزدال

یکی از شهرهای دنج و کوچک در روسیه، شهر سوزدال نام دارد که یکی از قسمت های حلقه طلایی روسیه را تشکیل داده و شامل تعدادی کلیسا و صومعه است. طبیعت باشکوه و چمنزارهای این شهر از محبوبیت زیادی بین مردم محلی برخوردار هستند. این شهر برای آن دسته از گردشگرانی که به طبیعت گردی علاقه دارند، مکان مناسبی است.

شهر سورتاوالا

شهر سورتاوالا یکی از شهرهای کشور روسیه در نزدیکی مرزهای روسیه با کشور فنلاند واقع شده است. دریاچه لادوگا در نزدیکی این شهر قرار دارد و یکی از جاذبه‌های گردشگری روسیه محسوب می‌شود. لذت بردن از طبیعت این شهر، عامل جذب گردشگران به روسیه است.

ساعت درکشور روسیه

روسیه ۹ منطقه زمانی دارد. از کالینینگراد (بخش اروپایی روسیه) که ۱ ساعت از وقت مسکو عقب‌تر است تا ماگادان (شرق روسیه) که ۸ ساعت از وقت مسکو جلوتر است.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی درکشور روسیه

طبق آخرین سرشماری که در مورد تعداد ایرانی‌های مقیم کشور روسیه در سال 2010 میلادی انجام شد، حدود 3696 نفر به عنوان شهروندان قانونی فدراسیون روسیه معرفی شدند.

در سال‌های اخیر، مبادلات کالا و خدمات میان کشور ایران و روسیه گسترش یافته است. شرکت‌های زیادی در حوزه‌های بازرگانی مواد غذایی، مواد شیمیایی و مصالح ساختمانی، بازاریابی و تجارت الکترونیک، ویزای تحصیلی و اقامتی، ساخت و ساز و … از سوی ایران در روسیه فعالیت دارند.

پوشش درکشور روسیه

لباس مردم روسیه در مناطق مختلف این کشور از تفاوت‌های برجسته ای برخوردار است، اما به سبب بروز حوادث مشترک در گذر سالیان دراز، پوشش‌های یکسانی پدید آمده‌است، که در این مورد، می‌توان چندین مورد را نام برد.

اوشانکا: در سده ۱۴ تا ۱۷ به عنوان کلاه رسمی کشور معرفی شد. کارایی این کلاه در برابر سرما سبب شد تا مردم روس در جای جایِ کشور، رفته رفته به استفاده از اوشانکا تشویق شوند. از سویی، استفاده رقصندگان روسی از آن در مناطق سردسیر، موجب شد تا جوانان ارتباط عمیقی با اوشانکا برقرار کنند. این کلاه امروزه به عنوان شناسنامه این کشور مورد توجه جهانیان واقع شده‌است.

سارافان: یکی دیگر از نشانه‌های فرهنگ روس در سراسر جهان، پوششی به نام سارافان است. این روپوش در ابتدا توسط زنان روستایی استفاده شد و رفته رفته راهش به شهرهای بزرگ راه یافت. کارشناسان و تاریخدانان معتقدند ریشه شکل‌گیری آن در سال ۱۳۹۷ توسط زنان روستایی بوده‌است، و ایجاد مزارع اشتراکی سبب شد تا سارافان در سده ۲۰ به عنوان یک پوشش مناسب به محبوبیت بالایی رسد.

کوکوشنیک: این نوع کلاه برای نخستین بار در سده ۱۶ میلادی توسط اسلاوهای روس استفاده می‌شد. تفاوت کوکوشنیک با نمونه‌های دیگر در این است که این کلاه، همه موهای سر را می‌پوشاند. این مورد هم نمونه دیگریست که نشانگر شکوفایی فرهنگ روس با کمک اقوام دیگر است.

عجایب کشور روسیه

کشور روسیه کشوری با تاریخ و مکان‌های دیدنی فراوان است. کاخ‌های زیبا و مناظر طبیعی فوق‌العاده در این کشور از جذابیت‌های این کشور است. روسیه نیز مانند دیگر کشورها، دارای فرهنگ یا واقعیات‌های عجیبی است که در ادامه به چند مورد از آن‌‌ها اشاره می‌شود.

بیلیونر‌های مسکو

تعداد بیلیونرهای مسکو نسبت به تمام شهرهای جهان بیشتر است. طبق اعلام فوربز، ۷۹ بیلیونر در مسکو وجود دارند. این ادعا را حتی با حضور تعداد بالای ماشین‌های لوکس مانند رولز رویز نیز می‌توان سنجید که حتی از شهری مانند موناکو نیز بیشتر است.

مترو شلوغ مسکو

مسکو دارای چهارمین متروی شلوغ در جهان است. متروی مسکو بیش از ۶ میلیون مسافر دارد که بعد از سئول و توکیو رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

بچه‌های روسی نمیخندند!

روسیه در حالت کلی در رده اول کشورهای غیرمهربان قرار می‌گیرد. نکته جالب این است که در مدارس به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود که نخندند! در این رابطه گفته می‌شود که به دلیل نداشتن لبخند، ملتی سرد و بداخلاق به‌نظر می‌آیند در حالی که بسیار مردمی گرم و مهربان هستند.

خرافات روسیه

مردم روسیه باورهای مختلفی دارند که برخی از آن‌ها باورهای خرافاتی است. چند مورد از خرافاتی که مردمان روسیه به آن‌ها باور دارند عبارتند از:

  • مردم روسیه اعتقاد دارند قبل از هر سفر لازم است تا تمام اعضای سفر، یک دقیقه باهم سکوت کنند. این کار برای خوش شانسی است.
  • زدن به تخته که شاید برای ما نیز آشنا باشد! در روسیه اگر سخن خوبی در مورد کسی گفته می‌شود و می‌خواهیم به واقعیت بپیوندد، به تخته می‌زنند.
  • تف کردن روی شانه برای به واقعیت پیوستن چیزی.
  • باز کردن چتر در داخل خانه، بدشانسی می‌آورد.
  • نام کودک را نباید هم‌نام با افراد زنده خانواده انتخاب کرد.
  • هدیه دادن ساعت به کسی بدشانسی می‌آورد.
  • و…

روستای کوچک پر کلیسا

روستای سوزدال در کشور روسیه و در اوبلاست ولادیمیر واقع شده‌است.تنها ۱۵ کیلومتر مربع مساحت دارد اما دارای ۵۳ کلیسا است.

 

در نوشته زیر سعی شد تا کشور روسیه را با کاملترین موارد مورد نیاز معرفی کنیم.در صورت داشتن سوال یا موسسه مهاجرتی ویزاتیک تماس بگیرید

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *