هزینه های زندگی در انگلستان


هزینه های زندگی در انگلستان

یکی از موارد مهم قبل از مهاجرت میزان آگاهی شما از هزینه زندگی در انگلستان 2024 است که در این نوشتار به بررسی جامع این موضوع پرداخته ایم. هزینه زندگی را می توان به چند بخش کلی تقسیم بندی نمود که از قبیل هزینه خرید و اجاره مسکن و انرژی، خورد و خوراک، هزینه های رفت و آمد و تهیه پوشاک و تفریحات و خرید مایحتاج و سایر موارد بنا به سلیقه و سبک زندگی اشخاص تقسیم نمود.

البته وقتی شخصی به عنوان یک شهروند خارجی در این کشور قصد زندگی دارد، نوع اقامت شخص در برآورد صحیح هزینه ها نقش دارد. در این مقاله متخصصان ما هزینه زندگی در کشور انگلستان را از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار خواهند داد.

 • میزان اجاره یک ملک در انگلستان ماهیانه چه مقدار هزینه خواهد داشت؟
 • هزینه زندگی ماهیانه یک فرد مجرد و یا خانواده در انگلستان چه مقدار می باشد؟
 • هزینه زندگی در شهرهای مختلف این کشور چه مقدار خواهد بود؟

میانگین هزینه های اجاره مسکن در مرکز شهر در کشور انگلستان از 1200£ الی 2000£ (پوند) می باشد. یک آپارتمان در محله های حومه شهر به طور متوسط با ​​اجاره ماهانه 1275£ (پوند) همراه می باشد. در کل، هزینه ماهیانه اجاره آپارتمان های مجهز در مرکز شهر بین 1500£ الی 2500£ (پوند) متغیر است، در حالی که در حومه شهر هزینه اجاره آپارتمان از 950£ الی 1600£ (پوند) می باشد. متقاضیان باید در نظر داشته باشند که اجاره مسکن و آپارتمان های مجهز تر و بزرگ تر در مرکز شهر می تواند به 3500£ (پوند) برسد.

به عنوان مثال، اجاره یک آپارتمان 3 خوابه واقع در مرکز شهر، به طور متوسط ​​3524£ (پوند) برای شما هزینه خواهد داشت. اگر برای یافتن آپارتمان مناسب بیشتر تحقیق کنید، می توانید چنین آپارتمانی را پیدا کنید که اجاره ماهانه آن بین 2700£ و 4900£ (پوند) باشد. در خارج از مرکز، می توانید چنین آپارتمانی را با قیمتی بین 1700£ الی 2900£ (پوند) (به طور متوسط ​​2235£ (پوند) پیدا کنید.

ارزانترین شهرها برای زندگی در انگلستان عبارتند از:

 • لینکلن
 • کاردیف
 • بلفاست
 • نیوکاسل
 • لنکستر
 • کاونتری
 • استرلینگ
 • وارویک

هزینه خدمات در انگلستان 

زندگی در کشور انگلستان در صورتی با هزینه های کم همراه خواهد بود که متقاضیان و مهاجران خارجی بتوانند با داشتن شرایط مورد نیاز به صورت مشترک با یک فرد دیگر در یک آپارتمان زندگی کنند. اجاره یک آپارتمان هزینه های دیگری مانند هزینه های قبض و خدمات شهری را به همراه دارد.

به طور متوسط ​​برای یک آپارتمان معمولی متقاضیان و مهاجران باید هر ماه 18002£ (پوند) برای برق، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، آب و زباله پرداخت کنند. به یاد داشته باشید که هزینه های خدمات و امکانات مسکن به مساحت خانه بستگی دارد.

چنانچه به طور مشترک در یک خانه کمی بزرگتر زندگی کنید طبیعتا از هزینه های خدمات خود در این کشور که آنچنان ارزان هم نیست کاسته اید. هزینه خدمات در این کشور با توجه به شهری که متقاضی برای زندگی انتخاب نموده است متفاوت می باشد.

هزینه حمل و نقل در انگلستان 

سفر با اتومبیل در شهرهای مختلف کشور انگلستان اغلب نسبتاً کند است و این امر باعث می شود حمل و نقل عمومی به یک انتخاب هوشمندانه تبدیل شود. شبکه حمل و نقل عمومی در شهرهای بزرگ انگلستان گسترده می باشد، اما بلیط های شبکه حمل و نقل عمومی می توانند گران باشند.

به طور کلی، هزینه های حمل و نقل در انگلستان به صورت زیر می باشند:

حمل و نقل و وسایل نقلیه انگلیس هزینه متوسط به پوند
یک لیتر بنزین £1.56
بلیط ماهانه اتوبوس £65.22
بلیط تک سفره اتوبوس £230
تعرفه تاکسی تا 8 کیلومتر £1.24
تویوتا کرولا جدید £18700
گلف فولکس واگن جدید £2184153

شما به عنوان یک خارجی برای رانندگی در انگلستان نیاز به گواهینامه رانندگی بین المللی دارید. البته برخی افراد ترجیح می دهند نیز راننده داشته باشند و یا ماشین اجاره نمایند. در اکثر موسسات اجاره اتومبیل شخص برای اجاره یک خودرو نیاز به سن حداقل 23 سال دارد.

این نکته را باید در نظر داشت که اگر شما شهروند آمریکایی باشید نیازی به اخذ گواهینامه بین المللی برای رانندگی در انگلستان ندارید.

می توان برای رفت و آمد با حمل و نقل عمومی بخصوص اتوبوس و متروها هزینه کرایه خود را بصورت نقدی هم پرداخت نمائید. البته می توان برای کم کردن هزینه ها از بلیط های رفت و آمد سالیانه نیز استفاده نمود. این بلیط ها از سوی مراکز دولتی، شهرداری و دفاتر خصوصی قابل درخواست است.

هزینه زندگی و مراقبت بهداشتی در انگلستان 

بریتانیا دارای سیستم بهداشتی می باشد که به عنوان یکی از بهترین های جهان شناخته می شود. در صورتی که مهاجران و متقاضیان مقیم کشور انگلستان باشند، مراقبت های بهداشتی و درمان در انگستان رایگان می باشد. با این حال، به عنوان مهاجر، اگر ترجیح می دهید می توانید به تسهیلات خصوصی مراجعه کنید. داشتن بیمه درمانی خصوصی می تواند به این معنی باشد که شما سریعتر از آنچه ممکن است از طریق سیستم عمومی به خدمات دسترسی پیدا کنید.

هزینه های مراقبت های درمانی در انگلستان به صورت زیر می باشد:

خدمات بهداشتی و درمانی متوسط هزینه به پوند
پزشک خانواده 73£
داروی سرما خوردگی (6 روز)
نسخه آنتی بیوتیکی 10£

افرادی از قبیل کودکان 15 سال و کمتر از سن و 16 تا 18 که به صورت تمام وقت در مدرسه در حال تحصیل هستند و همچنین افراد 60 ساله یا بالاتر، افراد کم درآمد، زنان باردار و کسانی که در 12 ماه گذشته به دنیا آمده اند و مبتلایان به سرطان از پرداخت هزینه و ارائه نسخه برای تهیه دارو معاف هستند.

هزینه زندگی در انگلستان برای خانوار

لندن به عنوان پایتخت انگلیس و قطب مالی جهانی، یکی از گران ترین مکان های زندگی در کره زمین است. به ویژه اجاره مسکن هزینه های کلی زندگی در انگلستان را بالا می برد. اما هزینه ها روز به روز نیز بیشتر می شوند و متقاضیان برای اقامت در این کشور باید توان مالی کافی داشته باشند. مهاجران برای زندگی ارزان تر می توانند شهر دیگری مانند گلاسکو، کاردیف، منچستر یا بیرمنگام را انتخاب کنند این شهرها نیز به عنوان شهرهای دانشجویی برای تحصیل در انگلستان نیز ارزان می باشند. زندگی در یک شهر یا روستا کوچکتر معمولاً با هزینه های بسیار کمتری نسبت به شهر های بزرگ همراه خواهد بود.

در این بخش قصد داریم تا هزینه های زندگی در 2 شهر لندن و منچستر را مقایسه کنیم:

هزینه های زندگی در انگلستان (به جز مسکن) لندن پوند منچستر به پوند
فرد مجرد (1 ماه) 800£ 650£
فرد مجرد (1 سال) 980£ 830£
دانشجو (1 ماه) 600£ 500£
خانواده 4 نفره (1 ماه) 2930£ 2500£
خانواده 4 نفره (1 سال) 37000£ 25400£

معمولا هزینه زندگی در شهرهای بزرگ به نسبت بیشتر از هزینه زندگی در شهرهای کوچک تر است. البته هزینه زندگی در حومه شهر به نسبت مرکز شهرها نیز ارزانتر است. برای تهیه مسکن نیز می توانید به صورت آنلاین زمانی که در کشور خودتان هستید این اقدام را انجام دهید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *