ویزای مولتی کانادا


ویزای مولتی کانادا

ویزای مولتی کانادا چیست؟ شرایط ویزای مولتی کانادا برای متقاضیان چیست؟ مدارک مورد نیاز ویزای مولتیپل کانادا کدامند؟ قیمت اخذ ویزای مولتی کانادا چقدر است؟ آیا با داشتن ویزای مولتیپل کانادا می‌توان خانواده خود را به کانادا برد؟ ویزای ۵ ساله کانادا  برای چه کسانی مناسب است؟ روند دریافت مولتی ویزا کانادا چگونه است؟ ویزا مولتی تضمینی کانادا ممکن است؟ را در مقاله زیر که توسط موسسه مهاجرتی ویزاتیک اماده شده است را مطالعه بفرمایید .

ویزای مولتی کانادا چیست

ویزای مولتیپل کانادا یا همان ویزای مولتی کانادا، یکی از انواع ویزای توریستی در این کشور محسوب می‌شود. دارنده‌ی این ویزا می‌تواند طی ۵ سال به هر تعدادی که مایل باشد به کشور کانادا سفر کند

ویزای مولتی کانادا در واقع ویزای اقامت موقت در این کشور است و مدت زمان اعتبار آن ۱۰ساله است. البته به دلیل این‌که مدت اعتبار پاسپورت‌های ایرانی ۵ سال بیشتر نیست، این ویزا با نام ویزای ۵ ساله کانادا در ایران شناخته می‌شود. به طور کلی اگر شما تابع کشوری هستید که پاسپورت آن ۱۰  سال است، به صورت نظری در یک بازه‌ی ۱۰ ساله تا پیش از تمام شدن تاریخ اعتبار پاسپورتتان می‌توانید از این ویزا استفاده کنید.

 

مزایای اخذ ویزای مولتیپل کانادا

از مزیت‌های اصلی این ویزا نسبت به انواع ویزاهای دیگر، می‌توان به عدم محدودیت تعداد دفعات ورود به کشور کانادا طی زمان اعتبار روادید اشاره کرد. مهم نیست از چه مرزی وارد این کشور می‌شوید، دارندگان این ویزا قانونا می‌توانند چندین بار و به صورت متوالی به این کشور ورود کنند و با هر بار ورود اجازه‌ی اقامت برای ۶ ماه خواهند داشت.

این افراد در انتها ۶ ماه باید حتی برای چند ساعت این کشور را ترک کنند و پس از ورود دوباره می‌توانند برای ۶ ماه دیگر در کانادا بمانند، هرچند همیشه امکان دارد در ورودی کشور دلیل ورود مجدد پرسیده شود.

ویزای مولتی کانادا مناسب چه کسانی است؟

تقاضای ویزای مولتی کانادا تقریبا برای هیچ یک از افراد منعی ندارد. این ویزا برای افرادی که با دلایل منتطقی و قابل قبول تعداد زیادی سفر به کانادا انجام می‌دهند و همچنین والدینی که فرزندانشان در کانادا اقامت دارند و پیش‌تر از طریق آن‌ها اقدام کرده‌اند مناسب است.

همان‌طور که در بالا هم اشاره کردیم، تمامی افراد می‌توانند برای اخذ ویزای مولتی ۵ ساله کانادا اقدام کنند به شرطی که بتوانند دلایل کافی برای افسر مهاجرتی بیاورند و او را قانع کنند که به این نوع ویزا نیاز دارند و باید به صورت متوالی به کانادا سفر کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مولتی کانادا

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای مولتی کانادا عبارت‌اند از:

 • اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار به همراه گذرنامه‌های قبلی
 • یک قطعه عکس ۵.۴ * ۵.۳ رنگی با زمینه سفید
 • ترجمه اسناد ملکی
 • ترجمه شناسنامه و سند ازدواج
 • گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان
 • فرم تکمیل‌شده اطلاعات فردی و خانوادگی برای شما و هر یک از اعضای خانواده
 • ترجمه نامه تمکن مالی با مهر امور بین‌الملل بانک به همراه گردش حساب ۴ ماهه حساب، گواهی سپرده بلندمدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل یا اجاره‌نامه در صورت وجود
 • در صورت نداشتن دعوت‌نامه، ارائه رزرو هتل و برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت‌وبرگشت کانادا
 • ترجمه رضایت محضری والدین برای فرزندان زیر ۱۸ سال بدون همراهی والدین

درصورتی‌که از فرد مقیم کانادا دعوت‌نامه دارید، ارائه دعوت‌نامه به همراه مدارک زیر موردنیاز است:

  • دعوت‌نامه امضا شده شامل مشخصات کامل فرد دعوت‌کننده و فرد دعوت‌شده، نسبت فرد دعوت‌کننده و دعوت‌شده، آدرس و شماره تماس فرد دعوت‌کننده و مدت‌زمان اقامت فرد دعوت‌شده در کانادا
  • کارت اقامت یا پاسپورت کانادایی دعوت‌کننده
  • آخرین برگ مالیاتی پرداخت‌شده توسط دعوت‌کننده
 • اسکن تمام صفحات شناسنامه ایرانی دعوت‌کننده (در صورت ایرانی بودن)
 • اجاره‌نامه یا سند ملکی منزل، گواهی کاری یا آخرین فیش حقوقی و گواهی حساب‌های بانکی دعوت‌کننده

نحوه‌ی گرفتن وقت سفارت و انگشت‌نگاری ویزای مولتی کانادا چیست؟

برای گرفتن وقت سفارت کانادا می‌توانید به صورت آنلاین برای ثبت درخواست ویزای مولتی کانادا اقدام کنید. در صورت باید مدارک‌تان را کامل کرده و هزینه‌  ی سفارت را پرداخت کنید. گاها طی مدت ۲۴ ساعت پس از ثبت این درخواست، نامه انگشت‌نگاری روی حساب کاربری شما قرار خواهد گرفت. با استفاده از این نامه شما می‌توانید به سایت vfs مراجعه کنید و تاریخ و شهر موردن نظرتان را برای مراجعه‌ی حضوری معیین کنید.

اگر قصد دارید تا برای ارائه درخواست ویزای مولتی کانادا، به صورت حضوری به کنسولگری یا سفارت‌خانه مراجعه ‌کنید، می‌توانید در زمان ارائه مدارک و تکمیل پرونده، انگشت‌نگاری خود را نیز انجام دهید.

پس از ارائه مدارک کامل و انجام انگشت‌نگاری، زمان انتظار است. زمان پاسخ‌گویی سفارت یا کنسولگری کانادا ثابت و مشخص نیست.

این زمان بسته به شرایط مختلف متفاوت است، از جمله این شرایط می‌توان به زمان اقدام برای اخذ ویزا، شرایط کشوری که از آن اقدام می‌کنید و تکمیل بودن پرونده اشاره کرد.

تمدید ویزای مولتی کانادا

برای تمدید ویزای مولتی کانادا قبل از هر چیز، این را در نظر داشته باشید که اعتبار پاسپورت‌تان تا 7 ماه مانده به پایان اعتبار 5 ساله پاسپورت‌های ایرانی، برای تمدید ویزا معتبر است. با ویزای مولتی در خاک کانادا، تا 6ماه می‌توانید در این کشور حضور داشته باشید، در صورتی که تمدید ویزا کنید می‌توانید تا 18 ماه نیز در کانادا حضور داشته باشید. در این صورت می‌توانید تا 3 بار در حالی که در کانادا هستید، ویزایتان را تمدید کنید.

مدارکی که برای تمدید ویزا ارائه می‌دهید، همان مدارکی است که به هنگام درخواست ویزا به کنسولگری ارائه دادید. از آنجایی که برای درخواست ویزا، انگشت‌نگاری را انجام دادید، می‌توانید تا 10 سال بدون انگشت نگاری، درخواست تمدید ویزا کنید.

از طرفی، در بهار سال 91 سفارت کانادا در ایران غیرفعال شد، در نتیجه ایرانیانی که انگشت‌نگاری آن‌ها متعلق به قبل از 91 در ایران است، برای تمدید ویزا دوباره باید مراحل انگشت نگاری را طی کنند. اما اگر در مراکز وک موجود در کشورهای همسایه این کار را انجام دادید، تا دو سال انگشت‌نگاری شما معتبر است.
برای تمدید ویزا، نیز همانند درخواست ویزا، به صورت آنلاین اقدام می‌کنید.

4.4/5 - (5 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *